Healing with Deniz Eren According to your birth chart Abundance and Healing Studies You can call our expert's WhatsApp line for all your questions. +90 539 881 84 34 Healing with Deniz Eren With Energy, Aura and Prayer studies Reuniting Divorced Lovers Relieving Restlessness Between Spouses Bad Spirit Therapy Spell Detection and Spell Break Work on Enhancing Abundance Subconscious Cleansing Increasing your Energy Raising Your Star Abundance at Home and at Work Metaphysics and Bioenergy Studies 21-Day Abundance Program My dear healing travelers, of course, our primary goal is to introduce you to
the healing system and to enable you to use it at any time in your life, that is,
to be initiated into these systems.
You can call our expert's WhatsApp line for all your questions. +90 539 881 84 34
A true miracle Basmala and the Havas of the Basmala Basmala is 19 letters. This is equivalent to the number of Hell's Fiends.
Whoever reads the Basmalah a lot and makes it customary,
Allah; It protects the reader from demons, and increases the sustenance
of the reader, and increases his rank and position in the world and the hereafter.
You can call our expert's WhatsApp line for all your questions. +90 539 881 84 34
Havas Training Each category in Havas education has its own characteristics and rules.
You must know and apply these rules very well. After the education
you will receive, you will be certified by the Havas scholar and
you can direct your life by learning the Havas science.
You can call our expert's WhatsApp line for all your questions. +90 539 881 84 34
Hadim Invitation Hadim, are angels commissioned by God and given when man is created.
It is said that there were 384 Hadim
and two of them write down sins and good deeds.
You can call our expert's WhatsApp line for all your questions. +90 539 881 84 34
Esma Ül Hüsna Key Studies Chakra Cleansing and Strengthening with Esma You can call our expert's WhatsApp line for all your questions. +90 539 881 84 34

21-Day Abundance Program

Dear healing travelers, of course, our primary goal is to introduce you to the healing system and enable you to use it at any time in your life, that is, to be initiated into these systems. Psychological and Metaphysical Therapy Services

You Love Someone So Much and Want Him / Her To Be With You: Here is the Most Effective Prayer (Prayer to Bring Back the Outgoing Lover or Wife / Husband)

shadow

People who are exposed to magic, amulet, eye, evil eye and genie / satan are relieved after our treatments.

shadow

Each person carrying the prayer of fortune is at least 10 times more fortunate than other people.

shadow
metafizik

Our Works | Psychological and Metaphysical Therapy Services

Obsessive Compulsive Disorder (OCD)

It is a disease that restricts people by trapping them in a repetitive cycle of thoughts and behaviors. People with obsessive-compulsive disorder become anxious because of recurring and stressful thoughts, fears or images (obsessions) that they cannot control. I am doing the necessary work by eliminating all negative effects, including the anxiety caused by (OCD).

Restlessness Between Spouses

People who are married or in love encounter unpleasant situations by experiencing unexpected uneasiness arising from themselves or their environment. I am doing the necessary work for cohesion by eliminating all negative effects, including unrest caused by gossip, factionalism and incapacity.

Merge Separated Wives / Husbands , Lovers

Generally, people with inconsistent character, or third person intervention or oppressive attitudes of families, leave, except those who have incidents of magic leave involuntarily. In fact, it is so strange that when misses from afar come together they become enemies. I work to make you happy and peaceful as soon as possible after getting the necessary information to eliminate all problems.

Helping the Dark Future

People who talk about their problems by saying “I cannot get married with my destiny”, “my beloved has become colder than me”, “my fiance has left”; by determining the source of the problems, removing the obstacles and making efforts to open your fortune and prepare loyalty.

Helping to Have Children

I do studies and commitments for the spiritual treatment of those who are not medically possible and have no children.

Help for Success in Business

Business life is almost as important as family. Being successful in his business life brings along many happiness. I am preparing the loyalty of luck and sustenance in order to increase business success and gain the attention of the people around.

Help to Prevent Evil Eye

The evil eye is an electricity, a frequency, a bad energy. The evil eye, the bad soul, disrupts the biological balance of the human being and causes exhaustion, weakness, illness, even time.
It even causes death in people with a weak body. The evil eye is sometimes worse than magic. Studies and devotions are being carried out with the permission of Allah in order to remove the effect of these and to be protected.

Cleansing the Enchanted from Magic

Magic is explained in Holy Books. People who adopt the sense of evil as a profession may cause people to act involuntarily by casting spells in order to break a happy union or to bind a person to himself, although he is reluctant.

Exorcism

Spells cast or fall into emptiness are haunted in moments of sadness or extreme fear (jinn). They dominate the brain, the heart, and the whole body. In addition, they cause the doors of work and peace to be closed.

Getting Rid of Bad Habits

Some people who do not have good self-control waste themselves and their families in pursuit of some habits.

Duygularınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Yalnız kaldığınız anlarda size iyi gelecek işlerle uğraşmak zihninizi daha hızlı toparlamanızı sağlayacaktır. Mücadelenizi enerjinizi yükseltmek yönünde vermelisiniz. 

Kariyer alanınızda oldukça duygusal olabileceğiniz bir gündesiniz. Geçmiş anıları tekrar hatırlamak enerjinizi düşürebilir. Aramanız gereken biri ya da halletmeniz gereken bir konu varsa kendinize bile bile acı çektirmek yerine bunun … Devamını Oku

Sosyal çevrenizde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Rahatsız olduğunuz konuları dile getirmek yerine uzaklaşmayı seçiyor olabilirsiniz. Ama bu sorunları çözmeyeceği için daha kalıcı hamleler yapmalısınız.

Yoğun temponun neticesinde yalnız kalmak, kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz. Birden değişen dengeleriniz size bazı alışkanlıklarınızı ve yöntemlerinizi değiştirmeniz gerektiğini söylüyor olabilir.

Sezgileriniz duygularınıza yön verebilir. Şüphelendiğiniz konularda haklı çıkabilirsiniz. Yüzleşmekten ve bazı şeylerden vazgeçmekten korkmayın.

Finansal olanaklarınızı yeniden toparlamak adına adım atabilirsiniz. Uzman bir kişi ile görüşmeniz sağlıklı sonuçlar almanızı kolaylaştıracaktır. Hayatınızı daha iyi koşullara taşımanız için bu çalışmanın devamını getirmelisiniz.

Yakın çevrenizle iletişiminizde sivri dilli olabilirsiniz. Kapıları sert kapatacağınız zaman aynı yere tekrar gelebileceğinizi de düşünmelisiniz. Mesafe koymak ya da iletişimi bitirmek istiyorsanız, bunu yaparken iyi günlerin hatırını ve paylaştığınız … Devamını Oku

Ailenizle güç savaşı içerisine girebilirsiniz. Alttan almak sizin için de zor olsa da bunu yapmaya çalışmalısınız. Ailenizin de anlaşılmaya ihtiyacı olabilir. Geçmiş kızgınlıkları hatırlamak yerine merhamet gösterin.

Yeni bir ilişkiye başlamak üzere olabilirsiniz. Artık önceliği güven konusuna verdiğiniz için adım atmak konusunda kararsız kalabilirsiniz. Kendinize ve karşınızdaki insana zaman tanıyın ve yaşadığınız duyguyu anlamaya çalışın.

Çalışma alanınızda kendinizi geriye çekmek isteyebilirsiniz. Günü gözlem yaparak tamamlamak ve sezgilerinize kulak vermek size gözden kaçırdığınız detayları fark ettirebilir.

İkili ilişkilerinizde tutkularınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Aşırı tepkileriniz yanlış anlaşılmanıza ve değerlendirilmenize neden olabilir. Takıldığınız konular her ne ise daha yapıcı bir tutum sergilemelisiniz.

Duygusal bir dönüşüme gidebilirsiniz. Bazı anlık olaylar farkındalığınızı geliştirebilir. Bakış açınızın değişmesi yapacaklarınızı ve tavrınızı da aynı şekilde değiştirecektir. Finansal harcamalarına daha dikkat edin.

Karar vermekte zorlanabileceğiniz bir gün olabilir. Hayatınız için önemli bir yol ayrımındasınız ve ailenizin bu konudaki desteği sizin için yol gösterici olabilir. Koşullarınızı ve elde ettiğiniz fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. 

Uzak bir yerden ya da birinden alacağınız haberler yüzünüzü güldürebilir. Duyduklarınıza göre beklentilerinizi ve planlarınızı şekillendirebilirsiniz. Kararsızlığa mahal vermeyin.

Şanslı bir gününüzdesiniz. Beklediğiniz terfi haberini alabilirsiniz. Ani gelişen durumlar sorumluluklarınızı arttırabilir, yeni bir zaman yönetimi yapmanızı gerektirebilir. Sevincinizi yaşarken bir yandan da bunu sürdürecek hazırlıklarınızı düşünmelisiniz.

Arkadaş ortamınızda ya da toplum içinde sinirlerinize hakim olmakta zorlanabilirsiniz. Bunu hissettiğiniz anda sessiz kalmayı ve mantığınızı dinlemeyi tercih etmelisiniz. Bir konuda tepkinizi göstermek, hakkı savunmak isterken tavırlarınız yüzünden haksız … Devamını Oku

Yalnız kalmayı tercih edebilirsiniz. Yalnızlık motivasyonuzu düşürüyor ve sorunları çözmüyorsa kafa karışıklığınıza neden olan konuları bulmalı, bunlarla yüzleşerek çözüme odaklanmalısınız.

Dış görünüşünüzde bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Değişen ruh halinize göre seçimler yapmak yerine sergilemek istediğiniz duruş ve düşüncelerinize göre seçimler yapmak psikolojik olarak da kendinizi iyi hissettirecektir.

Duygularınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Ani değişiklikler yüzünden sonrasında pişman olacağınız konuşmalar yapmamalı ama bazı şeyleri de artık sineye de çekmemelisiniz. Tepkinizi uygun bir şekilde dile getirin.

Duygularınıza hitap eden bir ilişkiye başlamak için bugün adım atabilirsiniz. Kendinizi iyi hissettiğiniz kişilerin yanında varlığınız güçleniyor. Bu gücü eksiltmeyen, sizin de güç verdiğiniz ilişkiler kurmak hem özel hayatınızı hem … Devamını Oku

Çalışma hayatınıza bir iş teklifi damgasını vurabilir. Beklentilerinizin dışında gelişen bu teklif size farklı bir bakış açısı ve alan oluşturabilir. Size sağlanan koşulları, bu koşullarla neler yapabileceğinizi düşünerek karar verin.

El becerilerinizi kullanmak için yeni bir kursa kaydolmak isteyebilirsiniz. Seçim yapmakta zorlandığınızda hem eğlenip hem öğrenebileceğiniz alanları düşünün. Bir tane seçmek yerine isterseniz seçeneklerinizi sıraya koyarak hepsini deneyebilirsiniz.

Birtakım gizli konular gündeminiz olabilir ya da siz bir gizliliğin içine düşebilirsiniz. Sizinle sırrını paylaşan kişilere karşı dikkatli olmanızda fayda var. Öğrenecekleriniz ve yükleneceğiniz bilgilerin bir gün sizin aleyhinize işlemeyeceğinden … Devamını Oku

Ortaklı işlerinizde ani değişikliklere gitmek isteyebilirsiniz. Güdülerinizle karar almak sizi hataya itebilir. Sizi buna iten konuları ve çıkış noktalarını bulmak alacağınız kararların yönünü belirleyecektir.

Bugün yalnızlığınıza fazla kafa yorabilirsiniz. Kendinizi dinlemek, eğer yapıcı konuşuyorsanız iyi gelecektir. Aksi takdirde olumsuz bir zihin enerjinizi daha da düşürebilir. Hayata ve iyi olana karışmanıza engel olan düşüncelerinizden ve … Devamını Oku

Haftaya eski ilişkilerinizin yeniden hayatınıza dahil olması ile başlıyorsunuz. Geride bıraktığınız zamanları yeniden yaşamak konusundaki düşüncelerinizi iyi belirlemeli ve buna göre davranmalısınız. Yeni bir eğitim çalışması içerisine girebilirsiniz.

Sosyal olmak isteyebilirsiniz. Çevrenizde organizasyon yaparak yeteneklerinizi konuşturacaksınız. Kısıtlama ve tedbirler söz konusu olduğundan fikirlerinizi dijital platformlara göre uyarlamak, size daha farklı bir çevre de sağlayabilir.

Kariyer alanınızda üstleriniz ile fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Düşüncelerinizi iletirken fiziki şartları da hesaba katmalısınız. İyileştirmeler zaman alır ve onların amacına varması sizin tavır ve çabalarınıza bağlıdır.

Gizli olayların ortaya çıkabileceği bir gün olabilir. Gerçekleri kabul etmekte zorlanabilirsiniz fakat sonucu değiştiremezsiniz. Yapmanız gereken bu gerçeğe göre hareket etmek olacaktır.

Güne yüksek bir özgüven ile başlıyorsunuz. Kendinizi iyi hissetmeniz ikili ilişkilerinizi de iyileştiriyor. Bunu sağlayan etmenleri düşünün ve hayatınızda o etmenlere daha çok yer verin.

Finansal konularınız gündeminizde olabilir. Karar vermekte zorlanıyorsanız çevrenizden destek alabilirsiniz. Zamanınız fazladan bir iş yapmaya yeterli değilse elinizdeki imkanlar ve kazançları yeniden gözden geçirmelisiniz.

Yakın çevrenizle iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Sizi yaralayan konuşmaları görmezden gelmek, ileride tekrar yara almanıza neden olabilir. Sergileyeceğiniz tavır, gururlu yerine çözüm odaklı olursa ilişkilerinizi daha iyi hale getirebilir.

Duygularınızı harekete geçiriyor ve içinde bulunduğunuz durumu ileriye taşıyorsunuz. Aile kurmak adına yeni bir adım atabilirsiniz. Bu süreçteki hazırlıklarınızı tüm koşulların sizi destekleyeceği şekilde yapmalısınız.

Çocuklarınız var ise birlikte vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Çalışma alanınız dışında kalan zamanı bu şekilde ya da eğlenceli aktivitelerinizle geçirmek zihninizin daha rahat çalışmasını sağlayacaktır.

Günlük işlerinizin devamlılığı sizi yormuş ve kararsız bırakmış olabilir. Küçük mola ve alanlar oluşturup dinlenmelisiniz. Ancak bu dinlenmenin işlerin birikmesine ve daha da artmasına sebep olmamalı, dengeyi iyi kurmalısınız.

İkili ilişkilerinizde ilgili kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Çözüme ulaşmakta güçlük çekiyorsanız biraz akışına bırakmayı ve karşı tarafı da anlamaya çalışmayı deneyebilirsiniz. Zaman size yol gösterecektir.

CUMA NAMAZI NASIL KILINIR?
Cuma Namazı 10 rekattır. 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz ve 4 rekat son sünnet olarak kılınır. Son sünneten sonra 4 rekat Zühri Ahir ve 2 … Devamını Oku

CUMA NAMAZI İLE İLGİLİ AYET VE HADİSLER
Cuma Namazının İlk Sünneti ile İlgili Hadis-i Şerif:

Ebû Hüreyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah şöyle buyurdu: “Biriniz cumanın farzını kılınca, ardından dört rek`at namaz daha … Devamını Oku

Oruç riyânın en az karışacağı bir ibadet olduğu için sevabı en fazla olan ibadetlerden sayılmıştır. Peki, oruç ne demektir? Oruç ne zaman başlar, ne zaman biter? Oruç nedir, nasıl tutulur? … Devamını Oku

Her Ay Üç Gün Oruç Tutmak ile İlgili Hadisler

Peygamber (s.a.s.) Efendimiz her ay üç gün oruç tutar mıydı? Peygamberimiz (s.a.s.) hangi günler nafile oruç tutardı? Her ay 3 gün oruç … Devamını Oku

Peygamberimizin sabah akşam, arabaya binerken, beladan korunmak için, eve girerken ve evden çıkarken okumayı tavsiye ettiği dualar nelerdir? İşte her Müslümanın okuması gereken günlük dualar.
Âhirete hazırlanmanın en mühim yollarından biri … Devamını Oku

https://www.youtube.com/watch?v=UUesJqkA1cU

Balık burcu günlük maddi yorum : Bugün, finansal olarak kendinizi daha güçlü hissetmeye başlıyorsunuz. Doğru olduğunu düşündüğünüz adımlar atmanız gereken bir süreçtesiniz. Her şeyin daha da iyiye gidebileceğini unutmamalı ve … Devamını Oku

Kova burcu günlük maddi yorum : Bugün, maddiyatla ilgili beklenmedik gelişmeler gündeme gelebilir. İstediklerinize ulaşmak için bir an önce harekete geçmeye çalışın. Kontrollü ve bilinçli olmanız gereken bir gün.
Genel%100
Aşk%55
Para%70
Sağlık%80
İş%95

Oğlak burcu günlük maddi yorum : Bugün, maddiyata dayalı konularda yeni gelişmeler gündeme gelebilir. Amaçlarınıza uygun adımlar atmanız gereken bir gün. Hata yapmaktan kaçınmalısınız.
Genel%95
Aşk%90
Para%70
Sağlık%95
İş%65

Yay burcu günlük maddi yorum : Bugün, elinize geçen maddi fırsatlardan dilediğiniz gibi yarar sağlama şansınız var. Amaçlarınızın dışına çıkmadığınız sürece herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Amaçlarınıza uygun adımlar atmanız gereken … Devamını Oku

Akrep burcu günlük maddi yorum : Bugün, finansal durumunuzu zorlayabilecek her ne varsa ondan uzak durmaya çalışın. Elinizden gelenin en iyisini yaptığınız sürece herhangi bir sorunla da karşılaşmayacaksınız. Fırsatları değerlendirmekten … Devamını Oku

Terazi burcu günlük maddi yorum : Bugün, parasal kaynakların yönetimi konusunda elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Olumsuzlukların üstesinden gelmeyi başardığınız sürece herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya … Devamını Oku

Başak burcu günlük maddi yorum : Bugün, parasal kaynakların yönetimi konusunda daha dengeli olmaya çalışın. Karamsarlıktan uzak durmanız gereken bir sürece giriyorsunuz. Elinize geçen maddi fırsatları da en doğru şekilde … Devamını Oku

Aslan burcu günlük maddi yorum : Bugün, maddi kaynakların yönetimi konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Gelişmeler üzerinde etkinlik göstermekte zorlanmayacak olmanız da önemli. Adım adım ilerlemeniz daha doğru olabilir.
Genel%75
Aşk%55
Para%100
Sağlık%55
İş%65

Yengeç burcu günlük maddi yorum : Bugün, gelir ve gider arasında beklenmedik gelişmeler gündeme gelebilir. Elinize geçen fırsatları doğru anlamda değerlendirmeniz gereken bir gün. Hata yapmaktan kaçınmamanız gerekmekte.
Genel%75
Aşk%100
Para%75
Sağlık%95
İş%60

İkizler burcu günlük maddi yorum : Bugün, parasal kaynakların yönetimi konusunda elinizden geleni yapmalısınız. Daha tutarlı harcamalar gerçekleştirmeyi başardığınız sürece herhangi bir sorun yaşanmayacak. Dengeli olmaya devam etmelisiniz.
Genel%55
Aşk%50
Para%50
Sağlık%85
İş%75

Koç burcu günlük maddi yorum : Bugün, parasal kaynakların yönetimi konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacak. İstediklerinize adım adım ulaşabileceğiniz bir gündesiniz. Doğru olan ne ise, ona yönelmeli ve elinizden geleni … Devamını Oku

Boğa burcu günlük maddi yorum : Bugün, parasal kaynakların yönetimi konusunda daha kararlı olmalısınız. Elinize geçen her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışın. Harcamalar konusunda abartıdan da kaçınmanız gerekiyor.
Genel%75
Aşk%65
Para%90
Sağlık%70
İş%70

Cünnetül Esma Dairesi…

Geçtiğimiz günlerde ismi Azam hatemi paylaşırken özellikle vurgulamıştım. Toplumda öğrenilmiş belli bir şablon var ve herkes için aynı şablon kullanılıyor. Bunun pek doğru olduğunu söyleyemeyiz… Bu çalışmalar kişilere … Devamını Oku

Sure-i Fetih,Ayet-1 in Havassı ve Vefki
Bu vefki müşteri saatinde veya kamer veya güneş saatinde yazdıktan sonra üzerine 7 defa Fetih suresini ve 1233 defa Fetih suresinin 1 inci ayetini okuyup … Devamını Oku

1. Hamel (Koç) burcu:
Bu burcun tabiatı kuru sıcak olup,
anasırı ates ve gezegeni Merih (Mars) tir. Hamel burcunun
cinsiyeti erkek, madeni demir, günü Salı, gecesi Cumartesi ve
buhuru Sandaldır. Dost burcu kizler, düsman … Devamını Oku

Ya Vedud duası niçin okunur, sözleri nelerdir ve hangi faziletlere sahiptir?

Ya Vedud duası Allah’ın güzel isimlerinden biri olan El-Vedud esmasına hitaben okunan çok etkili bir dilek ve hacet duasıdır.

Bu etkili … Devamını Oku

Bir kimsenin sana daha çok bağlanmasını, aranızdaki sevgi ve muhabbetin artmasını talep edenler için çok etkili bir duadır. Muhabbeti istenilen kişinin saçından bir tel alınır. Abdestli bir şekilde 28 kere … Devamını Oku

Vereceğim duayı saça okuduğunuzda okuduğunuz kişi aşkınızdan yanıp tutuşur

dua şudur:

Bismillahirrahmanirrahim.. Eyne mâ tekûnû ye’ti bikumullâhu cemîâ(cemîan), innallâhe alâ kulli şey’in kadîr(kadîrun).. Yevme te’tîs semâu bi duhânin mubîn(mubînin).. Yagşân nâs(nâse), hâzâ … Devamını Oku

Yasin suresi 1.sayfa

Yasin suresi 2.sayfa

Yasin suresi 3.sayfa

Yasin suresi 4.sayfa

Yasin suresi 5.sayfa

Yasin suresi 6.sayfa

YASİN SURESİNİN TÜRKÇE OKUNUŞU:

Besmele

Bismillahirrahmanirrahîm

Yâsîn.

Vel Kur’ân-il hakîm.

İnneke leminel mürselîn.

Alâ sırâtın müstakîm.

Tenzîlel azîzirrahîm.

Litünzira kavmen mâ ünzire âbâühüm fehüm ğâfilûn.

Lekad hakkaIkavIü … Devamını Oku

Ölüm döşeğinde yatan hastanın durumu ağırlaştığı zaman son nefeslerinin sayıldığı durumlarda vefat etmek üzere olan kimsenin sağ tarafa dönük bir şekilde kıbleye dönük yatırılması müstehap olan davranışlardandır. Bu konuyla ilgili … Devamını Oku

Kuran-ı Kerim’in 23. cüzünde olup 36. suresine tekabül eden Yasin-i Şerif faziletleri ve sırları bakımından oldukça hikmetlidir. Kuran-ı Kerim’in mertebesi yani kalbi olarak tanımlanan Yasin suresi, kitabımız olan Kuran’da özellikle … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz (SAV)’in Kuran-ı Kerim’in kalbi olarak ifade ettiği Yasin-i Şerif suresinin faziletlerini ve bilinmeye sırlarını sizler için araştırdık. Yasin suresi okumanın sevabı nedir? Yasin suresinin faziletleri ve sırları neler? … Devamını Oku

Peygamber Efendimizin büyü bozma duasının Kur’an’da da geçen Felak ve Nas Sureleri olduğu, alimlerin ortak görüşüdür. Rivayet göre Hazret-i Muhammed Aleyhissalatu Vesselam, hem Yahudi bir kadının kendisine yaptığı büyüyü Felak … Devamını Oku

Büyü Bozmak Bu Yöntemlerle Çok Kolay

Bu yazıda, kara büyü bozma yöntemleri üzerinde duracağız, iple büyü bozmanın ne kadar kolay olduğunu anlatmakla birlikte, aynı zamanda esmaül hüsna ile ve sirke ile de büyü … Devamını Oku

Aşağıda rüyada simit görmek ile alakalı 15 farklı ayrıntının tabirine yer verilmiştir. Rüyanızın hayırlı çıkmasını diliyoruz.

İşte rüyada simit görmek ile alakalı en önemli hususlar:

Rüyada Taze Simit Yemek

Rüyada taze simit yemek şu anlamlarda tabir … Devamını Oku

Büyü belirtileri 1

Kişinin ruh dünyasında  görülen ciddi değişimler

Kendisine büyü yapılan kişinin normal bir insandan daha dalgın olduğu ve dikkatini toparlayamadığı bilinmektedir. Bu dalgınlık bazen eşya düşürmek gibi hafif kazalara yol … Devamını Oku

Geri getirme büyüsü kolayca yapılan etkili bir uygulamadır

Birbirini daha önce seven ama aralarına soğukluk giren insanların yeniden kavuşmalarını sağlayan en etkili uygulama geri getirme büyüsüdür. Kolayca uygulanabilen bu büyü kısa … Devamını Oku

En etkili mucize duaların sözleri ve okunma adabı

Mucize dualar tesirlerine sayısız kere tanık olunan niyazlardır. Bu dualar inşallah müminler hayatında pek çok fazilete vesile olmuşlardır.

Bu yazımızda en yaygın okunan 20 … Devamını Oku

Mahmud Sami Ramazanoğlu -hazretlerinin- “Dualar ve Zikirler” adlı kitabında ki “Peygamberimiz’in Dualarından Örnekler” bölümü…
Abdullah bin Abbas –radıyallahu anhüma-’dan rivâyete göre Peygamber Efendimiz’in duâlarından biri şu duâ idi:

“Allah’ım! Kalbime büyük bir nûr … Devamını Oku

 Uyku
Rüya, uykunun REM evresinde gerçekleşen işitsel ve görsel algıya bağlı duygular bütünüdür. İnsan rüyasında her türlü şeyi görebilir. Oldukça mantıklı ya da absürt rüyalar görmek oldukça olağan bir durumdur.

Uyku esnasında vücudumuzun birçok … Devamını Oku

Bir anne-babanın çocuğuna karşı görevlerinden birisi de ona güzel isim vermektir. Nitekim Hz. Peygamber (s.a.s.), bir hadisinde insanların kıyamet günü isimleri ile çağrılacağını belirterek “Çocuklarınıza güzel isim koyunuz.” (Ebû Davud, … Devamını Oku

Bir yerde, bir mekânda bulunmak yaratılmışlara ait bir özelliktir. Allah, yaratılmış bir varlık değil, Yaratıcı’dır. O hâlde O’na bir yer yahut bir mekân nispet etmek doğru değildir. Allah, varlık âlemini … Devamını Oku

Cinler de insanlar gibi sorumlu varlıklar olarak yaratılmışlardır (Zâriyât, 51/56). Allah’a inanıp, O’na ibadet eden, iyi amel sahibi olan cinler olduğu gibi insanlara zarar vermek isteyen ve onları iman ve … Devamını Oku

Gözə görünməyən məxluqların böyük hissəsini cinlər təşkil edir. Bunlar baş gözüylə görünməyən şüurlu varlıqlardır. Atəşdən yarandıqları Quranın ayələrindən məlumdur. Cinlər iradə və zəka ilə birlikdə bir sıra başqa xüsusiyyətləri ilə … Devamını Oku

Cin ve şeytanlar; saf ateşten, yani, dumansız ateş alevinden ve havadan yaratılmış ruhani varlıklardır. Ama cinde hava, şeytanda ateş fazladır. Cinler de melekler gibi görünmeyen gizli varlıklar olup çeşitli suret ve şekle girmeye ve zor işler başarmaya muktedir, fakat cins … Devamını Oku

Kur’an’a göre, Muhammed peygamber olarak hem insanlara hem de cinlere gönderilmiştir. Kur’an’ın 72. suresinin adı cinlerden bahseden, yirmi sekiz âyetten oluşan Cin Suresi bulunmaktadır ve cinleri anlatır. Ayrıca Kur’an’da insanüstü yetenek ve icraatlarıyla anlatılan Süleymanla ilişkileri … Devamını Oku

Hristiyanlık, genellikle cin ve şeytanları aynı varlık olarak görür. Onlar kötülüğün güçleridir, ilahîlere karşı isyan ederler. Fakat Enoch’un kitaplarına göre, cinler düşmüş meleklerin soyundan gelenler ve insanlardır, Nefilim denir.[7] Tufan esnasında bedenleri olan Nefilimler öldüler, cinler ise boğulmadılar, maddeleşmiş … Devamını Oku

Cinler ayetleri oku, kuran meali dinle

En’am Suresi, 100. ayet: Cinleri Allah’a ortak koştular. Oysa onları O yaratmıştır. Bir de hiçbir bilgiye dayanmaksızın O’na oğullar ve kızlar yakıştırıp-uydurdular. O ise nitelendiregeldikleri … Devamını Oku

Yeni hedefler belirlemek için harika bir gün olabilir. Hayatınızda yarım kalan konuları tamamlamak ve yeni başlangıçlara adım atmak için planlama yaparken kendinizi geliştireceğiniz seçimler yapmaya özen göstermelisiniz.

Toplum yararına çalışmalar yapmak için eski dostlarınızla irtibat kurmak isteyebilirsiniz. Yapacağınız yardımlara yeni bir boyut kazandırabilir, bunu geliştirerek daha uzun vadeli ve daha çok kişiye ulaşacak bir yere taşıyabilirsiniz.

Geçmiş ilişkiniz yeniden karşınıza çıkabilir. İlişkinin seyrini vereceğiniz karar belirleyecektir. Terazide ağır gelen duyguyu bulmak için her iki tarafı ve yaşadıklarınızı düşünerek hareket etmelisiniz. Kalbiniz size yol gösterici olabilir.

İkili ilişkilerde yeni sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Beklenmedik kişilerden beklenmedik teklifler gelebilir. Kararı bir şaşkınlıkla değil, mutlulukla ve birbirinize olan uyumunuzu değerlendirmekle vermelisiniz.

Maddi sorunlarınızla baş etmekte zorlanabilirsiniz. Kendinizi yönetmekte zorlanıyor iseniz destek alarak ilerleyebilirsiniz. Ama öncesinde bir gelir-gider çizelgesi oluşturarak ne durumda olduğunuzu görmek faydalı olacaktır.

Bilgi eksikliği yaşadığınızı düşünerek kendinizi yeni mecralarda bulabilirsiniz. Zihninizi beslemek için harika bir gündesiniz. İyi bir araştırma yaparak hayatınızı daha yaşanılır kılacak detaylara ulaşabilirsiniz.

Sakladığınız, gizlediğiniz konuların ortaya çıkmasıyla ilgili sizi şaşırtan gelişmeler yaşanabilir. Harekete geçmekte zorlanıyorsanız zamana bırakarak güç toplayabilirsiniz. Bugünü düşünmeye ve ne yapacağınıza net bir şekilde karar vermeye ayırın.

Geçmiş ilişkilerinizle ilgili geri dönüşler alabilirsiniz. Sevginizi kaybettikten sonra kıymetini anlayanlara, art niyet ve intikam duygusuyla şans vermemelisiniz. Olumsuz bir düşünceniz varsa açık bir şekilde ifade etmek en doğru hareket … Devamını Oku

Geçmişte birlikte iş yaptığınız kişilerle yeniden irtibata geçebilirsiniz. Konuşmanın gündemi anlaşmazlık ve haksızlıklar, dilenen özürler olabilir. Niyetlerinin ne olduğunu anlamak için dikkat etmelisiniz. Konu sizin vereceğiniz tepki ile şekillenecektir.

Geçmiş ilişkinizi gündeme getirmek isteyenler olabilir. Size getirilen sözlerin gerçeklik payını araştırmadan yeni bir karar almamalısınız. Eğer aklınızda bununla ilgili bir mesele varsa yaşadıklarınızı ve geçmişte muhatabınız olan kişiyi baz … Devamını Oku

Geçmiş ilişkinizin kabuk bağlayan yarasını atmak için artık bir karar aşamasındasınız. Yeniden başlamak için doğru zamanın geldiğini düşünerek harekete geçiyorsunuz. Bu hareket evrenin sizi alkışlarla karşılamasını sağlayacaktır.

Günlük aktivitelerinizden sıkılıp yeni arayışlar içerisine girmek isteyeceğiniz bir gündesiniz. Çevre şartları size olanak sağlamasa da bulunduğunuz ortamda kendinize yeni bir hobi edinmenin yolunu bulabilir, yeni bir alan oluşturabilirsiniz.

Mahmud Sami Ramazanoğlu -hazretlerinin- “Dualar ve Zikirler” adlı kitabında ki “Namazda Okunacak Dualardan” bölümü…
Ebû Hüreyre –radıyallahu anh-’dan rivayet olunduğuna göre, o bir gün Rasûlullah –sallallahu aleyhi ve sellem– Hazretlerine:

“– Yâ Rasûlallah, … Devamını Oku

Mahmut Sami Ramazanoğu Hazretleri’nin kıymetli eseri “Dualar ve Zikirler” kitabı “Muhtelif Zamanlarda Okunacak Dualar” bölümü altında yer alan “Gözünü Semâya Kaldırınca Okunacak Dua” kısmı…

Gözünü semâya kaldırdığı zaman Rasûl-i Ekrem –sallallahu … Devamını Oku

Kariyeriniz, evliliğinizde yeni planlarınızı erteleyin. Ani iş değişiklikleri, yeni imzalar, yeni kontratlara başlamayın.

İlla imza atmak durumundaysanız şartlarınızı iyice gözden geçirin. Üstlerinizle ilişkilerde, otorite figürleriyle ilgili yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir. Yazılı, sözlü … Devamını Oku

Yaşamınızda olayların sizin dışınızda geliştiğine şahit olabilirsiniz. Kendinizi kuruntulu, takıntılı hissedeceğiniz bir dönem.

Yeni başlangıçlardan uzak durun, yarım kalmış konuları tamamlayın. Sevdiğiniz dostlarınızla bir araya gelmek motivasyonunuzu arttırabilir. Ruhsal ve bedensel olarak … Devamını Oku

İlişkilerinize dikkat etmeniz gereken bir dönem başlıyor.

Birlikteliklerinizde, arkadaş ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalara karşı sakin yol almalısınız. Aşk ilişkilerinde ani alınan kararlar pişmanlık getirebilir. Yeni bir ilişkiye başlamayın ve eskiden gelen aşkları da … Devamını Oku

Finansal konularınızda karışıklıklar, beklenmedik harcamalar çıkabilir. Gelir giderinize dikkat edin.

Eskide kalmış borçlar ortaya çıkarken beklediğiniz bir para varsa elinize geç ulaşabilir. Kariyerinizde aynı oranda etki alıyorken ani kararlardan uzak durun. İş … Devamını Oku

Plan ve programlarınızda aksaklıklara hazır olun. Yazılı sözlü iletişime mesajlaşmalara, maillerinize bu dönem ekstra dikkat edin.

Yanlış anlaşılmalara açık bir evredesiniz. Dostlarınızla, arkadaşlarınızla, kardeşlerinizle iletişim problemlerine dikkat edin. Unutkanlık sizi bu dönem … Devamını Oku

Aile, ev konuları mercek altında. Aile içi ebeveynlerle ilişkilerde gerginlikler ve yanlış anlaşılmalar nüksedebilir.

İletişiminize dikkat edin abartmayın, sakin hareket edin. Yarım kalan işlerinizi toparlayabilirsiniz. Ev içi cihazlarda bozulmalar meydana gelebilir, yenisini … Devamını Oku

İlişki, partner, aşk hayatınızda problemlere hazır olun. Geçmiş sorunlar önünüze gelebilir.

İletişimde yanlış anlaşılmalar ortaya çıkabilir, ilişkilerde ani kararlar almayın. Eski sevgililer yaşamınıza girmek isteyebilir, temkinli olun. Retroyla gelen retroyla hayal kırıklığıyla … Devamını Oku

İş hayatınızda aksaklıklar, çalışma arkadaşlarınızla iletişime dikkat. Ekip çalışmalarında anlaşmazlıklar, müşterileriniz varsa gecikmeler oluşabilir.

Bilgi hırsızlıklarına karşı temkinli olun, yedekleyin. Yazışmalarınıza, mesaj ve maillerinize dikkat edin. Yeni iş başvuruları ve başlangıçları yapmayın, … Devamını Oku

Her türlü ikili ilişkide temkinli olmalısınız. Evlilik, ortaklık, arkadaşlarınız, partnerinizle iletişimde sıkıntılar meydana gelebilir.

Eski meseleler açılabilir, yolunda gitmeyen ilişkiler ise bitebilir. İletişim ve yanlış anlaşılmalarla kopuşlar meydana gelebilir. Sakin kalın ve … Devamını Oku

Maddi alanlarda meydana gelen Merkür retrosu gelirinize giderinize dikkat çekiyor.

Ortak gelirleriniz, ortaklıklarınız varsa bu dönem yeni kararlar almayın, yeni imzalar atmayın. Eşinizin iş hayatıyla ilgili aksaklık ve problemler çıkabilir. Kredi başvurusu, … Devamını Oku

Merkür retrosu sosyal çevre, kariyer konularında aksaklıklar yaşatacak. Arkadaşlarınızda, dostluklarınızda yanlış anlaşılmalar, ufak küslükler, kırgınlıklar yaşanabilir.

Olayları büyütmemeye özen göstermelisiniz. Bu süreçte anlatılmak istenen doğru ifade edilmeyebilir. Eski konular açılabilir. Planlarınızda, programlarınızda … Devamını Oku

ŞİFA DUALARI

Mahmud Sami Ramazanoğlu Hazretleri’nin “Dualar ve Zikirler” adlı kitabında ki “Muhtelif Vesilelerle Okunacak Duâlar” bölümü başlığı altında yer alan “Şifa Duaları” kısmı…
Hazret-i Âişe –radıyallahu anha-’dan rivayete göre Nebiyy-i Ekrem –sallallahu … Devamını Oku

 Müslümanların Allah (CC)’a niyaz ettikleri en önemli dualardan biridir. İçinde İsm-i Azam bulunduğu için makbul dualardan biridir. Hazreti Cebrail (as) tarafından Peygamber Efendimize indirilmiştir. Hz. Ali (ra) tarafından kaside haline … Devamını Oku

What is Spell-Breaking Prayer?
In order to get rid of magic, it is necessary to stick to the causes as in other diseases. Some of these are Spell-Breaking Prayer. There are … Devamını Oku

What is Çevirgel Prayer?
Cevirgel Prayer is a prayer of return for the departed lover, divorced spouse, and lost son. The dialect prayer appears as a kind of prayer we hear … Devamını Oku

The prayer of Bringing Back the Outgoing Lover has miraculous results.

You Love Someone So Much and Want to Be With You: Here is the Most Effective Prayer (Prayer to Return … Devamını Oku

SEHER VAKTİNİN FAZİLETİ

Mahmud Sami Ramazanoğlu -hazretlerinin- “Dualar ve Zikirler” adlı kitabında ki “Günün Belli Zamanlarında Okunacak Duâlar” bölümü başlığı altında yer alan “Seher Vaktinin Fazîleti” kısmı…
Ebû Hüreyre –radıyallahu anh-’den rivâyete göre … Devamını Oku

ZİKRULLAH VE ZİKİR MECLİSLERİ

Mahmud Sami Ramazanoğlu Hazretleri’nin “Dualar ve Zikirler” adlı kitabında ki “Zikrullah ve Zikir Meclisleri” bölümü…
Peygamberimiz –sallallahu aleyhi ve sellem– Efendimiz buyurmuşlardır ki:

“Her kim günde yüz kere سُبْحَانَ اللّٰهِ … Devamını Oku

SALVELE

Mahmud Sami Ramazanoğlu -hazretlerinin- “Dualar ve Zikirler” adlı kitabında ki “Salvele” bölümü…
Peygamber Efendimiz –sallallahu aleyhi ve sellem– buyurmuşlardır ki:
“Cenâb-ı Hakk’a yarın rızâya ermiş olarak mülâki olmak arzusunda bulunanlar bana çokça … Devamını Oku

HAMDELE

Mahmud Sami Ramazanoğlu -hazretlerinin- “Dualar ve Zikirler” adlı kitabında ki “Hamdele” bölümü…
Rasûl-i Ekrem –sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:

“Meşrû işlere Allah’a hamd ile başlanmazsa hayır ve bereketi kesilir.” (İbn-i Mâce, Nikâh, … Devamını Oku

BESMELE

Mahmud Sami Ramazanoğlu -hazretlerinin- “Dualar ve Zikirler” adlı kitabında ki “Besmele” bölümü…

Rasûl-i Ekrem –sallallahu aleyhi ve sellem– Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:
“Bilcümle semavi kitâbların anahtarı «Rahman, Rahîm Allah adı ile» dir; yani … Devamını Oku

Hz. Eyüp Peygamberin yaptığı dualar…
Hz. Eyüp’ün (a.s), hastalığının iyileşmesi ve sıkıntısının giderilmesi için Allah’a şöyle duâ ettiği bildirilmektedir:
وَأَيُّوبَ إِذْ نَادَى رَبَّهُ أَنِّي مَسَّنِيَ الضُّرُّ وَأَنْتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ
“(Ey Peygamberim!) Eyüp’ü da hatırla. … Devamını Oku

Dünyadaki birçok insan, koruyucu meleklerle iletişim kurma konusunda inançlıdır. Bazı insanlar, her kişi için, tek bir melek olduğunu düşünür. Bazıları ise her insanın bir gündüz ve bir gece olmak üzere iki … Devamını Oku

Sami Yusuf – Hasbi Rabbi (1 saatlik versiyon)
 

 

“Bütün İlâhî Kitapların Anahtarı Besmele-i Şerîfe’dir.”
(Münâvî)
“Meşru İşlerin Herhangisi Olursa Olsun, Besmele-i Şerife İle Başlanmazsa Nasipsiz, (Eksik, Hayrı Kesik) Olur.”
(Münâvî)
“Kesilirken Allah’ın Adı Anılmayan Hayvanlardan Yemeyin. Çünkü Onu Yemek Muhakkak ki Bir … Devamını Oku

Mekke’de Kan Dökmek Neden Haram?

 

Mekke’de kan dökmek, ağaç kesmek veya canlılara zarar vermek neden haram kılınmıştır?
Ebû Şurayh (r.a) şöyle buyurur:

“Mekke fethinin ertesi günü Allah Resûlü’den bir söz işittim ki, onu söylerken … Devamını Oku

Numeroloji ve Renkler

Numerolojide her sayı belli bir renkle ilişkilidir.
1.Kırmızı
2.Turuncu
3.Sarı
4.Yeşil
5.Mavi
6.Indigo
7.Mor
8.Pembe
9.Bronz
11.Gümüş
22.Altın
Aura taban rengi kişinin yaşam yolu numarasıyla belirlenir. Bu, Pisagor numerolojisininen önemli sayısıdır ve kişinin yaşamında ne yapması gerektiğiyle ilgili olduğunu anımsayın. … Devamını Oku

Sübhanallahi Velhamdülillahi Vela İlahe İllallahu Vallahu Ekber Anlamı, Ne Demek?

 

Cemaat salavat getirdikten sonra müezzinin okuduğu “Sübhanallahi velhamdülillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber ve lâ hâvle ve lâ kuvvete illâ billâhi’l-aliyyi’l-azîym.” … Devamını Oku

Cenaze Namazında Okunan Dualar

 

Cenaze namazında okunan dualar hangileridir? Cenaze namazında erkekler, kadınları ve çocuklar için hangi dualar okunur? Cenaze dualarını bilmeyenler ne okumalıdır? Cenaze namazında okunan duaların Türkçe okunuşu ve … Devamını Oku

Kâbe ve Hac İbadetinin Tarihi

 

Kâbe’yi ilk yapan ve ikinci kez inşa eden kimdir? Zemzem suyu nasıl çıktı? Hz. İbrahim ve İsmail’in (a.s.) Kâbe’yi inşa ederken okuduğu dua nasıldır? Kâbe ve … Devamını Oku

Kurban Kesmenin Edepleri

 

Kurban sırf Allah rızasını kazanmak için yapılan bir ibadettir. Kişi kurban kesmekle Allah’ın emrine boyun eğmiş, Allah’a duyduğu bağlılığı canlı bir şekilde göstermiş ve kulluk şuurunu farklı bir … Devamını Oku

“Allahümme Eslemtü Nefsi İleyke” Duası

 

“Yatağına yatmak istediğin zaman namaz abdesti gibi abdest al. Sonra sağ yanına yat ve: Allâhümme eslemtü nefsî ileyke… de! Eğer ölürsen iman üzere ölürsün. Bu dua … Devamını Oku

Bir Müslümanın mutlaka bilmesi gereken temel dini bilgileri sizler için soru-cevap şeklinde derledik.
Bir Müslümanın mutlaka bilmesi gereken dini bilgiler.
İTİKAT İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKEN TEMEL BİLGİLER

Rabbin kim? Rabbim Allah.

Dinin ne? Dinim … Devamını Oku

Tasavvufta “Mârifetullâh” makâmına ulaşmadan evvel geçilmesi gereken “dört kapı” bulunmaktadır. Öğreti olarak bu kapılar birer birer geçilerek hakikate ulaşılır. Tasavvuf îman, İslâm ve ihsân rehberliğinde kat edilecek bir Hak yolculuğudur.
Kur’ân’ın farklı öğretilerinden … Devamını Oku

Hadim, günümüzde en çok merak edilen bir terimdir. Ancak hadim daveti için tecrübesi olmayan, bu konuda herhangi bir bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından hadim daveti yapılmamalıdır. Bunun için hadim daveti … Devamını Oku

Büyü Bozma Duası Nedir?
Büyüden kurtulmak için diğer hastalıklarda olduğu gibi sebeplere yapışmak lazımdır. Bunlardan bazıları şunlardır. Sabah-Akşam okunması gereken bazı sureler vardır onlar okunduğu zaman yapılan büyü sizi etkilemez.
MESELA: Sabah … Devamını Oku

Giden Sevgiliyi Geri Getirme duası mucizevi sonuçlara vesile oluyor.

Birini Çok Seviyorsunuz ve Sizinle Beraber Olmasını İstiyorsunuz : İşte En Etkili Dua (Giden Sevgiliyi Geri Getirme Duası)
Giden Sevgiliyi Geri Getirme
Birini çok … Devamını Oku

SABAH EZANI SAAT KAÇTA OKUNUYOR?
Diyanet İşleri Başkanlığı, sabah ezanı ve sabah namazı vakitlerini değiştirdi. 19 Kasım Pazartesi gününden itibaren İstanbul’da sabah ezanı imsak vaktinde okunacak. Sabah namazı ise Ramazan ayındaki … Devamını Oku

EZAN DUASI NASIL OKUNUR?
 
Ezan okunduktan sonra okunacak dua…
Câbir bin Abdullah -radıyallahu anh-’dan rivayet olunmuştur ki, Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:
Kim ezanı işittiği zaman:

«Ey bu eksiksiz dâvetin ve … Devamını Oku

EZANI DİNLEMENİN VE TEKRAR ETMENİN FAZÎLETİ NEDİR?

EZANI DİNLEMENİN VE TEKRAR ETMENİN FAZÎLETİ NEDİR?
Ezan gönüllere hitap eden bir sadâ, bizlere Rabbimiz’in emrini hatırlatan Bilalî ses. İşte bizler için bu denli … Devamını Oku

Namaz Allah’a yalvarma makamı, gerçek sevgi ve kul olma bilincinin kaynağı, dinin temeli, ibadetlerin başıdır. Namazın aslı ve özü zikrullah’tır.A’la suresi 14 ve 15. ayetlerde kurtuluşun temel esası şöyle belirtiliyor:“Kendisini … Devamını Oku

Esmâül Hüsnâ: Allah C.C’nin hem isimleri hem de sıfatlarıdır. Allah’ın özel ismi ALLAH’tır. Diğer isimler ise Allah’ı işaret eden ve manalarını ortaya koyan sıfatlarıdır.
“Esmaü’l-hüsna”; Allah’ın nasıl bir varlık olduğunun, O’nun … Devamını Oku

Bu Ayeti Niyetiniz Doğrultusunda günde 41 veya Sabah Akşam 21 Defa Okuyabilirsiniz. Niyetiniz Her an kudret ile desteklensin.. Allah kudretini çekecek de değildir çünkü o çok bağışlayandır..
Bu Ayeti kerimeyi ne niyetle … Devamını Oku

Faziletleri:  
1- Bu virde devam edenlerin Allah’ın izni ile zihni gücü ve anlayış kabiliyetleri artar.
2- Okumaya devam edenler Allahü Teala’nın birçok lütfuna nail olur.
3- Bu virde Allah Teala’nın bir çok ism-i şerifleri … Devamını Oku

Çevirgel Duası Nedir?
Çevirgel Duası, ayrılınan sevgili, boşanılan eş, kaybolan evlat için okunan bir geri döndürme duasıdır. Çevirgel duası oldukça sıklıkla duyduğumuz bir dua çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Yüzyıllardır hem kadınların hem … Devamını Oku

Büyü Bozmak İçin Sirke Kullanılabilir mi?Sirke faydalı bir besin maddesi olabilir. Büyü bozmak ile alakalı sirke kullanmak hiçbir kaynakta geçmez. Büyü bozmak için sirke için net olarak şunu söyleyebilirim ki; büyü … Devamını Oku

Tılsım Nedir ve Nasıl Yapılır?Tılsım insanlık tarihi kadar eskidir. Bilinmeyen ve esrarengiz güçlerin tılsıma sahip olanlara bu güçleri verdiği, uğur getirdiği ve kimi zaman insanların yaşantılarına pozitif enerji verdiği düşünülen … Devamını Oku

MEVLANADAN İŞ HAYATINA VE YAŞAMA DAİR ÖĞÜTLERİş Hayatına Dair…İnsanlar duygusaldır. Ortalama zekanın üzerindeki kişileri genelde bastırma ya da kendi seviyelerine çekmeye çalışırlar.Hisleri ile yaşayan, duygularının esiri olan kişi, düşmanını kendi … Devamını Oku

10 Maddede Gayb Ne Demektir, İslam’da Yeri Nedir?Gayb ifadesi ne anlama gelmektedir?Gayb , “gizlenmek, gizli kalmak ve görünmemek” demektir. Bu sözcük sıfat olarak “gizlenen” anlamında da kullanılmıştır.Gaybı “duyu organları ile algılanmayan her türlü … Devamını Oku

Huysuz çocuğa okunan duanın pek çok fazileti bulunmaktadır?
Çocuk yetiştirmek zahmetli bir uğraştır ve büyük sabır ister. Bir kişinin evladını yetiştirirken verdiği emekler başka hiçbir şeyle karşılaştırılamayacak kadar büyüktür. Ancak yüce … Devamını Oku

En Hayırlı Dua Hangisidir Nasıl Yapılır Neler Yaşandı?İnsanlar Niçin En Hayırlı Duaya Yönelirler?En hayırlı dua ile hayatınıza güzel bir yön vermek istiyorsanız bu detayları dikkatlice okuyun:Modern yaşayışın içinde insanlar engeller, … Devamını Oku

         İSLAMİ METAFİZİK ENERJİ MERKEZİ
          PARAPSİKOLOJİ I METAPSİŞİK I BİOENERJİ I ASTRAL SEYAHAT
              METAFİZİK ÇALIŞMALAR I METAFİZİK EĞİTİMLER
   Okuma Sirasinda
* Sizin ve sevdiğiniz insanin ismi ,anne ismi … Devamını Oku

EVINDEN ÇIKARKEN OKUNACAK DUA OKUNUSU :
” Bismillah. tevekkeltü alallâh, lâ havle velâ kuvvete illâ billâh .”
MANASI :
Allah’in ismiyle (Allah’in ismini söyleyerek) evimden çikiyorum. Bütün islerimde Allah’a
dayandim. (o’na dayaniyor, o’na güveniyorum) … Devamını Oku

Bismillahirrahmanirrahıym; “La Havle Vela Kuvvete İlla Billlahil’Aliyyil’Azıym.”
 “Lâ havle ve lâ
kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm” duasının anlamı nedir?
 
Soru: Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm demek ne anlama geliyor?
 
Cevap: … Devamını Oku

Es Sadık Esması Anlamı ve ZikriEs Sadık Esması anlamı nedir? Allah’ın ismi ve sıfatı olan Ya Sadık ne demek, zikri, fazileti nedir? Ebced değeri, zikir adedi Es SadıkEs Sadık Esması anlamı … Devamını Oku

PEYGAMBERİMİZİN DİLİNDEN DUALAR﷽وَاِذَا سَاَلَكَ عِبَاد۪ي عَنّ۪ي فَاِنّ۪ي قَر۪يبٌۜ اُج۪يبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ اِذَا دَعَانِۙفَلْيَسْتَج۪يبُوا ل۪ي وَلْيُؤْمِنُوا ب۪ي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ.وَقَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّي اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ:لَيْسَ شَيْءٌ أَكْرَمَ عَلَى اللَّهِ تَعَالَى مِنَ الدُّعَاءِ.Muhterem Müslümanlar!Fani … Devamını Oku

El-Vedud Esması anlamı nedir? Allah’ın 99 ism-i şerifi Esmaül Hüsna olan El-Vedud ne demek, zikri, fazileti nedir? Ebced değeri, zikir adedi ve günüEl-Vedud Esması anlamı nedir? Allah’ın 99 ism-i şerifi … Devamını Oku

El-Fettah Esması anlamı nedir? Allah’ın 99 ism-i şerifi Esmaül Hüsna olan El-Fettah ne demek, zikri, fazileti nedir? Ebced değeri, zikir adedi ve günü EEl-Fettah Esması anlamı nedir? Allah’ın 99 ism-i şerifi … Devamını Oku

Size Haksızlık Yapan Kişi Gelir Özür Diler (Büyük Pişmanlıkla Arar)Tarafımdan denenmiş ve etkili olduğuna inandığım bir tertiptir.. Pazar günü sabah ezanından sonra”YA LATİF ”Esmasını 1000 defa okuyup, 100 defa daSalavat-ı … Devamını Oku

Ya Cami Esmasının Sırlarından (Mıknatıs Etkisine Sahiptir)”Ya Cami”esması mıknatıs etkisi yapan bir enerji alanına sahiptir. Niyet ettiğiniz ve dilediğiniz her şeyi  kolaylıkla hayatınıza çekersiniz. Örneğin hayatınızda sevgi ve aşk istiyorsanız”Ya … Devamını Oku

Amenerrasulü Duasıyla Siz İstemeseniz Bile Dünya Ayağınıza Gelir…Kim başarılı ve Zengin olmak istiyorsa bir gün boyunca başında besmele çekmeden Amenerrasulü duasını çokça okusun. İkinci gün okumasın, sonraki gün yine çokça … Devamını Oku

Okuyanlar okuduktan sonra bir saat içinde arandıklarını belirtiyorlar; çok tesirli denilmekte, sevdiği ile dargın olanlar, aramasını isteyenler okuyabilir. Açık günde Müşteri gezegeninin saatinde okursanız etkisini daha kısa sürede görebilirsiniz. Sevgilerimle…“BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM … Devamını Oku

Rızkın Öyle Bir Artar, Koyacak Yer Bulamazsın…7 günde 100.000 kere ”Hasbünellahu Ve Nimel Vekil” okunur. Rızkın öyle bir artar ki koyacak yer bulamazsın…

Olmazı Olduran DuaÇözülmez düğümleri çözen salavatdiye anılan bu salavat, her türlü olmazı oldurur denilmektedir. Deneyin arkadaşlar ne kaybedersiniz olmasa bile peygamberimize salavat getirmiş olursunuz.Gece yarısı yada sabah namazından hemen sonra … Devamını Oku

Sevgi Ve Dilekler Konusunda Çok Etkili Bir Dua”Bismillahirrahmanirrahim, Hamdü senai ve kibriyai zati ve hulku küllühüm, abdi ve imai vel enbiyaü ver rusülü evliyai ve asfiyai ve muhammdün rasulüllahi sallallahü … Devamını Oku

Sır gibi Saklanan Ayet,Sırlı Dua…Süleyman Hilmi Tunahan Hz. lerinin Talebeliğinden Hoca Olanlar okuyorlarmış. Ama nedense talebelerine bile öğretmekten çekinmişler..Bu Ayeti kerimeyi ne niyetle okursanız. O sizin için gerçekleşir ve af … Devamını Oku

Defne Yaprağı Tohumu Faydaları
Defne yaprağı tohumunun faydaları, defne yaprağı tohumu Allah’ın yaratmış olduğu en önemli nimetlerindendir. İnsanlar için son derece faydalı olan defne yaprağı tohumu son derece önemli bir bitkidir. Bir … Devamını Oku

About Rania El HakimRania El Hakim was born in 1960 in Cairo where she still lives and works. A long-time designer of her own line of children’s wear, she now … Devamını Oku

 Allah Esmasının Anlamı ve FaziletleriAllah O’nun zat ve özel ismidir. Diğer bütün esma ve sıfatlar, bu mübarek ismin içinde toplanmıştır.AllahKur’an’daki Esmaül Hüsna‘dan ilk inen isimdir. Çünkü besmelededir. Allah’ın doksan dokuz isminin … Devamını Oku

Biraz tuz üzerine 51 kere sürei şerife-i (yasin)in 78 ve 79 uncu ayetini okuyup nefes ettikten sonra matlubun sana musaahhar olur.seni fevkalade sever her arzuna boyun eğer.okunacak ayeti kerime :VE … Devamını Oku

Biraz tuz üzerine 51 kere sürei şerife-i (yasin)in 78 ve 79 uncu ayetini okuyup nefes ettikten sonra matlubun sana musaahhar olur.seni fevkalade sever her arzuna boyun eğer.okunacak ayeti kerime :VE … Devamını Oku

Muhammed Hakkı en Nazilli (Rahimehullah)Fatiha Suresi ile alakalı rızık bolluğu için tecrübe edilen virdi şöyle nakletmektedirFatiha Suresinin Hicri SırrıPazar günü (70)Pazartesi günü (60)Salı günü (50)Çarşamba günü (40) Perşembe günü (30)Cuma günü … Devamını Oku

İçindekiler1 Yorumlar 1.1 Yanıt ver Yorumlar Henüz yorum yok. cevabı iptal et Yanıt ver Eposta adresinizi yayınlanmayacak Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir. Ad * Eposta * Website Yorum Yourmu gönder

EVRAD-I KUDSİYE OKUNUŞUBismillâh-ir-Rahmân-ir-RahiymAllâhümme ent-el melik-ül hayyül-kayyûmül -hakkül mübiyn. *Ellezî lâ ilahe illâ ente*ente Rabbî halakteni ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ’dike mestetâ’tü* e’ûzü bike min şerri mâ … Devamını Oku

Karanlık ilimler olarak ifade edilen, havas ilminin, günümüze ulaşmasında ki en büyük etken; Kenzül Havas ve gizli ilimler gibi, mühim kitaplardır. Derin ve İslami açıdan oldukça zengin bir donanıma sahip … Devamını Oku

SALAT-I MÜNCİYE (SALATEN TÜNCİNA) ARAPÇA YAZILIŞISALAT-I MÜNCİYE (SALATEN TÜNCİNA) OKUNUŞU“Allâahumme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin, salâten tüncînâ bihâ min cemîil ehvâali vel âfât, ve takdî lenâ bihâ cemî’al … Devamını Oku

Güneş, bugün burcuna geçiyor ve senin için ihtişamlı günler başlıyor. Görüşmeler yüzünüzü güldürecek.

Evliliğinde sorunları olan biriysen, çözme yoluna gideceksin. Kafandakiler ve yaşamın arasında uyum yakalamalısın.

Gökyüzü seni sınavdan geçiriyor. Geçmişte kaldı dediğin fakat hâlâ kapatamadığın hesaplar tekrar karşına çıkabilir.

Maddi problemler, bir ödemeyle yerini rahatlamaya bırakacak. Bugünlerde sana farklı iş teklifleri gelme olasılığı yüksek.

Güneş, su burcuna geçiyor. Eşin müjdeli haberler getirebilir. Arkadaşınla dertleşerek rahatlayacaksın

Gün içerisinde çabuk sıkılabileceğin konularla karşı karşıya gelebilirsin. Bu durum seni biraz rahatsız edebilir.

Önceki günlerde içinde bulunduğun şartları da göz önüne alırsak, bu sefer şansın da senden yana olduğunu söyleyebilirim.

Kişisel gelişimlerini destekleyecek kurs araştırmaları yapabilirsin. Bugün, duygusal tepkilerden kaçınman gereken bir gün.

Gayb ifadesi ne anlama gelmektedir?Gayb , “gizlenmek, gizli kalmak ve görünmemek” demektir. Bu sözcük sıfat olarak “gizlenen” anlamında da kullanılmıştır.Gaybı “duyu organları ile algılanmayan her türlü bilgi” anlamında değerlendiren alimler de vardır.Gayb “var … Devamını Oku

Gerçekten Çok Etkili Bir Dilek Duası Öğrendim ve Bu Sayede Hayatım DeğiştiBu yazıda size dünyanın en güçlü dilek duasının nasıl yapılması gerektiğini anlatacağım, çünkü bu duayı bizzat gerçekleştirerek birçok dileğimi hayata … Devamını Oku

Bütün akıllıların ittifakıyla Allah’ın varlığını ve birliğini bilmek farzdır. Bazı hukemâ ve ehli tasavvuf: “İnsana Hâlık’ını bilmek için en evvela kendi nefsini bilmesi farzdır.” dediler. Ehli kelam ve diğer bazı … Devamını Oku

Felsefe dalında her birinin taraftarı ve savunucuları bulunan çeşitli nazariyelerden şimdilik vazgeçerek şu kadarını söyleyelim ki ruhun, cevheri ve öz varlığı ne olursa olsun, nev’inin hakikatı, hatta bir tek nevi … Devamını Oku

Ey saadet yolcusu! Şu gerçeği iyi bil ki güzel ameller işleyerek nefse karşı sürdürülen amansız savaşın ana gayesi, iyi ahlâk sahibi olmak için ruhu tüm kötülüklerden arıtmak ve olanca olgunluğa … Devamını Oku

Alimler ruhların berzah aleminde nerede kaldığında ihtilaf etmişlerdir. -Ancak şehitlerin ruhları bunun dışındadır. Çünkü Yüce Allah onları yeşil bir kuşun içine yerleştirmiştir. Bu kuş cennet meyvelerinden yer, cennet nehirlerinden içer, … Devamını Oku

Hak Teâlâ’nın fiil ve sıfatı da zâtı gibi tektir ve asla çok olmaz. Yani, Allah’ın zâtı birbirinden ayrı bir çok iş ile irtibat kurduğu gibi, O’nun Fıil ve sıfatı da … Devamını Oku

Allah’ın yüce sıfatlarından irade, kudret, ilim, sem’, basar, tekvin sıfatlarının kendilerine ait özel taallukları vardır.
AÇIKLAMA
Allah’ın yüce sıfatlarının münasebetinden (izafe edilmesinden) kasıt, Cenâb-ı Hakk’ın bu sıfatlardan biriyle bir şeyi bir şekle … Devamını Oku

Sınırlandırılamayanın sınırı hakkında soru soran biri cahildir.Sen O’nun neticeleriyle ve eserleriyle cevap ver,alim olursun.——-Perde açıldığı zaman her şey olduğu gibi açığa çıkar. Bunun neticesinde; bilen rahat eder, cahil ise büyük … Devamını Oku

Bu sözler şaka ile söylenmiş sözler değildi. Böylece kararları Hz. Yusuf’a tebliğ edilmişti. Derhal kollarından tutarak kuyuya sarkıttılar. Yusuf aleyhisselâm kardeşlerine, yaptıkları hareketin, babalarının sevgisini kazandırmayacağını belirtmesine rağmen dinlemediler ve … Devamını Oku

Sabah namazından evvel,yani gece yarısı kalkıp  2 rekat namaz kılıp ardandan 7 istiğfr 7 defa da Peygamber Efendimize salavat okuyup,sonra neye niyet ediyorsan,mesela borçlardan kurtulmak,maddi ve manevi isteklerin,sevdiğin kavuşmak,sevdiğinin sevgisini … Devamını Oku

Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e borçtan (dolayı) şikayet eden bir kimseye İsra Suresinin 111. ayetini okumasını tevsiye etti.Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e bir kişi gelerek:-Ey Allah’ın Resulü! Benim çok borcum … Devamını Oku

Bu duanın faydaları;Gelmiş ve gelecek her türlü musibet ve üzüntü verici şeylerin bertaraf edilmesi için çok tesirli bir duadır.Bu duayı okuyan kişi manevi yönden güçlenir.İzzet sahibi olur.Her türlü kötülükten korunur.Herkes … Devamını Oku

Cebrail (a.s) Hz.Yakub (a.s)’ın Yusuf’un hasreti ile yanıp tutuşduğunu görünce;-Sana bir dua öğreteceğim,okuduğunda Yusuf’una kavuşursun,buyurdu.Dua budur:“Yâ Men lâ yebleğu kudratehû ğayruhü ferric anni.”“Ey kendisinden gayrisi gücünü bilmeyen Allah’ım! Sıkıntılarımı,kederlerimi sevince … Devamını Oku

Kendisinden haber alınamayan bir kimseden haberdar olabilmek için “HABiR” ism-i şerifi bir kağıda 6 defa yazılır ve bu esnada söyle dua edilir: “ALLAHÜMME AHBiRNi ( burada kendisinden haber alınmak istenen kimsenin ismi … Devamını Oku

İçinde gerçekten “İSM-İ A’ZAM ”  bulunan isimlerden meydana gelen esma grubudur.Bu isimlerde,keşif ehli kimseler için Cenab-ı Hakk’ın rızasına yakın olma imkanı,diğer isimlerden daha fazladır.Cenab-Hakk’ı zikretmek için en büyük vasıta,O’ndan beklenenlere … Devamını Oku

Bu ismi şerifleri öncelikle Allah rızası kazanmak,Allahü Teâlâ’ya daha yakın olmak için niyet edilir.Dünya nimetlerinden helal olan tüm istek ve ihtiyaçlar için okunur.Asla haram istekler için okunmaz.Sebeplere yapışarak maksadına ulaşmak … Devamını Oku

Allah-ü Teâlâ’dan dünya ve ahiretimiz için her şeyin hayırlısını isteme dualarıDuanın okunuşu;“Allâhümme innî es’elüke minel-hayri küllihî ‘âcilihî ve âcilihî mâ ‘alimtü minhü ve mâ lem a’lem. Ve e’ûzü bike mineş-şerri … Devamını Oku

Yâ Hakim celle celalühü; Eşyayı,işleri ve her şeyin hakikatını  olduğu gibi bilen Allahü TeâlâHer  gün (78) defa okuyan kimse sıkıntıdan ve kederden kurtulur.İçinde bulunduğu sıkıntı ve musibetten kurtulur.Bu mübarek isme … Devamını Oku

Bu esmalar ve dua ile dua edenin en olmuyacak istekleri süratle kabul edilir.Ğıyaseddin Muhammed el-Âkûli(Rahimehullah)’ın senediyle naklettiği bir rivayete göre;Umâre İbni Zeyd(Rahimehullah)şöyle anlatmıştır.“Ben Allâh-u Teâla’yâ ait olan doksan dokuz ismi … Devamını Oku

Esmalarİmam-ı Gazali’ye göre Cuma günü bin kere Ya Allah diye okuyanlar evliyalar sınıfına katılırlar. Yine Cuma günü namazdan önce yüz defa “Ya Allah, Ya Hu” diyen kimsenin hayırlı dileği gerçekleşir. Cuma namazından … Devamını Oku

Şeyh Muhammed Sibâ’i Rahimehullâh’ın beyânı vechile ; İsm-i âzam kabul edilen bu on bir ism-i şerifin birçok hâssası vardır ki, bazıları şunlardır :1) Gerçek mânada veli olmak ve Allâh-u Teâla … Devamını Oku

Şeyh Muhammed Sibâ’i Rahimehullâh’ın beyânı vechile ; İsm-i âzam kabul edilen bu on bir ism-i şerifin birçok hâssası vardır ki, bazıları şunlardır :1) Gerçek mânada veli olmak ve Allâh-u Teâla … Devamını Oku

ERBAİN’İ İDRİSİYE İSMİ ŞERİF DUASIBismillahirrahmanirrahimAllahümme inni es’elüke bi hakkı hazihil esma-i şeriyfeti ve şereha ve kerematihi en tusalliye ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammedin ve es’eluke imanen ve … Devamını Oku

Dua Etmenin Adabı Yüce Allah, insanı kemali arar bir fıtratla yaratmış, böylece mutlak kemalin arayışı içinde olmasını istemiştir. Kemale ulaşması için de ona akıl nurunu bahşetmiş, peygamberleri ve Ehlibeyt İmamları’nı ise … Devamını Oku

Hayvan Koruma Dernekleri ve İlgili Kuruluşlar
Bu bölümde çeşitli illerdeki hayvan koruma derneklerinin faaliyetleri hakkında bilgi edinebilir; adres, telefon, web adresi ve e-mail’lerine ulaşabilirsiniz.
ÇEVRE VE SOKAK HAYVANLARI DERNEĞİ
Sokak hayvanlarına sahip … Devamını Oku

Bipolar bozukluk ve şizofreni iki ayrı kronik akıl sağlığı problemidir. İnsanlar zaman zaman bipolar bozukluk belirtileri ile şizofreni belirtilerini birbirine karıştırmaktadır. Bu makalede, söz konusu belirtiler arasındaki benzerlik ve farklılıklara değiniyoruz.
Bipolar … Devamını Oku

Hafızayı Güçlendirin Etkenler Hafıza gücünü arttırmadaki en etkili yöntemler aşağıdaki gibidir: Çaba gösterip çalışmak Özverili olup dikkat etmek Az yemek Benimseyerek ve huşu içinde gece namazı kılmak Ayrıca Kur’an-ı Kerim okumak da hafızayı kuvvetlendiren ve öğrenilenlerin … Devamını Oku

Şizofreni BelirtileriŞizofreni belirtileri aşağıdaki gibidir:Şizofreni Erken BelirtileriRahatsızlık belirtileri genelde 15-25 yaş aralığında ortaya çıkar. Bu yaşlarda ortaya çıkacak ilk işaretler tipik ergenlik davranışları nedeniyle göz ardı edilebilir.Erken şizofreni belirtileri şunlardır:Kendini … Devamını Oku

Depresyon (çöküntü) nedir? Majör depresif bozukluk belirtileri nelerdir? Depresyon tedavisi…Günlük hayatta arkadaşlarımızla sohbet etmek, spor yapmak, gezmek, eğlenmek gibi severek yaptığımız aktiviteler vardır. Bir gün bu aktivitelerden zevk alamadığımızda hatta … Devamını Oku

Berzah Alemi ve ÖzellikleriAllah, ölecekleri vakit onların canlarını alır. Ölmeyeni de uykusunda (bir tür ölüme sokar)…Berzahın AnlamıBerzah kelimesi, aslında iki şey arasındaki engel veya vasıta anlamına gelir. İki şey ve … Devamını Oku

Bilindiği üzere Hıristiyanlar Allah’ın gönderdiği, görev verdiği elçilerine Allah’ın oğlu yakıştırması yapmışlardır. Bizler biliyoruz ki, Allah evlat edinmez, O yücedir, eşi benzeri yoktur, doğmamış, doğurulmamıştır. Peki biz Müslümanlar olarak farkında … Devamını Oku

Her gün okunacak dualarSual: Her gün hangi duaları okumalıyız?CEVAPOkunacak dua çoktur. Hadis-i şeriflerde bildirilen dualardan bazıları şöyledir:(Namazdan sonra, dua ederken “Allahümme ecirnî minennâr ve edhılnil Cennete” demezse melekler, “Yazık şuna, … Devamını Oku

İsmi Azam duası, Allah-u Teala’nın İsimleri arasında “En Büyük İsmi” olarak ifade edilmektedir. Birçok büyük alim bu duanın okunması gerektiğini belirtmektedir.Hatta, 24 saat içerisinde İsmi Azam duası 111 kere okunursa, o duanın gün … Devamını Oku

Zikir nedir?  “Zikir” denince hemen hemen hepinizin aklında belli isimlendirmeler ve tarifler belirmektedir. Herkesin kendince bir zikir tarifi vardır. Genel hatlarıyla bir tarif de biz ekleyecek olursak zikir; anmak, yâd etmek, … Devamını Oku

İnnâ lillahi ve İnnâ İleyhi Raciûnİnna lillah ve inna ileyhi raciun, Bekara suresinin 156. âyet-i kerimesidir. “Elbette biz, Allahü teâlânın kuluyuz, ölümden sonra dirilerek yine Ona döneceğiz” anlamındadır.İstircâ’ lügatta, “geri … Devamını Oku

Bereket için zikredilen El Mukit Esmaül Hüsna’sının faziletleriEl Mukit ne demek? Esmaül Hüsna içerisinde yer alan El Hafız ismi şerifinin faziletlerini sizin için araştırdık.”Her yaratılmışın rızkını, gıdasını veren, tayin eden.” manasına … Devamını Oku

Mesleğinde başarılı olmak için zikredilen El Mukaddim Esmaül Hüsnasının faziletleriEn güzel isimler manasına gelen Esmaül Hüsna Allah’ın 99 adet ismi bulunmaktadır. Esmaül Hüsna içerisinde büyük faziletler barındırır. Her ismin ayrı … Devamını Oku

Cebrail (a.s) Hz.Yakub (a.s)’ın Yusuf’un hasreti ile yanıp tutuşduğunu görünce;-Sana bir dua öğreteceğim,okuduğunda Yusuf’una kavuşursun,buyurdu.Dua budur:“Yâ Men lâ yebleğu kudratehû ğayruhü ferric anni.”“Ey kendisinden gayrisi gücünü bilmeyen Allah’ım! Sıkıntılarımı,kederlerimi sevince … Devamını Oku

Kendisinden haber alınamayan bir kimseden haberdar olabilmek için “HABiR” ism-i şerifi bir kağıda 6 defa yazılır ve bu esnada söyle dua edilir: “ALLAHÜMME AHBiRNi ( burada kendisinden haber alınmak istenen kimsenin ismi … Devamını Oku

İÇKİ İÇEN VE KÖTÜ ALIŞKANLIĞI OLANLARIN KURTULMASI İÇİN BİRİ KENDİ VE YAKINLARI TARAFINDAN OKUNACAK ESMALARAşağıdaki  dua  okunmadan önce 100 defa istiğfar 100 salavat, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa … Devamını Oku

İÇKİ İÇEN VE KÖTÜ ALIŞKANLIĞI OLANLARIN KURTULMASI İÇİN BİRİ KENDİ VE YAKINLARI TARAFINDAN OKUNACAK ESMALARAşağıdaki  dua  okunmadan önce 100 defa istiğfar 100 salavat, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa … Devamını Oku

MALIN SATILMASI İÇİN ESMALARDuaya başlamadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)’in ve Seyyid Abdülkadir Geylani … Devamını Oku

Dualarımıza başlarken,her hangi bir iş başlarken,hayatımızın her safhasında her an dilimizden düşürmeyeceğimiz “Besmele-i Şerif ” okumanın bir çok bilinmeyen sırları vardır.Dr.Arif  Arslan Hocamızın derlediği 63 sırrı  bakın neler kazandırıyor bize..Arif … Devamını Oku

Bu zikir ile “Her dilediği şeye kavuşma” Her türlü zorluğu yenmek Bir kimse sebeplere yapışarak maksadına ulaşmak isterse;aşağıda verilen isimleri vesile vasıta kılarsa  amacına ulaşır Allah yardımıyla…Bu isimlerin zikrine devam eden … Devamını Oku

İçinde gerçekten “İSM-İ A’ZAM ”  bulunan isimlerden meydana gelen esma grubudur.Bu isimlerde,keşif ehli kimseler için Cenab-ı Hakk’ın rızasına yakın olma imkanı,diğer isimlerden daha fazladır.Cenab-Hakk’ı zikretmek için en büyük vasıta,O’ndan beklenenlere … Devamını Oku

Yürümesi geciken çocuklar içinYa METİN İsmi şerifinin Vekfi yapılarak çocuğun boynuna asılır ve her gün  (500) defa bi bardak suya  Yâ METİN c.c okuyup içirilirse kısa zamanda kuvvet kazanır,kuvvetlenir ve yürür … Devamını Oku

Esma-ül Hüsna Sırları (P.tesi-Salı )Esmaül-Hüsna zikir vakitleri ve adetleri.(Mutlaka devamını okuyun çok faydalı olacaktır.)İbn-i Îsâ’nın belirttiği bu vakitler yedi tânedir: bunlar aşağıda açıklamalı bir şekilde anlatılmıştır.Esmaül Hüsnanın hangi günün hangi … Devamını Oku

Aşure günü olarak bilinen Muharrem ayının 10. günü, İslam dini için önem arz ediyor. Birden fazla çeşitten kuruyemiş ve baklagilin bir araya gelmesiyle oluşan aşure geleneğinin yerine getirilip komşulara ve … Devamını Oku

DENIZ EREN le Eğitimlerimiz …BASİRET GÖZÜNÜ * AÇMAK MANEVİ PERDELERİ KALDIRMAK KALP GÖZÜNÜ ACMAK NASIL OLUR? NASIL YAPILIR? ŞARTLARI VE GEREKENLER NELERDİR?TAYYİ MEKAN YAPMAK (RUHU TAYYİ MEKAN ;CİSMİ TAYYİ MEKAN ;BEDENSEL TAYYİ MEKAN)DAVET … Devamını Oku

AYET VE HADİSLERDE İLMİN ÜSTÜNLÜĞÜ – İLİM NEDİR? 4BY İLİM VE MEDENİYET ON 28 EYLÜL 2016İLİM, İSLAMBu yazı İmam Nevevi’nin Hadis Kitabı olan Riyazussalihin’den alınmıştır.كتابُ العِلم241- بابُ فضل العلمİLİM BÖLÜMÜİLMİN ÜSTÜNLÜĞÜÂyetlerوَقُل رَّبِّ زِدْنِي عِلْمًا1. … Devamını Oku

Vehbi bir ilim olan Ledün ilmi Kur’an’daki ayetten adını almış ve Hz. Hızır’a ait olan özel bir gayb ve sır bilgisidir.Ledün ilmi veya İlm-i Ledün konusunda net bir tanım yapmak … Devamını Oku

Bakara Suresi 78. Ayet Meali Türkçe Açıklaması OkuBunların bir de okuyup yazma bilmeyen kısmı vardır ki, kitabı, kitabeti bilmezler, ancak bir takım kuruntu yığını hayaller kurar ve sadece zan ardında … Devamını Oku

“Salat-ı Tefriciye” veya “Salat-ı Nariye” olarak bilinen duanın 4444 defa okunması konusunda ayet veya hadis var mıdır; bu sayıda okumak şart mıdır?Bu dua şu şekildedir:Bilindiği üzere Peygamberimiz’e (sas) salat-ü selam … Devamını Oku

Cuma günü tüm Müslümanlar için haftanın bayramı olarak kabul edilmekte. Zira cuma gününe özel Allah, ayet indirmiş ve cuma vaktinde dünyalık işlerin bırakılıp cuma namazı için camide toplanılmasını farz kılmıştır. … Devamını Oku

İçindekiler1 Yorumlar 1.1 Yanıt ver Yorumlar Henüz yorum yok. cevabı iptal et Yanıt ver Eposta adresinizi yayınlanmayacak Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir. Ad * Eposta * Website Yorum Yourmu gönder

Zikir Çekmenin Müşteri Saati Ne Vakitlerdir?Malumdurki her Zikrin belli bir zamanı vardır. Müşteri saatide zikir saatlerinden biridir. Müşteri saatleri aşağıda verilmiştir.1- Pazar günleri ikindi vaktidir.2- Pazartesi günleri zeval denilen vakittir yani güneşin tam tepeye … Devamını Oku

Ayetel Kürsiyi 6 defa okuyup 6 yönüne üfler 7nci defa okuyup içine çeker ve 8inci de okuyup etrafına daire çizerse kendisini koruyan manevi bir hisar içine alır. (1inci okuyuşta önüne … Devamını Oku

Kalp gözü manevi bir kavramdır, kalpte fiilen bir göz yoktur. Kalp gözü açık olmak demek, insanın sıradan görülemeyen şeyleri de görebilmesi/hissedebilmesi/idrak etmesi demektir. Bu da sağlam bir imandan sonra takva … Devamını Oku

Allah’ın 99 İsmi Ve Türkçe Anlamları(Esma-Ül Hüsna )ESMAÜ’L HÜSNA – 99 HAZiNE”En güzel isimler (Esmaü’l Hüsna) Allah’ındır. O halde O’na o güzel isimlerle dua edin.” [ Araf Suresi,180 ]”Allah’ın 99 … Devamını Oku

iki tane istihare şekli————————————————————— BURAYI DA ZİYARET EDEBİLİRSİNİIZ  Rüya Tabiri – Fihrist A dan Z ye Taberi Tefsiri – Kuranı Kerimin tamamı Gavs’ül Azam Seyyid Abdülkadir Geylani – Bütün Makaleler Esmaül … Devamını Oku

Allerji ve ilaçları – Bitkisel çözüm

.Parmak ucu ve tırnaklarda meydanda gelen Ekzeme – Bitkisel çözüm(89)————————————————————— BURAYI DA ZİYARET EDEBİLİRSİNİIZ  Rüya Tabiri – Fihrist A dan Z ye Taberi Tefsiri – Kuranı Kerimin tamamı Gavs’ül Azam Seyyid Abdülkadir Geylani … Devamını Oku

.Saçları uzatmak – Bitkisel çözüm(93)————————————————————— BURAYI DA ZİYARET EDEBİLİRSİNİIZ  Rüya Tabiri – Fihrist A dan Z ye Taberi Tefsiri – Kuranı Kerimin tamamı Gavs’ül Azam Seyyid Abdülkadir Geylani – Bütün Makaleler Esmaül Hüsna ile … Devamını Oku

.Safra ve ilacı – Bitkisel çözüm(93)————————————————————— BURAYI DA ZİYARET EDEBİLİRSİNİIZ  Rüya Tabiri – Fihrist A dan Z ye Taberi Tefsiri – Kuranı Kerimin tamamı Gavs’ül Azam Seyyid Abdülkadir Geylani – Bütün Makaleler Esmaül Hüsna … Devamını Oku

SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLERİN OKUMASI GEREKEN DUALARBir tane pirinç tanesinin üzerine (184) adet “YA MUKADDİM” zikrini çekerek,pirinci yutarsa Allah’ın izniyle başarlı olur. MUKADDİM:Takdim eden,dilediğini öne alan ve ileri geçiren,her şeyi yerli … Devamını Oku

BESMELE-İ ŞERİFE-İ EVRAD-I KADİRİYYEABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİبِسْمِ اللّٰهِ الرَّ حْمٰنِ الرَّحِيمِاَللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِحَقِّ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِوَبِحُرْمَةِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِوَبِفَضْلِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِوَبِعَظَمَةِ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِوَبِجَلَالِ بِسْمِ … Devamını Oku

Ahiret hesabını hafifleten AmelAhiret hesabını hafifletmek için neler yapılmalı?Kıyâmet gününün dehşet verici hesâbından selâmetle çıkabilmek için bilhassa kul haklarından sakınıp hak sahipleriyle helâlleşmek zarûrîdir. Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz, … Devamını Oku

OSMANLI İMPARATORLUĞUNUN YERİNE KURULAN 64 ÜLKE.Avrupa2.Bulgaristan (545 yıl)3.Yunanistan (400 yıl)4.Sırbistan (539 yıl)5.Karadağ (539 yıl)6.Bosna-Hersek (539 yıl)7.Hırvatistan (539 yıl)8.Makedonya (539 yıl)9.Slovenya (250 yıl)10.Romanya (490 yıl)11.Slovakya (20 yıl) Osmanlı ad:Uyvar12.Macaristan (160 yıl)13.Moldova … Devamını Oku

Mendel (Cin daveti)Cin daveti yapmak istersen: Bakacak olan kişinin avucuna şu Celcelütiyye vefkini yaz.Yazılacak Celcelütiyye Vefki budur:د ط بج هـ زح ا وYazdıktan sonra avucunada biraz mürekkep koy ve bakacak … Devamını Oku

Salavat neden getirilir? Peygamberimize salavat getirilmezse dua Allah’a ulaşmaz mı? Hadislerle Peygamber Efendimiz’e salavat getirmenin önemi ve fazileti.Peygamber Efendimiz -sallallahu aleyhi ve sellem- buyurmuşlardır ki:“Cenâb-ı Hakk’a yarın rızâya ermiş olarak … Devamını Oku

Yıldız haritalarımızdaki her ev ve gezegen değişik hayat alanlarını temsil eder. Bunlardan bazıları hayatımıza giren kişilerle ilgilidir. Tabii ki bunların içindeki en önemlilerinden biri de çocuklarımızla ilgili olanlardır.Çocuk sayısını bir … Devamını Oku

Çin yeni yılı geleneksel olarak 4 Şubat’ta başlar. Başlayan her yıl Çin astrolojisine göre Buddha’nın davetini kabul eden 12 hayvandan birini simgelemektedir.Çin astrolojisini batı astrolojisiyle karşılaştırdığımızda burçlar batı astrolojisinin aksine … Devamını Oku

Çin Yeni yılı bir çok kişinin önemle beklediği bir olaydır. Burada, 2016 yılı için Çin astroloji yorumlarınaulaşabilirsiniz. İşte Maymun yılının size getirdikleri…8 Şubat 2016 yılında başlayacak olan Metal Maymun yılı 27 Ocak … Devamını Oku

KOÇ Koç Burcunda Doğan ÜnlülerDescartes,Tenesse Williams, Vincent Van Gogh,Hz Muhammed,Herbert von Karajan, Neşe Karaböcek, Yüksel Uzel, Johann Sebastian Bach, Charlie Chaplin, Joan Crawford, Marlon Brando, Ömer Şerif, Fatih Sultan Mehmet, Dr. … Devamını Oku

BALIK ERKEĞİNİ ETKİLEMENİN YOLLARIİşte gerçek Kazanova!.. Cömert bir aşık, her an romantizmin doruklarında yaşayan bir hayalperest. Eğer doludizgin bir aşka ve sekste düşleyemediğiniz rüyaları yaşamak istiyorsanız onu elde etmek için … Devamını Oku

BALIK ERKEĞİNİ ETKİLEMENİN YOLLARIİşte gerçek Kazanova!.. Cömert bir aşık, her an romantizmin doruklarında yaşayan bir hayalperest. Eğer doludizgin bir aşka ve sekste düşleyemediğiniz rüyaları yaşamak istiyorsanız onu elde etmek için … Devamını Oku

KOVA ERKEĞİNİ ETKİLEMENİN YOLLARIAklın ve ukalalığın bütünleştiği bir erkek ve etkileyici bir aşıktır. Ancak bir Kova erkeğinden hoşlanmıyorsanız çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü özgürlüğüne oldukça düşkündür ve sürekli yer değiştirmek … Devamını Oku

OĞLAK ERKEĞİNİ ETKİLEMENİN YOLLARITıpkı simgesi gibi inatçı, sürekli plan yapan, vicdani sorumluluğu son derece güçlü bir erkektir. Parasını çok sever, harcama yaparken bütün dikkatini bu konu üzerinde yoğunlaştırır. Uzun uzun … Devamını Oku

YAY  ERKEĞİNİ ETKİLEMENİN YOLLARIİleri görüşlü, açık fikirli, esprili ve candan bir yapışı olan Yay erkeği, size çok fazla ilgi gösterdiği bir anda ortadan yok olabilir. Çünkü özgüriüğüne son derece düşkündür. … Devamını Oku

AKREP ERKEĞİNİ ETKİLEMENİN YOLLARIOldukça enerjik olan Akrep erkeği her yönüyle son derece güçlüdür.Saldırgan, sadist, umursamaz ve düşüncesiz olabilir. Bazen hiç konuşmaz ama bazen de tam tersi sevecen bir aşık olur. … Devamını Oku

Burçlar kuşağının en centilmen, şaşırtıcı, kurnaz erkeğiyle beraber olmaya adaysanız şimdiden pasif bir rol üstlenmeyi kabul etmenizgerekiyor. Son derece kibar, zarif, şık ve büyülü bir havası olana Terazi erkeği övünmekten … Devamını Oku

İşte duygusallıktan uzak, aşktan korkan bir erkek. Başak’lar oldukça pasif, başka insanlarla kendisini paylaşmaktan korkan, gösterişsiz ve naif erkeklerdir.Bir Başak’ın sizden hoşlanıp hoşlanmadığım hakaretlerin-den ve yersiz eleştirilerinden anlayabilirsiniz.Aşkı, okyanusun ortasında. … Devamını Oku

ASLAN ERKEĞİNİ ETKİLEMENİN YOLLARIMert, övgüden sonsuz zevk alan, gözükara Aslan erkeği cömertliği ile tanınır. Her zaman maddi değerlere çok fazla önem verir. İkna kabiliyeti oldukça güçlüdür. Karşısındakini etkilemek için bütün … Devamını Oku

YENGEÇ ERKEĞİNİ ETKİLEMENİN YOLLARITutucu ve kırılgan Yengeç erkeğine ulaşmak istiyorsanız, önce onun annesinin kalbini fethetmeniz gerekiyor. Çünkü o gerçek bir ana kuzusudur. Ayrıca evine çok düşkündür ve bazen hastalık derecesinde … Devamını Oku

İKİZLER ERKEĞİNİ ETKİLEMENİN YOLLARIDeğişken, havai ve istikrarsız bir erkek olan İkiz’leri elde etmek çoğu zaman kolay gibi gözükebilir. Ancak saygısını ve ilgisini kazanmak çok zordur. Çünkü o entelektüel, aklını ve … Devamını Oku

BOĞA ERKEĞİNİ ETKİLEMENİN YOLLARIBoğa erkeğinin bir kadında aradığı en önemli koşul güzellik, zevk sahibi olmak ve bakımdır. Maddi değerlere son derece önem verir. Tatlı sözler duyduğunda bir kedi gibi sokulmaktan … Devamını Oku

KOÇ ERKEĞİNİ ETKİLEMENİN YOLLARIAtletik ve çekici bir erkektir. En belirgin özelliği aceleci ve sabırsız olmasıdır. Amaçladığı şeylere ulaşmak ve başarılı olmak onun hayatındaki en önemli şeydir.Son derece hırslı, dinamik ve … Devamını Oku

12. EVAstrolojide onikinci ev bilinç altını, hayalleri ve rüyaları  bunun yanında ruhsal ihtiyaçları, korkuları, endişeleri,kişinin duyduğu güvensizlikleri,sırları, maddi ve manevi hapisler, darlık ve kısıtlanmalar üzerinde söz sahibidir.Kişinin ruhsal yapısını ve  … Devamını Oku

10. EVAstrolojide onuncu ev kişinin mesleğini sosyal statüsünü ve toplumdaki rolünü gösterir. Kişinin bireysel başarılarını, mesleki kariyerini, toplum içindeki statüsünü, başarı ve başarısızlıklarını, ilişkisi olduğu insanlar üzerindeki otorite durumunu anlatır. … Devamını Oku

10. EVAstrolojide onuncu ev kişinin mesleğini sosyal statüsünü ve toplumdaki rolünü gösterir. Kişinin bireysel başarılarını, mesleki kariyerini, toplum içindeki statüsünü, başarı ve başarısızlıklarını, ilişkisi olduğu insanlar üzerindeki otorite durumunu anlatır. … Devamını Oku

9. EVAstrolojide dokuzuncu ev yapancı ülkelere yapılan uzun yolculuklar ve seyahatler ,yüksek öğretim din ve hukuk gibi konularla ilgilidir.Uluslararası ticaret ve yapancı insanlarla ilişkilerde bu eve dahildir.Allah veya tanrı kavramları; … Devamını Oku

8. EVAstroloji de sekinci ev geniş anlamda, ölümler ve yeniden doğuşlar,cinsel tatminler ve tecrübeler ve cinselliğin duygusal tatmin ve değişik amaçlarla kullanılması gibi konuları kapsar.Çalışarak kazandığınız paralar ikinci ev tarafından … Devamını Oku

7. EVYedinci ev  birden fazla kişi ile yürütülen faliyetler (ortaklıklar) yazılı yahut sözlü birliktelikler ve en önemlisi evlilik hayatı ile ilgilidir.Kişinin birlikte olacağı kişileri ve onlarla ilişkileri ve beklentilerini, insanlara … Devamını Oku

5. EVAşk hayatı,tutkular ve sevgi ihtiyacı,kumar, piyango, borsa gibi riskli işler, eğlence ve zevkler,  sosyal aktiviteler, serüven, önderlik, yaratıcılık, sanat, ego ve benlik üzerinde söz sahibidir. Ayrıca çocuklar, hamilelik ve … Devamını Oku

4. EVAstrolojide dördüncü ev ; Kişinin hayatına temel teşkil edecek esasları ve sahip olacağı yaşam tarzını ,anne, baba, ebeveyn durumundaki kişilerle olan ilişkilerimizi yönetir. Örf ve adetler, kişisel bağlılıklar, alışkanlıklar, … Devamını Oku

3. EVAstrolojide üçüncü ev zeka, fikir düzeyi, ilim kapasitesi, iletişim, haberleşme gibi konuları yönetir. Problemlere yaklaşımı ve analizi kısaca  sahip olunan bilgiyi nasıl değerlendirdiğinizi belirler. Yakın çevremiz, kardeşler, arkadaşlarımız hakkında fikir verir. … Devamını Oku

2. EVAstrolojide ikinci ev parayı nasıl kazanacağımız, sahip olacağımız mal mülk, geçim durumumuz, maddi kayıplar ve ekonomik sorunları yönetir.Ayrıca kişinin mesleki ve ticari yetenekleri ve güven ve güvensizliğin dayandığı noktalarda … Devamını Oku

1. evAstrolojide birinci ev ağırlıklı olarak dış görünümümüz üzerinde etkilidir.Başkalarının bizi nasıl gördüğü yani kısaca dışa açık olan yönümüzdir.Dıştan gelen etkilere karşı tepkilerimiz veya uyum sağlama ayrıca kişinin dünyaya bakış … Devamını Oku

 Havaİkizler 21 Mayıs – 21 HaziranTerazi 23 Eylül – 22 EkimKova 20 Ocak – 18 Şubat  Şimdide hava grubuna göz atacak olursak ,hava burçları düşünce alışverişi ve haberleşmeyi yönetir. Bunlar en entelektüel ve akıllı … Devamını Oku

Toprak  Boğa 20 Nisan – 20 MayısBaşak 23 Ağustos – 22 EylülOğlak 22 Aralık – 19 Ocak  Toprak gurubuna göz atacak olursak,toprak burçları biçim verir, altyapı kurar ve meydana getirir. Zodyak’ın üreticileridir ve olayları gerçekleştirirler. … Devamını Oku

 Ateş  Koç 21 Mart – 19 NisanAslan 23 Temmuz – 22 AğustosYay 22 Kasım – 21 Aralık  Ateş Grubu’na göz atacak olursak bu grup burçları çok canlı ve güçlüdürler bir yapıya sahiptirler.Yaratıcı, hevesli ve … Devamını Oku

Pluto(Akrep)Mitolojide yeraltı tanrısını simgeler. Plüto bilinmeyeni, yani ölüm ve ölümden sonraki hayatı temsil eder. Yeniden doğuşun, dönüşümün, başkalaşımın, başlangıç ve bitişin gezegenidir. Plüto psikolojik bakımdan bilinçaltını gösterir. Saplantıları, tabuları, alışkanlıkları, … Devamını Oku

Uranüs(Kova)Uranüs sürprizler ve beklenmedik olaylar gezegenidir. Geleceği, yeni teknolojiyi, internet ve sanal ortamı temsil eder. Yenilikçi, önceden bilinmeyen, sürpriz dolu, deneyci ve geleceğe dönük şeylerin gezegenidir. Uranüs toplumların, uygarlıkların, kurumların … Devamını Oku

Jüpiter(Yay)Mitolojide tanrıların babası olarak bilinen Jüpiter neşe, bolluk, zevk, zenginlik veren bir güçtür. Astrolojide bu gezegen en büyük yardımcı, en fazla iyilik eden güç sayılır. Dokunduğu her şeye bolluk veren … Devamını Oku

Venüs(Boğa,Venüs)Venüs ya da diğer adıyla Afrodit, çekicilik, tutku, istek ve sonsuz aşk tanrıçasıdır. İnsanlığın ilk çağlarında Venüs, gençliği, dişiliği ve güzelliği simgelerdi. Venüs duyguları, aşk hayatını, şehveti yönetir. Efsanevi dişi … Devamını Oku

Ay(Yengeç)        Ay, dünyamızın bir uydusu olduğu ve bize diğer gezegenlerden çok daha yakında bulunduğu için yaşamımız üzerinde doğrudan  bir etkisi vardır. Özellikle Ay’ın suların kabarması ve çekilmesi yani gelgitten … Devamını Oku

Neptün (Balık)Neptün gezegeninden “esrarlı” diye söz edilir. Mitolojide Neptün, deniz tanrısıdır. Aslında deniz de bilinmeyen ve sınırsız bir unsurdur. Neptün sınırları aşmayı ve engelleri yıkmayı temsil eder. Ama bu yıkma … Devamını Oku

Satürn(Oğlak)Satürn’ün genel etkisi Jüpiter’in bolluk ve neşe etkisinin tersidir. Kısıtlamalara, hayal kırıklıklarına neden olan ve genellikle daha fazla sorumluluklar yükleyerek insanı disiplinli olmaya zorlayan soğuk bir gezegendir. Hayat bize çok … Devamını Oku

 Mars(Akrep) Mars eski Romalıların savaş tanrısıydı. Eski astrologlar bu gezegenin şiddet ve ani öfkeyi temsil ettiğini düşünürlerdi. Günümüzde astrologlar, Mars’ın yıldız haritasında daha çok atılganlık ve enerji derecesini gösterdiğini kabul etmektedirler. … Devamını Oku

MerkurMitolojide Merkür, tanrıların habercisi olarak bilinirdi. Astrolojide bu gezegen haberleşmeyi temsil eder. Her türlü konuşma, yazı, yolculuk bu gezegenin yönetimindedir. Sürekli olarak yeni bilgiler edinen, son derece hızlı ve her … Devamını Oku

GunesGüneş dünyadan gözüken en parlak yıldızdır. Güneş dünyaya hayat veren güç olduğu için astrolojide yaratıcı olarak yorumlanır. Güneş, yıldız olduğu için genellikle doğum haritasının yönetici gücü olarak alınır. Bir yıldız … Devamını Oku

Bu beraberlik çok enerjik ve heyecanli olacaktir. Koçlarin güçlü fikirleri vardir. Herseyden önce ben diyerek hareket ederler. Aranizdaki güç savasindan kurtulabilirseniz, birlikte çok eglenebilirsiniz. Birbirinizle yarismayin ve rekabet duygunuzu dis … Devamını Oku

Yükselen burcunuz karakter özellikleri ve yaşamda başkaları ile yarışmakta kullanılan yeteneklerimizi tanımlar. Ben’i oluşturur ve bize birey özellkilerini verir. Başka insanlardan farklılığı ve toplumdan özgürlüğümüzü gösterir.Bu kaba resim içinde fiziki görünüm ile … Devamını Oku

 Astroloji nedir sorusuna kısaca; Astroloji, gezegen ve yıldızların insanların üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalıdır diyebiliriz.İnsanoğlunun yazılı tarihinin başından beri var olan astroloji, bilimlerin en eskisidir.    Astroloji  kader değildir, herşey … Devamını Oku

 Olumlu Özellikleri: Alçak gönüllü. Şefkatli. Sempatik. Hassas. Adapte olabilir. Etkili. Anlayışlı. Nazik. Sezgili. Renkli hayaller. Derin duygular. Sevgiye düşkünlük. Merhametli. Güzel sanatlarda başarılı. İyi niyetli. Yardımsever. Olumsuz Özellikleri: Belirsizlik. İhmalcilik. Gizlilik. … Devamını Oku

 Olumlu Özellikleri: Hümanist. Bağımsız. Dost. Mucit. Orijinalist. Reformist. Sadık. Vefalı. İdealist. Entelektüel. Yeniliğe meraklı. Değişikliği sever. Geçmişe bağlı. Olumsuz Özellikleri: Umulmadık gariplikler. isyankarlık. Muhalif. Sabit fikirli. Gelenekleri zorlayıcı. Çılgın, tartışmaya meraklı. … Devamını Oku

 Olumlu Yönleri: Çalışkan. Güvenilir. Kararlı. İstekli. Sabırlı. Azimli. İhtiyatlı. Disiplinli. Plancı. Espri gücü. Düzenli. Sebatkar. Azla yetinir. Zengin olur. Dayanma gücü yüksek. Sorumlu. İyi eş, iyi anne baba. Mülkiyetçi. Olumsuz Yönleri: … Devamını Oku

 Olumlu Özellikleri: Keyifli. Neşeli, îş bilir. Açık zihinli. Adapte olur. İyi yargılar, Felsefik. Özgürlüğüne düşkün. Dışa dönük. Dindar. Eğitimli. Olgun. İyi niyetli. Sportmen. Yüksek hayal gücü. Şanslı. Neşeli. Olumsuz Özellikleri: Aşırı … Devamını Oku

 Olumlu Yanları: Sırdaş. Duygularım belli etmez. Gerçek dost. Cazibeli. Güçlü. Seks sembolü. Çalışkan. Kararlı. Unutmaz. Güçlü sezgiler. Güçlü duygular. Yüksek imajinasyon. Anlayışlı. Dikkatli. Yüksek analiz gücüne sahip. Sevgi. Pişmanlık. Olumsuz Yanları: … Devamını Oku

 Olumlu Özellikleri: Güzellik, güzel sanatlara yetenekli. Sevimlilik. Uyumluluk. Zarafet. Romantik. Diplomatik. İncelik. Çekicilik. İdealist. Tarafsız. İyi niyetli. İyi ortak. İyi siyasetçi. Kreatif ve alımlı. Akıllı. Olumsuz Özellikleri: Kararsız. Alıngan. Hafiflik. Değişkenlik. … Devamını Oku

 Olumlu Özellikleri: Analizcilik. Dostluk. Dikkat. Ustalık. Cana yakınlık. Temizlik. Titizlik. Alçak gönüllülük. Giyim merakı. Hesap kafası. Esprili konuşma. İyilik isteği. Olumsuz Özellikleri: Hastalık hastası. İşgüzar. Aceleci. Aşırı tenkitçi. Aşırı titiz. Kolay … Devamını Oku

 Olumlu Yanları: Yüce gönüllülük. Cömertlik. Yaratıcılık. Babalık. Fedakarlık. Üstünlük. Yaratıcılık. Neşe. İyi organizasyon. Açık zihin.  Olumsuz Yanları: Otorite. Diktatörlük. Zorbalık. Tantana. Züppelik. Tolerans göstermemek. Sabit fikirlilik. Kuvvet deliliği. Kendini beğenmişlik.Aslan Takım … Devamını Oku

 Olumlu Yanları: Nazik,Hassas,Sempatik,Merhametli Düş gücü yüksek. Analık ve babalık duygulan güçlü. Vatansever. Yuva sevgisi. Israrlı. Becerikli. İyi eş. Tutumlu. Olumsuz Yanları: Aşırı duygusal. Züppe. Dağınık. Kuşkucu. Değişken. Kıskanç. Zayıf karakterli. Kendine … Devamını Oku

Olumlu yanları: Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda bir kaç işi birden yapabilen.Olumsuz yanları: Değişken, güvenilmez, iki yüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz, havaiİkizler Takım … Devamını Oku

 Olumlu Özellikleri: Pratik, güvenilir. Uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları var. Kararlı. Sanata ve güzelliğe düşkün. Güçlü istekleri var. Sıcak kanlı. Para sahibi olur. Duygulara önem verir. Olumsuz Özellikleri: Tembel. Kendine düşkün. … Devamını Oku

 Olumlu Yanları: Öncülük ve macera ruhu. Girişkenlik. Adam yönlendirme. Hedef belirleme özelliği. Yüksek Enerji. Engelleri aşabilme yetişi. Sınırlamalardan nefret. Liderlik. Dürüstlük. Hazır cevaplık. Canlılık. Olumsuz Yanları: Egoizm. Kararları yıkmak. Kendini öne … Devamını Oku

Gıybetlerin Efendisi İkizler Burcu:Telefonunu başucundan eksik etmeyenlerin başında İkizler burcu insanı geliyor. İnternet üzerinden de iletişimini koruyan ve geliştiren ikizler burcu insanı, teknolojinin nimetlerinden gıybet yaparken de faydalanmayı iyi biliyor. … Devamını Oku

Koç Burcu: Kutu Oyunlarında Birinci OlmakArtık evlerimizde fazlasıyla yer tutan kutu oyunları, birçoğumuz için tutku haline geldi. Özellikle Koç burcu insanları için bu tutku farklı bir hale dönüşmüş olacak ki … Devamını Oku

Koç Burcu Günlük Burç YorumuSevgili Koç; sabah saatlerini ihmal ettiğin arkadaşlarını arayarak ve yarım kalmış işlerini sonuçlandırarak geçirebilirsin. Ancak öğle saatlerinden sonra duygusal olarak dalgalanmalara açıksın. Eve, aileye, yuvaya dair … Devamını Oku

İlgi Arsızı Aslan Burcu:Aslan burcu insanı tek kişinin sevgisiyle hayatta kalmayı tercih edecek bir burç değil, öncelikle onu netleştirelim. Onlar için ne kadar fazla insan, o kadar fazla ilgi, o … Devamını Oku

Taktik Ustası Başak BurcuAlçakgönüllü ve saygılı tavırlarıyla adeta ideal bir gelin/damat adayı olan Başak burcu, hiç şüpheniz olmasın ki o geceki taktiğini önceden belirlemiştir. Günler, belki de haftalar öncesinden oturmuş … Devamını Oku

Manipülasyon Ustası İkizler Burcuİkizler burcu insanının ne kadar zeki olduğundan bahsetmeme gerek yok sanırım. Bir İkizler burcu insanı, zekâsını kullanarak istediği her durumdan kendisini kolayca kurtarmanın bir yolunu bulur. Bunu … Devamını Oku

BalıkGenç sanatçının Güneş burcu olmasından mütevellit Balıklarla bir ruh kardeşliği söz konusudur. Su grubunun incelikli ve duyarlı yapısıyla hayaller dünyasında sık sık yolculuğa çıkar, sofistike sözlerle kafa karıştırırlar. Geçmişin özlemi … Devamını Oku

Arabanın AnahtarıYangın her insan için travmatik bir hadisedir. Olayın şoku ve korkusuyla soğukkanlı hareket etmek güçtür. Panikten birçok insanın eli ayağına dolanır ve olayları daha işinden çıkılmaz hale getirirler. Bazı … Devamını Oku

Bir Vasıtaya Arabaya binerken edilecek Dua

Genel olarak bakıldığında yeniaylar güzel enerji taşır. Yeni başlangıçlar, yeni adımlar için idealdir. Fakat bu yeniayı biraz daha farklı ele almalıyız. Çünkü bir gün öncesinde başlayan Merkür retrosu bu yeni … Devamını Oku

KOÇ11-17 Mart haftasına başladığınızda maddi konularınız gündemde olacak. Maaşınızdan, priminizden veya yatırımlarınızdan gelen paraları değerlendirmek isteyebilirsiniz. Yalnız Pazartesi gündüz parayla ilgili işlem yapmazsanız iyi olur. Salı’yı değerlendirebilirsiniz. Hafta ortasında iletişim … Devamını Oku

KOÇ18-24 Mart haftasına başladığınızda aşk hayatınız ve çocuğunuz ön planda olabilir. Partnerinizle aranızda kısa süreli gerginlikler olsa da sonrasında bu durum pozitife dönebilir. Salı ve Çarşamba günlerinde sağlığınıza dikkat etmeniz … Devamını Oku

Her zamanki gibi detaylara geçmeden Koç yeniayının kalitesine bir göz atalım. Hangi konuda olursa olsun yeni bir hayata yelken açmak için önce cesaretimiz olması gerekir. Tam da bu yeniayın Koç … Devamını Oku

Her zamanki gibi detaylara geçmeden Koç yeniayının kalitesine bir göz atalım. Hangi konuda olursa olsun yeni bir hayata yelken açmak için önce cesaretimiz olması gerekir. Tam da bu yeniayın Koç … Devamını Oku

KOÇ1-7 Nisan haftasına başladığınızda sosyal yönünüz ön planda olabilir. Şansınızın açık olduğu bir Pazartesi günü geçirebilirsiniz. Şansa ihtiyacınız varsa sabah saatlerini değerlendirebilirsiniz. Hafta ortası enerjinizin düştüğünü hissedebilirsiniz. Ufak rahatsızlıklar yaşamanız … Devamını Oku

KOÇ15-21 Nisan haftasına başladığınızda çalışma ortamınız, sağlığınız, evcil hayvanınız ön planda olabilir. 17 Nisan Çarşamba Merkür Koç burcuna geçiyor. 15 Mayıs’a kadar hareketli günler sizi bekliyor. Çevrenizde insanlar size fikir … Devamını Oku

Uranüs geçtiğimiz sene 15 Mayıs tarihinde Boğa burcuna geçmişti. Mayıs ayında bu konu oldukça gündemdeydi. 7 Ağustos’ta retro hareketine başlayınca Koç burcuna geri dönmüştü. 6 Ocak’ta düz harekete dönen Uranüs, … Devamını Oku

KOÇNisan ayına pozitif başlıyorsunuz. Yaşadığınız çevrede gözler sizin üstünüzde olabilir. Hem başarılarınızla hem özel hayatınızla dikkat çekiyor olacaksınız. 5 Nisan tarihinde 15 derece Koç burcunda gerçekleşecek yeniay, güzel fırsatları da … Devamını Oku

KOÇİlişkinizde ve evliliğinizde gerginlikler yaşayabilirsiniz. İstemeden de olsa partnerinize sert tepkiler verebilirsiniz. İlişkinizde gördüğünüz beklenmedik bir davranış kalbinizi kırabilir. Ortak iş açmış olanlar varsa bu tarih yakınlarında ortağıyla sürtüşmeler yaşayabilir.BOĞASağlığınıza … Devamını Oku

KOÇGüneş-Uranüs kavuşumu sizler için maddi anlamda özgürlük kazanmak isteyeceğiniz gelişmelerin karşınıza çıkabileceğini gösteriyor. Hayatınızda mevcut ekonomik koşullarınıza boyun eğmek yerine artık harekete geçmenin zamanının geldiğini görebilirsiniz. Yeni yatırımlar için cesurca … Devamını Oku

KOÇ18 Eylül’e kadar sizleri kariyer konularınızda etkileyecek. Satürn retrosu ise çok çalışmanız gereken, çalışırken de önünüze zorluklar çıkartan bir durum yaratabilir. Çalışmıyorsanız da geleceğiniz konusunda kaygılı durumlar yaşayabilirsiniz. Geleceğinizi garanti … Devamını Oku

Yılın ilk gününde Mars Koç burcuna geçiş yapıyor ve 14 Şubat’a kadar bu burçta seyahat edecek. 3. evinizde ilerleyecek olan Mars iletişimde büyük sıkıntılara işaret edebilir, kullandığınız tüm iletişim aletleri … Devamını Oku

Yılın ilk gününde Mars Koç burcuna geçiş yapıyor ve 14 Şubat’a kadar bu burçta seyahat edecek. 5. evinizde ilerleyecek olan Mars agresyon, tutku, mücadele gücünüzü aşk meşk konularına yöneltmenize neden … Devamını Oku

Yılın ilk gününde Mars Koç burcuna geçiş yapıyor ve 14 Şubat’a kadar bu burçta seyahat edecek. 6. evinizde ilerleyecek olan Mars iş ve çalışma ortamınızda sizi daha güçlü, çok daha … Devamını Oku

Yılın ilk gününde Mars Koç burcuna geçiş yapıyor ve 14 Şubat’a kadar bu burçta seyahat edecek. 7. evinizde ilerleyecek olan Mars ilişkiler arenasında sizi adeta ateş topuna çevirebilecek. Bu dönem ortağınızın … Devamını Oku

Yılın ilk gününde Mars Koç burcuna geçiş yapıyor ve 14 Şubat’a kadar bu burçta seyahat edecek. 8. evinizde ilerleyecek olan Mars, gücünüzü, motivasyonunuzu para, para kazanmak, finans, bütçe konuları üzerine … Devamını Oku

Yılın ilk gününde Mars Koç burcuna geçiş yapıyor ve 14 Şubat’a kadar bu burçta seyahat edecek. Öncelikle yurt dışı, ithalat ve ihracat, satış, pazarlama, alım veya satım gibi işlerinize Mars etkisi sayesinde … Devamını Oku

Yılın ilk gününde Mars Koç burcuna geçiş yapıyor ve 14 Şubat’a kadar bu burçta seyahat edecek. Kariyerinizde ateş topuna dönme zamanınız başladı! Kariyer hedeflerinize artık çok daha yakınsınız, istekleriniz için … Devamını Oku

Yılın ilk gününde Mars Koç burcuna geçiş yapıyor ve 14 Şubat’a kadar bu burçta seyahat edecek. Daha çok sosyalleşecek, totinizin üstünde oturmaya pek fırsatınız kalmayacak. Enerjinizin büyük bir çoğunluğunu arkadaşlarınız … Devamını Oku

Yılın ilk gününde Mars Koç burcuna geçiş yapıyor ve 14 Şubat’a kadar bu burçta seyahat edecek. Bu etki aslında pek de sizlere yarayan bir etki değil, tembellikle harekete geçip geçmeme arasında … Devamını Oku

Yıla Mars’ın burcunuza geçişi ile başlıyoruz. Mars burcunuzda 14 Şubat’a kadar seyahat edecek. Sizi bir nevi ateş topuna çevirecek, oldukça hareketli, isteklerinizi hızlı ve de etkin bir şekilde elde edebilecek, … Devamını Oku

Yılın ilk gününde Mars Koç burcuna geçiş yapıyor ve 14 Şubat’a kadar bu burçta seyahat edecek. 4. evinizde ilerleyecek olan Mars ailede, yuvada, yaşadığınız alanda huzurunuzu biraz kaçırabilir, aceleci, sabırsız … Devamını Oku

Yılın ilk gününde Mars Koç burcuna geçiş yapıyor ve 14 Şubat’a kadar bu burçta seyahat edecek. 2. evinizde ilerleyecek olan Mars sizi para, finans, bütçe ile ilgili konularda adeta ateş … Devamını Oku

Yılın ilk gününde Mars Koç burcuna geçiş yapıyor ve 14 Şubat’a kadar bu burçta seyahat edecek. 7. evinizde ilerleyecek olan Mars ilişkiler arenasında sizi adeta ateş topuna çevirebilecek. Bu dönem ortağınızın … Devamını Oku

Başak dönemi ürünlerin toplanma zamanıdır. Yaza girerken toprağa ekilen ekinler artık büyüdü, olgunlaştı ve toplanması gerekiyor. Yapılması gereken çok fazla iş var kısacası.Bu nedenle Başak burçları oldukça çalışkandır. Pratik zekaları ile ellerine aldıkları işi … Devamını Oku

Aslan dönemi yazın habercisidir. Havalar ısınır, tatiller başlar, deniz sezonu açılır. Miskinlik ve tembellik diz boyudur. Doğanın renkleri daha canlı ve parlaktır.Aslan burcu deyince akla gelen tam olarak bunlardır. Aslan burcu canı istemediği … Devamını Oku

Yengeç burçlarının dışarıdan bakıldığında sert ve soğuk bir görünümleri vardır. Tanımaya başlayınca ne kadar hassas olduğunu keşfedersiniz.Yengeç burçları bu hassaslıklarından dolayı oldukça kırılgan ve alıngan bir yapıya sahiptirler. Farketmeden bile onu kırabilirsiniz. … Devamını Oku

İkizler burcunun işi düşünmek, yaymak, iletmektir. Tıpkı doğada ilkbahar sonlarına doğru havaların iyice ısınıp, ısının her yere yayılması ve bütün her tarafı kapsaması gibidir.İkizler burcu enerjiktir. Çabuk düşünür, mantıklı kararlar alır. Fakat zihni … Devamını Oku

Bir Boğa burcu kolay kolay sinirlenmez. Fakat sinirlendiğinde de bastığı yerde iz bırakır. Peki Boğa burcunun diğer özellikleri nelerdir?Boğa burcu devamlılığın, sağlamlılığın burcudur. Boğa burcu insanları kolay kolay sinirlenmez fakat sinirlendiği zaman toprağa … Devamını Oku

Zodiac’ın ilk burcudur. İlk olmak ve başlangıçlarla ilişkilidir; neşelendirir, hareketlendirir. Peki Koç burcunun diğer özellikleri nelerdir?Koç burcu Zodiac’ın ilk burcudur; ilk olmak ve başlangıçlarla ilişkilidir. İlgiyi üzerlerine çekmeyi her zaman başarırlar. … Devamını Oku

Yaşlandıkça gençleşen, hayat dolu, hareketli…Aynı zamanda da ciddi, mesafeli ve soğukkanlı. Sürekli saygı ve takdir beklerler. İşte Oğlaklar’ın özeti..Oğlak burçları hariç yaşlandıkça gençleşen, hayat dolu, hareketli başka bir burç yoktur. Dışarıdan … Devamını Oku

Bir ortamda birisi Balık burcu olduğunu söylediğinde çoğu insanın yüzünde hemen bir acıma, merhamet ifadesi belirir. Aslında tam olarak haksız da sayılmazlar.İki yöneticisi olan bir burçtur. Klasik astrolojiye göre yöneticisi Jüpiter, modern … Devamını Oku

Eğer sizde burçlar konusunda meraklı iseniz tam yerindesiniz. Kişilik analizlerinin vazgeçilmezi olan burçlar sayesinde karşınızda ki kişinin genel özelliklerini bilmeniz mümkün. Örneğin, aslan burçları benmerkezci olurken, balık burçları daha duygusaldır, akrep … Devamını Oku

UYGULAMALARBURÇ UYUMUBurç uyumu karşılaştırmasıyla hangi burçla daha iyi anlaşabileceğinizi ve iyi bir ilişki kurabileceğinizi bilmek ister misiniz?ÇİN ASTROLOJİSİÇin astrolojisi, Latin astrolojisi gibi insanı 12 değişik burç ve sembollerle tanımlar ve … Devamını Oku

Dolunayın ana temasına baktıktan sonra şimdi de kontaklarına bakıp daha detaylı bilgiler edinelim. 29° Terazi burcundaki dolunayda Ay, Uranüs ile zıt açıda bulunuyor olacak. Öncelikle bu görünümün uyarılarına sonra da … Devamını Oku

23 Nisan Salı günü Türkiye saatiyle 02:06’da Güneş ve Uranüs Boğa burcunda kavuşuyor. Bu kavuşum senede bir kez meydana gelir. Özgürleşme arzumuz, hayatımıza farklı bir yön verme isteğimiz ön plana … Devamını Oku

30 Nisan Salı günü Türkiye saatiyle 03:54’te 2019 yılının Satürn retrosu Oğlak burcunda başlıyor olacak. Satürn retro hareketine 18 Eylül’de son verecek. Bugünlerde sürekli retro yazısı okur olduk ama gezegenlerin … Devamını Oku

Cin davetlerinde Dikkat edilmesi lazim gerekenlerBakin kardeslerim bu da’vet maille verilir AMA uyarilarim olacak;Da’vet eden kisinin uyacagi onemli uyarilar;1-) tam bir iman ve farz ibadetlerde eksiklik yapmamak.2-) uzun zamandir(en az … Devamını Oku

Ebû Hüreyre –radıyallahu anh-’dan rivâyete göre Rasûl-i Ekrem –sallallahu aleyhi ve sellem– Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:Her kim günde yüz kere:Allah’tan başka hiçbir ilâh yoktur, sâdece O vardır. O tektir ve şerîki … Devamını Oku

23 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında doğanların burcu olan Terazi Burcu, hava elementi grubuna dâhildir. Terazi Burcu özellikleri arasında belirgin olan güçlü iletişim yeteneği ile göz ardı edilmesi mümkün değildir. Hayatına yeni insanlar … Devamını Oku

23 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında doğanların burcu olan Terazi Burcu, hava elementi grubuna dâhildir. Terazi Burcu özellikleri arasında belirgin olan güçlü iletişim yeteneği ile göz ardı edilmesi mümkün değildir. Hayatına yeni insanlar … Devamını Oku

23 Ağustos ile 22 Eylül tarihinde doğanların burcu olan Başak Burcu toprak elementi grubundandır. Her zaman şık, bakımlı ve özenlidir. Başkalarının katı bulduğu prensipleri vardır. Başak Burcu özellikleri gereğince titiz ve detaycıdır.  … Devamını Oku

23 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında doğanların burcu olan Aslan Burcu’nun yönetici gezegeni Güneştir ve ateş elementi gurubundandır. Nasıl ki güneş, gezegen sisteminin merkeziyse, Aslan Burcu da ilginin odak noktası olmak arzusundadır. … Devamını Oku

22 Haziran ile 22 Temmuz tarihleri arasında doğanların burcu olan Yengeç Burcu, su elementi grubundan olduğu için son derece duygusaldır. Yengeç Burcu’nun yönetici gezegeni Ay’dır. Güçlü sezgilerle birlikte, yoğun bir şefkat … Devamını Oku

21 Mayıs ile 21 Haziran tarihleri arasında doğanların burcu olan İkizler Burcu hava elementi grubuna aittir.  İkizler Burcu’nun modern bir hayat görüşü vardır. Bu yüzden biraz özgür bırakılmaya ihtiyacı duyabilir ve baskı … Devamını Oku

21 Nisan-20 Mayıs tarihinde doğanların burcu olan Boğa Burcu genel yapı itibariyle zorlular karşısında mukavemet gösteren, sabırlı ve kararlı bir kişiliğe sahiptir. Son derece sabırlı bir yapılarının olması nedeniyle Boğa Burcu’nun, genellikle … Devamını Oku

21 Mart-20 Nisan tarihleri arasında doğanların burcu olan Koç Burcu, ateş elementi grubundandır. Hırslı, hayat dolu, gürültücü, küstah, saldırgan ve düşünceli ve çalışkandır. Sert bir yapıya sahiptir. Koç Burcu özellikleri gereğince hayata karşı … Devamını Oku

Qoç Bürcləri və PəhrizQoç bürclərinin kilo alma problemləri bir çox olmaz. C vitamini tarazlığını qorumağa diqqət göstərməsi lazım olan qoçlar itburnu, qreypfrut, ananas, alma və yaşıl tərəvəzləri bol bol istehlak … Devamını Oku

Qoç Bürcləri və PəhrizQoç bürclərinin kilo alma problemləri bir çox olmaz. C vitamini tarazlığını qorumağa diqqət göstərməsi lazım olan qoçlar itburnu, qreypfrut, ananas, alma və yaşıl tərəvəzləri bol bol istehlak … Devamını Oku

Koç burcunun dostluğuKoç burçları dostluğu sever. Herkesin “en yakın dost” dediği insan olabilir. Yakın arkadaşları Koç’un daha üstün olduğunu düşünür. Koçlar yapıcıdır ve işleri düzene sokmayı sever.Boğa burcunun dostluğuHiç kimse … Devamını Oku

Kuran-ı Kerim’i ilk okuduğum zaman birçok açıdan çok şaşırmıştım. Öncelikle İncil’e (Müjde) birçok referans yapıldığını gördüm. Fakat ilgimi çeken asıl şey İncil’den bahsedilirken kullanılan spesifik desen oldu. Aşağıda direkt olarak … Devamını Oku

Kâinat kitabını anlamada en büyük yardımcı ve ahiret yurdunun samimi arkadaşı elbette ki yüceler yücesi Kur’an-ı Kerim. İnsan-ı kâmil olma yolunda merhaleleri aşarken Rabbimizin huzuruna selametle çıkarken kirlerden ve pisliklerden … Devamını Oku

O halde bu desen (İncil’in her zaman Tevrat ile birlikte adının geçmesi) dikkate değer midir? Bazıları bunu sadece bir rastlantı veya İncil’den bu şekilde bahsedilmesinin bir gelenekten ibaret olduğunu düşünebilirler. … Devamını Oku

Kuran-ı Kerim’i ilk okuduğum zaman birçok açıdan çok şaşırmıştım. Öncelikle İncil’e (Müjde) birçok referans yapıldığını gördüm. Fakat ilgimi çeken asıl şey İncil’den bahsedilirken kullanılan spesifik desen oldu. Aşağıda direkt olarak … Devamını Oku

Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’in birçok mübârek ismi vardır. Bunların en başta gelenleri, Kur’ân-ı Kerîm’de ifâde edilen “Muhammed” ve “Ahmed”dir. Muhammed, çokça övülmüş olan; Ahmed ise, çokça hamd eden demektir.Kur’ân-ı … Devamını Oku

“Ben (birgün) yürürken birdenbire semâdan bir ses işittim. Başımı kal­dırdım. Bir de baktım ki, Hirâ’da bana gelen melek (Cebrâîl), semâ ile arz arasında bir kürsî üzerinde oturmuş. Pek ziyâde ürperdim. … Devamını Oku

“Ben (birgün) yürürken birdenbire semâdan bir ses işittim. Başımı kal­dırdım. Bir de baktım ki, Hirâ’da bana gelen melek (Cebrâîl), semâ ile arz arasında bir kürsî üzerinde oturmuş. Pek ziyâde ürperdim. … Devamını Oku

Allâh Rasûlü -sallâllâhu aleyhi ve sellem-, yeni nâzil olan “Necm Sûresi”ni Harem-i Şerîf’te oradakilere yüksek sesle okuyordu. Sûrenin sonunda secde âyeti gelince, Hazret-i Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem-, Cenâb-ı Hakk’a … Devamını Oku

Ebû Tâlib’e yaptıkları tekliflerden bir netîce elde edemeyen ve Allâh Rasûlü -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’den de herhangi bir tâviz koparamayan müşrikler, çâreyi, yıldırma hareketlerine başvurmakta buldular. İlk zamanlar, kabîlesi ve … Devamını Oku

Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’e karşı ne yapsalar âciz kalan müşrikler, bu defâ O’nun ümmî olduğunu bilmelerine rağmen, Kur’ân’ı, hristiyan bir kö­leden öğrendiğini iddiâ edecek kadar ahmaklaştılar. Hiç düşünemiyorlardı ki, … Devamını Oku

Fetret-i vahy (vahyin kesilmesi) altı ay sürdü.Allâh Rasûlü -sallâllâhu aleyhi ve sellem-, vahyin tekrar başlamasını şöyle anlatır:“Ben (birgün) yürürken birdenbire semâdan bir ses işittim. Başımı kal­dırdım. Bir de baktım ki, … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz doğmadan önce birçok ilâhî tecellî zuhûr etmişti. Bütün kâinât âdeta O’na hasret çekmekteydi. Çünkü O, yaratılışın sebebi idi.Evvelâ Allâh Teâlâ, daha önceki peygamberlerden, Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’e … Devamını Oku

Allâh Teâlâ, kullarına, kendi içlerinden seçip peygamberlik vazîfesi verdiği güzîde kimseler vâsıtasıyla hitâb etmeyi murâd etmiştir. Bu âdetullâh, âyet-i kerîmelerde şöyle bildirilir:وَرُسُلاً قَدْ قَصَصْنَاهُمْ عَلَيْكَ مِنْ قَبْلُ وَرُسُلاً لَمْ نَقْصُصْهُمْ … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz doğmadan önce birçok ilâhî tecellî zuhûr etmişti. Bütün kâinât âdeta O’na hasret çekmekteydi. Çünkü O, yaratılışın sebebi idi.Evvelâ Allâh Teâlâ, daha önceki peygamberlerden, Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’e … Devamını Oku

Peygamberlerin beş sıfatı dışında yalnız Hazret-i Peygamber -sallâllâhü aleyhi ve sellem-’e âit üç büyük sıfat daha vardır.Bunlar:1. Peygamber -sallâllâhü aleyhi ve sellem-, Habîbullâh’tır, bütün peygamberlerden efdaldir ve O, insanlığın en … Devamını Oku

Peygamberimiz’in babası Hazret-i Abdullâh, annesi Hazret-i Âmine’dir. O’nun mübârek soyu Hazret-i İsmâîl’in oğlu Kayzar sülâlesinin en şereflisi olan Adnân’a kadar uzanır.Peygamberimiz’in büyük dedesi olan Adnân, İsmâîl -aleyhisselâm-’ın soyundandır.( İbn-i Hişâm, … Devamını Oku

Rabbimiz, Kur’ân-ı Kerîm’de zamana yemin ediyor. Hayat ırmağımızın hızla akmakta olduğunu, fânî ömürlerimizin büyük bir hızla tükeniş hâlinde bulunduğunu hatırlatıyor. Dünyâ hayâtının kısa bir zaman dilimi olduğunu, asıl hayâtın âhiret … Devamını Oku

O’nun ümmetine olan şefkat ve merhameti, bir annenin yavrusuna olan düşkünlüğünden daha ziyâde idi. Nitekim âyet-i kerîmede buyrulur:“Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız O’na çok … Devamını Oku

Ümmet-i Muhammed’e düşen vazîfe, Rasûlullah’ın (s.a.v.) emir, nehiy ve tavsiyelerine cân u gönülden tâbî olarak hayâtımızı O’nun Sünnet-i Seniyye’sinin rûhâniyeti içinde yaşayabilmektir.Bir mü’minin, rûhânî vasıflarını tekâmül ettirerek kâmil bir hâle … Devamını Oku

Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem- insan neslinin en mülâyimi idi. (Müslim, Hac, 137) Âişe vâlidemiz şöyle der:“Ahlâkı Hazret-i Peygamber’den daha güzel bir başkası yoktur. Ashâbından veya âilesinden kim O’nu çağırsa … Devamını Oku

Osman Nuri Topbaş Hocaefendi kimdir? Osman Nuri Topbaş Hocaefendi’nin ilim ve hayır hizmetleri nelerdir?1942 yılında İstanbul Erenköy’de doğdu. Babası Mûsâ TOPBAŞ, annesi de H. Fahri KİĞILI’nın kerîmesi Fatma Feride Hanım’dır.EĞİTİM … Devamını Oku

Her şey, Hz.Muhammed (s.a.v) İle BaşladıÂlemlere rahmet ve üsve-i hasene (örnek şahsiyet) olarak gönderilen Peygamber Efendimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem-: “Yeryüzündekilere merhamet edin ki, gökyüzündekiler de size merhamet etsin!” (Tirmizi, Birr, 16) … Devamını Oku

Hepimiz dünyaya bir defalığına geldik. Hayat imtihanımız bir sefere mahsus. Dünya hayatının tekrarı yok. Dünyevî imtihanlarda kaybedersek, tekrar telâfî imtihanına girebiliriz. Fakat hayat nîmetinin ne tekrarı var, ne de telâfîsi…Asr-ı … Devamını Oku

Kâsım bin Muhammed (r.a.); emîn/güvenilir, verâ ve takvâ sahibi, yüce bir zât idi. Büyük bir fakih ve dînî ilimlerde imâm idi. Her hâli ile, zamanının en değerli şahsiyeti ve mürâcaat mercii … Devamını Oku

Sahâbedeki gönül terbiyesi, nasıl bir eğitim sisteminin eseridir? Bu terbiyeyi, bugün hangi pedagog, hangi psikolog verebilir?Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz’in sâdık âşıkları olan sahâbe-i kirâm, her fırsatta Efendimiz’le beraber olmaya … Devamını Oku

Ashâb-ı kirâm, Peygamber Efendimiz’in sohbet sünnetini aynen devam ettirmiş ve buna çok ehemmiyet vermişlerdir.Hazret-i Ömer (r.a.) şöyle anlatır:“Ensâr’dan bir komşum ile beraber Benî Ümeyye bin Zeyd yurdunda oturuyordum. Burası Medîne’nin … Devamını Oku

Üsâme İbni Zeyd radıyallahu anhümâ “hibbu Resûlullah” (Resûlullah’ın sevgilisi) lakabı ile bilinmektedir.   Resûlullah’ın onu ve torunu Hasan’ı kucağına alıp  “Allahım, ben bu ikisini seviyorum, sen de sev onları!” buyurduğunu rivayet … Devamını Oku

Peygamber Efendimizin mucizesine şahit olan kadın, kavminin müslüman olmasını sağladı.İmrân bin Husayn (r.a) şöyle buyurur:“Bir defâsında Nebiyy-i Ekrem (s.a.v) Efendimiz’le birlikte yolculuk yapıyorduk. Gece gittik. Gecenin sonuna vardığımızda öyle bir … Devamını Oku

Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimizʼin mânevî terbiyesi neticesinde; kız çocuklarını diri diri gömen, zulüm ve isyan karanlıklarına gömülmüş yarı vahşî câhiliye insanları; ince ruhlu, hassas gönüllü, gözü yaşlı birer sahâbî … Devamını Oku

Resûlullah (s.a.v) şöyle buyuruyor:“Ashabım hakkında Allah’tan korkunuz. Benden sonra onları he­defe alıp (aleyhlerinde konuşmayınız). Onları kim severse, bana karşı besle­miş olduğu sevgi ile sevmiştir. Kim onlara buğzederse, bana olan buğzundan … Devamını Oku

Peygamber efendimizi hayatta iken ve peygamber olarak bir ân gören, eğer âmâ ise bir ân konuşan mü’mine “Sahâbî” denir. Birkaç tânesine “Eshâb” veya “Sahâbe” denir. Hürmet olarak Eshâb-ı kirâm denir. … Devamını Oku

Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’i gören, ona iman edip kendisiyle birlikte hareket eden kişilere sahabi denir. Sahabe ve ashab, sahabinin çoğuludur. Sahabe, İslâm’ı din olarak seçtikleri ilk andan itibaren Peygamberimiz (sav)’e çok güçlü … Devamını Oku

Arapça’da “dost, arkadaş” manalarında kullanılan “sâhib” kelimesinin çoğulu “ashâb” tır. “Ashâb-ı Kirâm, Rasûlullâh aleyhisselâmın şerefli dostları demektir. “Ashâb” kelimesiyle eş anlamlı olmak üzere, “Sahâbe” kelimesi de kullanılır. Müslüman olarak dünya gözüyle … Devamını Oku

Peygamber efendimizi hayatta iken ve peygamber olarak bir an gören, bir an konuşan mümine “Sahabe” denir. Birkaç tanesine “Eshab” veya “Sahabe” denir. Hürmet olarak Eshâb-ı kiram denir. Peygamberimizi, kâfir iken … Devamını Oku

Hz. Ebû Bekir, Peygamberimizin (a.s.) odasından dışarı çıkıp:“Muhammed ancak bir elçidir. Ondan önce de birçok elçi gelip, geçmiştir. O ölür veya öldürülürse geriye mi döneceksiniz? Kim geriye dönerse, Allah’a bir … Devamını Oku

Sevgili Peygamberimiz, mayıs ayının son günlerinde hastalanmıştı. Mescide gidemiyordu. Namazları dostu Hz. Ebû Bekir’in kıldırmasını istemişti.8 Haziran 632 Pazartesi günü, sağ elinin işaret parmağını kaldırdı. Dudaklarından dökülen sözler şunlardı: “Yüce … Devamını Oku

Veda hutbesini dinleyen insanlar hüzünlüydü, çünkü Peygamberleri bu konuşmayla, onların arasından ayrılacağının işaretini veriyordu. “Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada bir daha buluşamayacağım.” diyordu.“Kimin yanında bir emanet varsa, onu … Devamını Oku

Mekkeliler şaşkın bakışlarla müslümanları izliyordu. Allah’ın resulü onlara “Şimdi size ne yapacağımı düşünüyorsunuz?” diye sordu. “İyilik umuyoruz. Sen asil bir kardeş ve asil bir kişinin oğlusun.” dedi müşrikler. Peygamberimiz de … Devamını Oku

Müslümanlar onlara çok zor geldiği halde anlaşma kurallarına uymuştu. Ama müşrikler, üzerinden iki yıl geçtiği halde, şartları yerine getirmiyorlardı. Peygamberimiz on bin kişilik bir ordu topladı. Mekke’ye doğru yola çıktı. … Devamını Oku

O bir sene boyunca, savaş endişesi yaşamadan, müslümanlar dünyanın çeşitli yerlerine elçiler gönderip, İslâm’ı yaymaya çalıştılar. Mesela Bizans İmparatoru’na şöyle bir mektup yollamıştı Peygamberimiz (a.s.):“Bismillâhirrahmanirrahim. Allah’ın kulu ve Peygamberi Muhammed’den … Devamını Oku

Uhud Savaşı’ndan iki yıl sonra, müşrikler on bin kişilik bir ordu ile yola çıktı. Bu haberi duyan Peygamberimiz (a.s.) müminleri camide topladı. İranlı Selman, ülkesinde bu gibi durumlarda, şehrin etrafına … Devamını Oku

Bedir Savaşı’ndan bir yıl sonra yapılan bir meydan savaşıydı Uhud. Bedir yenilgisini hazmedemeyen Mekkeliler, tam donanımlı üçbin askerle gelmişlerdi Uhud Dağı eteklerine. Müslümanlar ise bin kişi çıkmıştı yola. Ancak yolda … Devamını Oku

Esmaül Hüsna Zikri – ER RAHMAN c.c.Havas Dua Tılsım Vefk CinlerER RAHMAN: Rahman ( Bütün yaratılmışlar için hayır ve merhameti tercih eden) Dünyada ve ahrette Allah’ın sevdiği bir kul olmak … Devamını Oku

İslâm tarihinin ilk önemli savaşı olan Bedir’di konu. Müslümanlar Medine’de barış ve güven içinde yaşarken, Mekkeli müşrikler onlarla savaşa hazırlanıyorlardı.Peygamberimiz (a.s.) üçyüz beş arkadaşı ile birlikte Bedir’e ilerledi. Müşriklerin ordusu … Devamını Oku

Hicretten bir buçuk sene sonra müslümanlara farz kılınan oruç, Peygamberimizin (a.s.) en önem verdiği ibadetlerden biriydi. Ramazan boyunca kimsesizlere ve yoksullara yardım çalışmalarını daha da arttıran Hz. Muhammed (a.s.), yatsı … Devamını Oku

Müslümanlık sadece ailesiyle, sevdikleriyle, aynı inancı paylaştıkları ile iyi geçinmek demek değildi. Meselâ Medine’de yalnızca müslümanlar yoktu. Yahudiler ve müslüman olmayan Araplar da bir hayli çoktu. Peygamberimiz bu toplulukların hepsi … Devamını Oku

Mekkeli müslümanlar Medine’ye hicret ederken tüm değerli eşyalarını Mekke’de bırakmışlardı. Medine’ye geldiklerinde yanlarında getirdikleri hiçbir şey yoktu. Her Medineli müslüman Mekke’den gelen bir muhaciri kendisine kardeş seçmişti. Evler, araziler, eşyalar, … Devamını Oku

İslâm’ın ilk camii, Mekke’den Medine’ye hicret sırasında, Medine yakınlarında namaz kılmak isteyen Peygamberimizin isteği ile, Kuba denilen yerde yapıldı. Kuba Mescidi’nden sonra, Medine’de de ilk iş olarak müslümanlar bir cami … Devamını Oku

Peygamberimiz Medine’ye hicret edince, Medineliler onu misafir etmek için birbirleriyle yarışa girdiler. Herkes Allah’ın resulünün kendi evinde kalmasını istiyordu. Peygamberimiz ise kimseyi üzmek istemezdi. Seçimi devesi Kusva’ya bıraktı. Deve kimin … Devamını Oku

Tam üç gün sürmüştü Peygamberimiz ve sevgili dostu Ebû Bekir’in mağaradaki bekleyişi. Sonra Üraykıt oğlu Abdullah’ın getirdiği develerin üzerinde, Medine yolculuğu başladı. Hazreti Hatice’nin akrabası Varaka’nın dediği gibi, Peygamberimiz (s.a.v.) … Devamını Oku

Medine’ye hicret yolunda, Peygamberimiz, Ebû Bekir (r.a.) ile birlikte bir mağarada gizleniyordu. Fedailerden biri mağaranın kapısına kadar geldi. Mağaranın girişinde bir örümcek ağ örmüş, içine de bir güvercin yuva yapmıştı. … Devamını Oku

İslâm’ı yaşamaya ve yaymaya çalışan Peygamberimiz (s.a.v.) ile ashabı, Mekke’de büyük sıkıntılar içindeydi. İnançlarını özgürce yaşayabilecekleri bir yurt arayışları sürmekteydi. Bir gün Medine’den gelen dört kişi, İslâm’ın davetinden etkilenerek müslüman … Devamını Oku

TAİFMüslümanların tek derdi rahat ve huzur içinde yaşamak değildi. Onlar İslâm’ın güzelliğini tüm insanlığa yaymak niyetindeydi. İşte bu yüzden Peygamberimiz (s.a.) de evlatlığı Zeyd ile birlikte, Mekke’nin yakınındaki Taif’e gitti. … Devamını Oku

Mekke’deki müslümanlar eziyet çekmekten çok bunalmışlardı. Peygamberimiz (a.s.) onların haline çok üzülüyordu. Birlikte daha rahat edecekleri, müşriklerin işkencelerinden kurtulacakları yeni bir yurt aramaya koyuldu. Onbeş kişilik bir grubu Habeşistan’a gönderdi. … Devamını Oku

Müslümanlar tam rahat bir nefes alacaklardı ki, boykotun bitiminden birkaç ay sonra Peygamberimizin (s.a.v.) amcası Ebû Tâlib ile can yoldaşı ve eşi Hz. Hatice arka arkaya vefat etti. En zor … Devamını Oku

Peygamberimiz (a.s.) İslâm davasından vazgeçmeyince, müşrikler kendi aralarında bir anlaşma imzalayıp, Kâbe’nin duvarına astılar. Bu anlaşmada, müslümanlarla tüm ilişkilerini kestikleri yazıyordu. Peygamberimizin akrabaları ve müslümanlar ile alış veriş yapmayı, evlenmeyi … Devamını Oku

Müşriklerin en büyük düşmanı Allah’ın peygamberi idi. Gördükleri yerde kimi ona tükürüyor, kimi başına toprak atıyor, kimi de kötü sözler söylüyordu. Kızı Zeynep gözlerinden yaşlar akarak elinde bir tas su … Devamını Oku

İslâm’ın yayılmaya başladığı o ilk günlerde, Hazreti Muhammed’in peygamberliğini ilan ettiğini duyan Ömer, kararını vermişti, Muhammed’i (a.s.) öldürecekti. Onun bu niyetini duyanlar “Sen onu bırak da enişten ve kız kardeşine … Devamını Oku

İslâm’ın yayılmaya başladığı o ilk günlerde, Hazreti Muhammed’in peygamberliğini ilan ettiğini duyan Ömer, kararını vermişti, Muhammed’i (a.s.) öldürecekti. Onun bu niyetini duyanlar “Sen onu bırak da enişten ve kız kardeşine … Devamını Oku

Peygamberimiz en yakınından başlayarak, insanlara İslâm’ın güzel çağrısını ulaştırma emri üzerine, bütün akrabalarını evinde yemeğe davet etti. Yemek sonrasında onlara İslâm’ı anlattı. Allah’ın var ve bir olduğunu, kendisinin O’nun peygamberi … Devamını Oku

Peygamberimiz Mekke’de büyümesine rağmen putlara hiçbir zaman tapmamıştı. Tek Tanrı inancına sahip olan “Hanifler” gibi Peygamberimiz de Allah hakkında düşünür ve sık sık Nur Dağı’ndaki Hira mağarasına giderdi. Yiyeceği tükenince … Devamını Oku

Peygamberimiz gençliğinde kendisi gibi güzel ahlak sahibi arkadaşları ile birlikte bir topluluk kurmuştu. Hilfu’l Fudûl Cemiyeti (Erdemliler Birliği) adı verilen bu toplulukta ezilenleri, hakları çiğnenenleri, fakirleri, güçsüzleri korumak ve toplumdaki … Devamını Oku

Peygamberimiz (a.s.) amcası ile yolculuk yapmayı çok severdi.Birlikte ilk yolculukları Şam’a oldu. Çocuk Muhammed amcası Ebû Tâlib’in Şam’a gideceğini duymuştu. Bu onun için aylarca sürecek yeni bir ayrılık demekti. Küçük … Devamını Oku

Peygamberimizin (s.a.v.) adını annesi vermiştir. Rüyasında ona “Senin bir oğlun olacak, adını Muhammed koyacaksın!” denilmiş. Dedesi minik torununu kucağına alıp Allah’ın evi Kâbe’ye götürdüğünde, bebeğin ismini soranlar, daha önce hiç … Devamını Oku

Peygamberimizin doğmasına daha elli gün vardı. O günler, dünyanın en karanlık günleriydi. Dünyayı, insanların çirkin davranışları böyle karanlık bir hale getirmişti. Hele de Arap yarımadasında durum oldukça vahimdi. Güçlüler zayıfları … Devamını Oku

Hayâ ne demektir? Hayânın çeşitleri ve mertebeleri nelerdir? Azhap Suresi hangi hadise üzerine inmiştir? Peygamberimizin hayâsı nasıldı? Peygamberimizin hayatından hayâ örnekleri…Hayâ; rücû, utanma, ayıplanan bir şeyin korkusuyla insanda hâsıl olan … Devamını Oku

Tevazu nedir? Peygamber Efendimiz’in tevazusu nasıldı? Peygamberimizin hayatından tevazu örnekleri…Tevazu; alçak gönüllü olmak, Hakk’a boyun eğmek ve hakkı kabul etmektir. Tevâzûun azlığı kibir alâmeti, aşırılığı ise zillettir. Ayrıca aşırı tevâzû … Devamını Oku

Ahid nedir? Peygamberimizin ahde vefası nasıldı? Peygamberimizin hayatından ahde vefa örnekleri…Ahid, kayıt altına alınmış sözlü veya yazılı anlaşma demektir. Dikkate alınıp uyulması gereken sözlere ve belgelere ahid denir. Akid kelimesi … Devamını Oku

 Kanaat nedir? Peygamberimizin kanaatkârlığı nasıldı? Peygamber Efendimiz’in hayatından kanaat örnekleri…Kanâat, elde olana râzı olmaktır. Azla yetinmek, ihtiyaçları asgarî ölçüde karşılayabilecek maddî imkânlarla iktifâ etmek, başkalarının elindeki şeylere göz dikmemek ve … Devamını Oku

Tevekkül nedir? Peygamberimizin tevekkülü nasıldı? Peygamberimizin hayatından tevekkül örnekleri…Allâh’a sağlam bir şekilde îmân etme ve güvenmenin tezâhürü olan diğer bir ahlâkî haslet de tevekküldür.TEVEKKÜL NEDİR?Tevekkül mü’minin, yapacağı işlerde zâhirî sebeplere … Devamını Oku

İsar nedir? Peygamberimizin isarı (diğerğamlığı) nasıldı? İşte Peygamberimiz ve ashabının hayatından isar örnekleri…Îsâr, kendi ihtiyâcı olsa bile, zarar ve sıkıntılara katlanarak başkasını kendine tercih etmek, başkasının ihtiyâcını kendi ihtiyâcından önce … Devamını Oku

Sabır nedir? Başımıza gelen hastalık ve musibetlere sabretmek için neler tavsiye edilmiştir? Peygamberimizin hayatından sabır örnekleri…Sabır; îtidâli muhâfaza etme, tahammül gösterme, acıya katlanma, sıkıntı ve meşakkatlere karşı soğukkanlılıkla mukâvemet etme, … Devamını Oku

Şecaat nedir? Peygamberimizin cesareti ile ilgili hikayeler, kıssalar, örnekler…Şecâat; yiğitlik, bahadırlık, cesâret ve kahramanlık demektir. İnsandaki öfke kuvvetinin, tehevvür ile korkaklık arasında oluşan bir îtidâl hâlidir. Kişinin savaş, şiddet ve tehlike … Devamını Oku

Şecaat nedir? Peygamberimizin cesareti ile ilgili hikayeler, kıssalar, örnekler…Şecâat; yiğitlik, bahadırlık, cesâret ve kahramanlık demektir. İnsandaki öfke kuvvetinin, tehevvür ile korkaklık arasında oluşan bir îtidâl hâlidir. Kişinin savaş, şiddet ve tehlike … Devamını Oku

Vakar nedir? Sükûnet nedir? Vakarlı ve sükûnetli nasıl olunur? Peygamber Efendimiz’in vakar ve sükûneti…Vakâr; ağırbaşlılık, temkinli olma, izzeti, haysiyeti ve şerefi koruma mânâlarına gelir. Yumuşak huyluluk ve azamet mânâlarını da … Devamını Oku

Vefa nedir? Vefakâr nedir? Peygamber Efendimiz’in hayatından vefa örnekleri…Vefâ, görülen iyilikleri unutmamak, iyilikte bulunanlara misliyle veya daha güzeliyle karşılık vermeye devam etmektir. Vefâ, dostluğun kaynağı, muhabbetin ilk durağı ve güvenin … Devamını Oku

Neden elbise giyeriz? Giyim kuşam ile ilgili ayet ve hadisler nelerdir? Peygamber Efendimiz nasıl giyinirdi? Peygamberimizin giyim kuşamı…İnsan için yeme içme ne kadar zarûrî bir ihtiyaç ise giyinmek ve toplum … Devamını Oku

Neden elbise giyeriz? Giyim kuşam ile ilgili ayet ve hadisler nelerdir? Peygamber Efendimiz nasıl giyinirdi? Peygamberimizin giyim kuşamı…İnsan için yeme içme ne kadar zarûrî bir ihtiyaç ise giyinmek ve toplum … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz’in temizlik adabı nasıldı? Tüm Müslümanlara rehber olacak Peygamberimizin temizlik anlayışı…Dinimiz, temizliğin önemi ve gerekliliği üzerinde ısrarla durmaktadır. Cenâb-ı Hak:“Şüphesiz Allah, çok tevbe eden ve çok temizlenenleri sever.” (el-Bakara … Devamını Oku

İslam’a göre kapı çalma ve izin isteme adabı nasıl olmalıdır?Günlük hayatımızda gerek kendimize ait gerekse başkalarının bulunduğu mekânlara girer çıkarız. Elbette bu durum, mü’min bir kimse için belirli bir âdâb … Devamını Oku

Musâfaha ne demek? Peygamber Efendimiz nasıl tokalaşırdı? El öpmek caiz mi? Kadınlarla tokalaşmak caiz mi? İslam’da tokalaşma adabı…Musâfaha, dilimizdeki kullanımıyla tokalaşmak veya el sıkışmak demektir. Birbirleriyle karşılaşan mü’minlerin önce selâmlaşıp … Devamını Oku

İslam dininde selamlaşma nasıl olur? Peygamber Efendimiz nasıl selamlaşırdı? Dinimizde selamlaşma şekli nasıldır ve selamlaşma kuralları nelerdir? Dinimize göre selamlaşmak ve selamlaşma adabı nasıl olmalıdır?İslâm dîninin mü’minler arasında tesis etmeye … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz nasıl bir öğretmendi?Efendimiz, bizzat gösterdiği gibi; ashâbına da evlâtlarını terbiye usûlünü öğretiyor ve şöyle buyuruyordu:“Çocuklarınıza ikramda bulunun ve terbiyelerini güzel yapın!” (İbn-i Mâce, Edeb, 3)KURAN ESASLI AHLAKCihanın bir … Devamını Oku

PEYGAMBERİMİZİN HAL VE HAREKETLERİİlk yaratılan nûr, O’nun nûrudur. Cism-i nazîfânelerinde zindelik, kuvvetli hayâ ve müthiş bir azim, bir arada idi. Örtüsüne bürünmüş bâkire bir genç kızdan daha edepli idi.Yüzünde nûr-i … Devamını Oku

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlar için yaptığı hizmetleri “israf” diye nitelendirerek AK Parti’ye çamur atan CHPadayı Ekrem İmamoğlu’nun 5 yıl boyunca yönettiği Beylikdüzü Belediyesi’ni israf batağına soktuğu ortaya çıktı. İmamoğlu döneminde borcu 5 … Devamını Oku

Böbrekleri temizlemek için doğal tedavi yöntemlerini denediniz mi? Böbrekleri temizlemek için evde bitkisel çözüm arayanlara; böbrekleri temizleyen bitkisel karışımlar ve vücuttaki toksinleri atmanızı sağlayan mucizevi tarifler…BÖBREKLERİ TEMİZLEYEN DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİ1- MAYDANOZBöbreklerinizi … Devamını Oku

Böbrekleri temizlemek için doğal tedavi yöntemlerini denediniz mi? Böbrekleri temizlemek için evde bitkisel çözüm arayanlara; böbrekleri temizleyen bitkisel karışımlar ve vücuttaki toksinleri atmanızı sağlayan mucizevi tarifler…Vücudun en önemli organlarından birisi olan … Devamını Oku

Merhabaaa ! Bir büyük beden olarak Blogger dünyasına renkli bir giriş yapmış bulunmaktayım.Yazılarım da sorunlarımızı ve çözümlerimizi iyi bir şekilde bileceğiz, bilinçleneceğiz, bilinçlendireceğiz. Tamamen bir kinetik enerji oluşturup evrene olumlu mesaj … Devamını Oku

Bilimsel araştırmalar, bitki çaylarının metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olduğunu ve kilo vermede destekleyici olarak kullanılabileceğini gösteriyor. Bitkisel tekniklerle hazırlanan kürler uygulandığında istenilen sonuca ulaşmanın rüya olmayacağını belirten Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, … Devamını Oku

Göz altı morlukları, genetik nedenlerin dışında kalitesiz makyaj malzemesi kullanımından, uykusuz ve yorgunluğa maruz kalma gibi kadar bir çok nedenden dolayı oluşabilmektedir. Bunlar için herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmadan … Devamını Oku

Uyumadan önce çene, omuz, boyun ve yüz kaslarınıza nane yağı ile masaj yapın. Masaj kaslarınızı gevşetirken, diş gıcırdatmasını da önleyecektir. Özellikle strese bağlı diş gıcırdatması bu şekilde önlenecektir.Kedi otuYatmadan evvel … Devamını Oku

Doğa, gençleştirici gücünü bize bitkilerle gösteriyor? Bu alanda uzmanlığı ile tanınan, doğanın gençlik sırlarını bizlerle paylaşan Volkan Kurt, bu kez de doğada cildi gerginleştiren bazı yollardan söz ediyor. Verilen bu … Devamını Oku

Büyük kentlerde yaşam her geçen gün daha da zorlaşıyor. İş, trafik, yaşam koşulları, ailene karşı sorumlukların derken bazı insan kendini bir çıkmazın içinde zannedebiliyor, işte bu tip durumlarda eğer ki … Devamını Oku

Her insan ‘’düzenli uyku’’ sırasında rüya görür ve bu görülen rüyalar, özellikle çocukların ruhsal gelişimini etkilemektedir. Rüyalar içerik ve yapı olarak değişiklik gösterir. Piaget’e göre çocukların rüyaları anlamlandırması ve yorumlaması 3 … Devamını Oku

Bizimki kolay uyumuyor malumunuz artık. Son bir haftadır kâbuslar görüyor bir de üstüne. Her gece farklı bir rüya ile uyanıyoruz. Son iki rüya beni bile korkuttu açıkçası.İlkinde, uçak ile yolculuk yapıyormuşuz … Devamını Oku

Hayatımızın bir parçası olan rüyalar,  insanlık tarihi boyunca gizemini hep korudu, hala da koruyor. Rüyaların işlevi ile ilgili bilim dünyasında bir fikir birliği henüz bulunmamaktadır. Öne sürülen birkaç teoriden bahsetmek … Devamını Oku

Rüyanizda bacaklari olmayan bir adam görmek, islerinizin pek agir yürüyecegine ve basinizda bir felaketin dolasmakta olduguna isarettir.

eğer tahta arasında kısıkmışsa kişinin sıkıştığını gösterir.demir arsında kıkmışsa kişinin öleceğine alamettir bacak kanıyorsa Rüya boş demektir 

İnsanın ömrü ve geçim vasıtalarıdır. Bacaktakı güzellik ve sağlamlı dünyayığının iyiliğine, ömrün bereketine, Kıllı bacak borçlanmaya, Eğri bacak harama göz dikmeye,Bacağın demirden olduğunu görmek uzun ömre, ağaçtan olduğunu görmek az geçime … Devamını Oku

Güzel ve şekilli bacaklar, mutluluğun ve iyi arkadaşlar edineceğinizin habercisidir. Hastalıklı veya özürlü bacaklar, fakirliğe ve hayal kırıklığına işaret eder.

 Rüyada Baca GörmekEvinizin bacasını tüterken görmek, evinizde bolluğa, berekete,baca temizlemek, yakalandığınız hastalıktan kesin olarak kurtulacağınıza, kirli baca görmek, düşmanlarınız t…Rüya Tabirleri haber12 Ekim 2004 SalıRüya Tabirleri0 yorumEvinizin bacasını tüterken görmek, … Devamını Oku

Rüyada bir babayigitle karsilasmak, düsmanlarinizdan biri ile karsilastiginiza isarettir. Bir rivayete göre babayigit, islerinizin zor olduguna delalet eder. Rüyada bir babayiğitle karşılaştığını görmek, düşmanlardan biri ile karşılaşmaya işarettir veişlerin zorluğuna delâlet eder.

Rüyada büyük annesini gören kimse, uzun ömürlü olur ve zengin bir sekilde yasar.

Rüyada baba görmek çok güzel rüyadır ve yorumları hayırlı bir Rüya şeklinde tabir edilmiştir. Babayı güler yüzlü görmek hayır ve berekettir. Baba eli öpmek rızk ve bolluktur. Baba sesi duymak, güven ve emniyettir. Baba rızk … Devamını Oku

Rüyada ölmüş baba görmek, baba ölmüşse, fakir kimselere hayır yapması gerektiğine yorumlanır. Babasına yapacağı hayır ve duaya tabir edilir. Babanız sağsa ona karşı davranışınızı yeniden gözden geçirmeniz gerektiğini ifade eder. Rüyasında öz … Devamını Oku

Rüyada baba görmek, muradının incisini elde etmeye işarettir. Anne, baba, dede ve akraba görmek, hayır ile tâbir edilir. Bazı kere de rüyada baba görmek, umulmayan yerden gelecek rızka işarettir. Rüyada baba tarafından sevildiğini ve … Devamını Oku

AÇ BİR ADAM: Rüyada yardıma muhtaç aç bir adam görmek, ona yardım etmeye, açın elinden yiyeceğini aldığını görmek, yardım şöyle dursun, onun aleyhinde bulunmaya delâlet eder.

Medine de yetişen bu hurma hastalıktan kurtulmaya, temiz ve helal mala delalet eder.Rüyada acve denilen hurmayi görmek, temiz, helal ve sayisi bilinmeyen toplu bir mala delalet eder. Acve ve kuru hurma … Devamını Oku

ACUZE (Yaşlı kadın)Rüyada çirkin ve yaşlı bir kadın görmek, uzun ömre delâlet eder. Bazı kere de dünyalığ a işarettir.Rüyada çirkin ve ihtiyar bir kadın görmek, evlilikte sıkıntıyı, ya da işlerinizin ters … Devamını Oku

Mevsiminde taze Acur görmek hoş söz işitmeye, sevince, mal için sermaye temin etmeye delalet eder. Twitter Facebook LinkedIn

Bakınız; Merhamet, Bağışlamak, Rahmet Etmek. Kimse Rüyada birisine acıyarak yardım ediyorsa, sıkıntılı bir yaşam geçirmemek için biraz daha sıkı ve disiplinli çalışmalıdır. Birisine acıyarak yardım ettiğinizi görmek, hayatta kötü durumlara düşmek istemiyorsanız daha … Devamını Oku

Rüyada acıktığını görmek; ve doyana kadar yemek yemek hastalıktan kurtulmaya, doyulmazsa sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğine işarettir. Bir kimse Rüyasında çok acıktığını ve karnını doyurmak için acele ettiğini görürürse; mal hırsına kapılıp … Devamını Oku

Bir baskasini acikmis görmek , iyiye yorumlanmaz. Kendisini acikmis görmek, servetini kaybedecegine delildir. Bazi tabircilere göre ise, aksidir. Karnini acikmis gören bir derdi atmis veondan kurtulmus demektir. Salimi ye göre, karin … Devamını Oku

Rüyada acıkmak yemek yemek, karnı acıkarak yemek yemek tövbeyi tutmaya, sevilen ve hoş bir gıda ile karnı doyurmak iyilik yolunda sebat etmeye işaret eder.Hoşlanmadığı bir gıda ile karnını doyurmak tövbe ettikten sonra … Devamını Oku

Rüyada görülen bazi seyler aksi manaya yorumlanir. Mesela, bazi hallerde ölüm, hayattir. Bunun gibi, bazi hallerde aci tatmak, tatli söze; tatli söz ise yolculuga delalet eder. Eger aci olan sey … Devamını Oku

Rüyada acı çekmek Vücudunda veya başında bir Ağrı veya acı bulunduğu şeklinde bir Rüyagörmek, özel meselelerini başkalarına anlatmaması ve bazı şeyleri kendisine saklamayı öğrenmesi gerektiğine işarettir.Diş ağrısı: Rüyada diş ağrıması yakında sevindirici bir haber … Devamını Oku

Rüyada acı baklanın tazesini görmek, yorgunluk ve meşakkate delâlet eder.Bazı kere de amelsiz ve neticesiz ilim ile tabir olunur.

Rüyada acı bir şey yemek, birden sevinmek demektir. Bir söz veya işiteceği şeyler bu sevince de söylenecek neden olabilir. Rüyada acı çekmek tam aksi olarak yorumlanır. Duyulan acı büyük huzur ve mutluluğa … Devamını Oku

Rüyada her çeşit acente görmek yaşadığınız hayatta ufak tefek değişiklikler olacağına delalet eder. Rüyada seyahat acentesi görmek geçim konusunda genişlik ve rahatlığa yorumlanır.Rüyasında bir vapur veya bir tren acentesinden bilet aldığını veya … Devamını Oku

Rüyada acemice işler yaptığını görmek ve bir meseleyi bozmak, hayatta Muvaffak olmamakla tabir olunur.

rüyada abı hayat suyu içmek Ebedî dirilik suyunu içtiğini görmek, hasta ise şifa bulmaya, değilse, hayatı müddetince ağır bir hastalığa uğramayacağına delalet eder..abı hayat uyundan içmek, hastalıklarınıza ve dertlerinize çare bulacağınız … Devamını Oku

Rüyada acem görmek ticaretle yorumlanir. Rüyasinda bir acemle konustugunu gören ticaret yapar ve büyük kazanç saglar. Halktan biri ise veya bir kadin ise, zengin bir kimseden iyilik ve menfaat görür.Rüyada tanımadığı, yani … Devamını Oku

Rüyada acele etmek, hata yapıp, pişman olmaktır. Rüyada hayır işlerinde acele ettiğini görmek yaptığı işlerde başarı ve iyiliğe yorulmaktadır.Şer işlerinde acele etmek hüsrana yahut tövbe ettiği günaha yeniden dönmeye işarettir. Acele ileiş yaptığını … Devamını Oku

Rüyada abraş görmek, hoşa gitmeyen bir şeyle karşılaşmaya delâlet eder.Kendi yüzünün Abraş olduğunu görmek, zevcesi ile arasında münakaşaya delâlet eder…Dost ve ahbaplarından birinin Abraş olduğunu görmek ise, o kişi ile dostluğun bozulacağına … Devamını Oku

Rüyada dergi veya gazeteye abone olmak daha mutlu bir yaşam anlamına gelmektedir. Rüyasında herhangi bir şeye abone olan kişinin hayatının farklılaşacağı ve yaşamına yeni bir yön vereceğine işarettir.Başka bir yoruma göre de; … Devamını Oku

Rüyada abluka altına alınmak; yani muhasara görmek, kuşatılmak, can sıkıcı haberdir. RüyadaAbluka altında kalmak yani kendi oturduğu meskenin düşmanlar tarafından ablukaya aldığını görmek, hiç beklenmeyen bir yerden yardım ve para elde edeceğine … Devamını Oku

Rüyada abla kardeş görmek; yakın zamanda alınacak sevindirici ve müjdeli bir habere yorulur. Ayrıca aileniz hakkında sevindirici haberler alacağınıza işarettir. Rüyasında ablasını gören hayırlı bir yuva kurar. Rüyayı gören bekarsa evlenebileceği anlamına gelir.Rüyada abla … Devamını Oku

Rüyada abide görmek; şark cihetine, sefere, yolculuğa, geçmişiyle övünmeye, kazanca vedevletle yapılacak işe işarettir. Rüyada görülen Abide tarihi bir eser ise başarılı ve kalıcı işler yapacağına işaret eder. Rüyada bir sehrin ünlü bir … Devamını Oku

rüyada abı hayat suyu içmek Ebedî dirilik suyunu içtiğini görmek, hasta ise şifa bulmaya, değilse, hayatı müddetince ağır bir hastalığa uğramayacağına delalet eder.. abı hayat uyundan içmek, hastalıklarınıza ve dertlerinize çare bulacağınız … Devamını Oku

Rüyada Abdest alıp namaz kılmak üzüntü ve kederden kurtulmaktır. Rüyada abdest alıp namaz kıldığını gören kişi üzüntü ve kederden kurtulur. Tüccar olan kimsenin rüyada abdestsiz namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına … Devamını Oku

Rüyada Abdest alıp Kur’ân okumak, günahların mahvına, refah ve sürura delâlet eder. Rüyada abdest aldığını görmek, hayra, sevince, zor müşküllerin halline delâlet eder. Rüyada bir çeşmede abdest aldığını görmek, hayır ve bereket ile … Devamını Oku

Beladan, sıkıntıdan, kederden kurtulmaya delâlet eder. Rüyada küçük Abdest yaptığını görmek, üzüntülerin gideceğine alâmettir. Zengin ise malının zekâtını verir. Bir kimse rüyada kendisinden kuru bir şey çıkmakla abdestinin bozulduğunu görse, sıhhat ve afiyeti … Devamını Oku

Rüyada abdest almak, hayra, sevince, zor müşküllerin halline, tekrar Abdest aldığını görmek rahmet üzerine rahmet demektir. Hastanın Rüyada abdest alması şifa bulmasına çıkar. Soğuk bir yerde abdest almak kaybettiği şeyi bulmasına işarettir. … Devamını Oku

Rüyada Abdest alıp namaz kılmak üzüntü ve kederden kurtulmaktır. Rüyada abdest alıp namaz kıldığını gören kişi üzüntü ve kederden kurtulur.Tüccar olan kimsenin rüyada abdestsiz namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına … Devamını Oku

Rüyada Abdest alıp Kur’ân okumak, günahların mahvına, refah ve sürura delâlet eder. Rüyada abdest aldığını görmek, hayra, sevince, zor müşküllerin halline delâlet eder.Rüyada bir çeşmede abdest aldığını görmek, hayır ve bereket ile … Devamını Oku

Rüyada Abanoz ağacı görmek, dirayet ve kuvvete işaret eder. Diğer bir tabire göre de RüyadaAbanoz ağacı görmek uzak bir yere seyahete işaret eder. Muhiddin-i Arabi’ye göre rüyada abanoz ağacı görmek iyi değildir. … Devamını Oku

Rüyada Abajur ile ilgili her ne şekilde olursa olsun Abajur ile ilgili bir şey görmek hayırlı bir rüyadır. Bu Rüya yakın gelecekte bir işten maddi bir kazanç sağlanacağını belirtir. Rüyada beyaz, kırmızı, mavi, … Devamını Oku

Rüyada aba görmek, yolculuğa delâlet eder. Rüyada aba giymek: Üzerine bir Aba giymiş olduğunu görmek, rızka, ferah kazanca ve saadete delâlet eder. Yine Rüyada bir aba giymiş olduğunu görmek, hiç beklenmeyen bir yerden gelecek … Devamını Oku

ZEYTİN: Rüyada zeytin para kazanmak demektir. Siyah zeytin, bundan sonra rahat ve huzur içinde yaşamak anlamına gelir. Yeşil zeytin zengin olmak ve gayrimenkul almak demektir. Zeytin ağacı kısmet demektir.ZENCİ: Rüyasında zenci gören … Devamını Oku

YAZI: Rüyada yazı yazmak sahtekar bir kimsenin etrafınızda olduğuna ve size zarar verecek komplolar kurduğuna işaret eder.YEMİN: Rüyada yemin ettiğini görmek, düşmanlarınızı alt edeceğinize yorumlanır.YETİM: Rüyada yetim birini görmek, düşünmeden yaptığınız hareketler nedeniyle … Devamını Oku

VATAN: Rüyada vatanını görmek, iyiye yorumlanır. Bu rüyayı görmek güzel haberler almak demektir. Eğer vatan orası dağılmış şekilde görülmüşse, bir müddet sonra bir yakınınızın hastalanmasına ya da ölmesine yorumlanır.VOTKA: Rüyada votka içmek, … Devamını Oku

ÜZÜM: Rüyada üzüm görmek bir işten bol miktarda para kazanılacağını işaret eder. Kara üzüm ise sıkıntı, üzüntü ve hastalığa yorumlanır. Beyaz üzüm; iyi olaylara ve şifaya yorumlanır.ÜTÜ: Rüyada sıcak ütü görmek, çok … Devamını Oku

UYUŞTURUCU: Rüyasında uyuşturucu kullanmak dedikodunuzun yapılacağına ve iftiraya uğrayacağınıza işaret eder.UR: Rüyada ur görmek, iş hayatınızda büyük sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir.UYUZ: İşleriniz çok iyi olacağına, çok para kazanacağınıza işaret eder.UYKU İLACI: Rüyada uyku ilacı … Devamını Oku

UYUŞTURUCU: Rüyasında uyuşturucu kullanmak dedikodunuzun yapılacağına ve iftiraya uğrayacağınıza işaret eder.UR: Rüyada ur görmek, iş hayatınızda büyük sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir.UYUZ: İşleriniz çok iyi olacağına, çok para kazanacağınıza işaret eder.UYKU İLACI: Rüyada uyku ilacı … Devamını Oku

Dinimizde affetmek ve bağışlamanın önemi nedir?Affetmek, suçluyu cezâlandırmaya muktedir olunduğu hâlde, intikam almak yerine bağışlamaktır. Yaratan’dan ötürü yaratılanlara gösterilen en güzel bir muhabbet tezâhürüdür.AFFETMENİN FAZİLETİ VE ÖNEMİSuçluya karşılık verme husûsunda … Devamını Oku

TABELA: Rüyada tabela görmek, özel yaşamınızda yaptığınız hatalı davranışlar nedeniyle işlerinizde de başarısız olacağınıza yorumlanır.TAVLA OYUNU: Rüyada tavla oynamak, manevi huzura kavuşacağınıza yorumlanır.TECAVÜZ: Rüyada tecavüze uğramak, aşk yaşamınızda bazı sorunlar yaşayacaksınız, kötü günler … Devamını Oku

SEMER: Rüyada semer görmek, genellikle evliliğe ve bir eş sahibi olmaya yorulur.SAÇAK: Rüyada saçak görmek, güçlü birisinin koruması altında olmak demektir.SARHOŞ: İşlerinizin kötü gitmesine ve aileniz içinde huzursuzluk çıkacağına yorumlanır.SİS: Rüyada kendisini sis içinde … Devamını Oku

RAY: Rüyada tren rayı gören, çok uzun bir yolculuğa çıkacak demektir.RAKAM: Rüyada rakam gören kişinin işleri açılacak, çok para kazanacak demektir.REYHAN: Rüyada reyhan görmek; sağlık ve rahatlığa ve çok güzel bir insanla mutlu … Devamını Oku

PAKET: Bazı güzelliklerle karşılaşacaksınız demektir.  Birine paket yollamak, işinizde ufak zararlara uğrayacağınızı belirtir.PASTIRMA: Rüyada pastırma, sucuk ve salam gibi şeyler yemek, işlerde zorluğa ve bu nedenle işlerin ertelenmesine yorumlanır. Fakat rüyada bu … Devamını Oku

ÖPMEK: Rüyada öpmek, istediklerinizi gerçekleştireceksiniz demektir. Karşı cinsten birisiyle öpüşmek aşk yaşamak anlamına gelir. Sevgilisini öpen kişi sevgilisinden haber alır. Rüyada tanımadığı kadını öpmek hemen verilen kararla evlenmek demektir. Değerli bir … Devamını Oku

OK: Rüyada ok görmek, bir hizmet için başka memleketlere gönderilen elçilere, mektuba, düşmana karşı kazanılacak kuvvete yorumlanır.ODUN: Rüyada ateşe odun atmak, genç bir erkek için arkadaşının ihanetine, orta yaşta bir erkek için … Devamını Oku

NUH PEYGAMBER: Rüyada Nuh peygamberi görmek, uzun hayata yorumlanır.NAMAZ KILMAK: Rüyada kıbleye doğru namaz kıldığını görmek, dünya ve ahrette hayra yorumlanır. Kıbleye doğru değil de başka tarafa doğru namaz kıldığını görmek, dinden … Devamını Oku

MAKİNE: Rüyada bir makine görmek, çok para kazandıracak bir iş girişiminde bulunacağınıza yorumlanır.MAKALE: Rüyada makale yazmak ilgilendiğiniz her işte başarı kazanacaksınız demektir. Makale okumak ise size yararı olmayacak işlerle vaktinizi geçiriyorsunuz demektir.MAHKUM: Rüyada … Devamını Oku

LEĞEN: Rüyada leğen, evlilik demektir.LÜLETAŞI: Çevrenizde iki yüzlü insanlar olduğuna işaret eder. Eğer dikkat etmezseniz, bu insanlar sizin ayağınızı kaydırabilir.<br />LALE: Çok güzel ve iyi bir kimseye aşık olacağınızı işaret eder. Lale dikmek … Devamını Oku

KÜKÜRT: Yorgun olduğunuza ve bir süre dinlenmeniz gerektiğine yorumlanır.KAMA: Rüyada genç erkeğin savunma amacıyla kama çekmesi, girişeceği bir işte kuvvetli bir rakiple karşılaşacağını işaret eder. Yaşlılar için, rekabet nedeniyle ortaya çıkan zorluklara … Devamını Oku

JEOLOG: Rüyada jeolog görmek buluşla yorumlanır. Rüyanızda bir jeologla tanışıp konuşmanız, bazı önemli şeyler öğreneceğinize, onunla bir sofrada oturup yemek yemeniz bu bilgilerden çok faydalanacağınıza delalet eder.JÖLE: Rüyada jöle gören kimse çok … Devamını Oku

İLAN: Rüyada gazete, radyo, televizyon ilanı görmek, emeline kavuşmak ve yüklü miktarda para sahibi olmak anlamı taşır.İRMİK: Ölüm haberi alınacağına yorumlanır.İMPARATOR: Kişinin şanslı bir döneme girdiğine işaret eder.İTFAİYE: Rüyada itfaiye görmek iyiye yorulur. İtfaiye … Devamını Oku

IRMAK: Durgun, temiz bir ırmak; bol kazancın, mutluluğun işaretidir. Kirli bir ırmak, etrafınızda kıskanç insanlar bulunduğuna işaret eder.IRGAT: Rüyasında terlemiş ırgat gören bir kişinin, başına bir felaket gelebilir. Eğer rüyayı gören kişi … Devamını Oku

HAMUR: Hamur yoğurduğunu gören kimse kendi gayreti sayesinde başarılı olacak demektir. Tek başına girişim yaparak arzu ettiği konuma geleceğini işaret eder. Hamur mayalamak aileden aldığı parayı, sermayeyi artıracak ve bir servet … Devamını Oku

GÜMÜŞ: Rüyada gümüş görmek çok iyidir. Gümüş huzur, mutluluk, güzel haber ve hayırlı kısmet olarak yorumlanır. Gümüş para güzel sözdür. Hasta birisi rüyasında gümüş görürse kısa sürede hastalığı iyi olur. Gümüş … Devamını Oku

FABRİKA: Rüyasında fabrika gören, kendi çabalarıyla toplumda iyi bir yere gelir. Fabrikadan uzaklaştığını gören çevreden uzaklaşır. Fabrikanın iyi çalışması toplum ilişkilerinin iyi olacağını anlatır. Yeni bir fabrika daha güzel ve rahat … Devamını Oku

FABRİKA: Rüyasında fabrika gören, kendi çabalarıyla toplumda iyi bir yere gelir. Fabrikadan uzaklaştığını gören çevreden uzaklaşır. Fabrikanın iyi çalışması toplum ilişkilerinin iyi olacağını anlatır. Yeni bir fabrika daha güzel ve rahat … Devamını Oku

EVRAK: Genç bir erkeğin rüyada, evrak imzalaması hüzne veya boş yere mektup yazmasına yorulur. Evrak lekeli ise, bir tuzak hazırlandığının haberidir.ERKEK KARDEŞ: Rüyada erkek kardeş müjde almak demektir.ELMAS: Rüyada elmas şansın iyi olduğuna … Devamını Oku

DANTEL: Bir düşmanınızla problemler yaşayacaksınız demektir. Güzel işlenmiş dantel, iyi haberlerin işaretidir. Dantel örmek bir şeylerin ters gideceğini ve bu nedenle para bakımından sıkıntılı günler yaşayacağınızı belirtir.DİŞÇİ: Bir arkadaşınızın dişçi olduğunu ve … Devamını Oku

CİN: Hileci aşağılık bir kişiyi belirtir. Cin çarpması haram bir mal edilmesine ve büyülerle uğraşılmasına yorumlanır. Evde cin görmek evinize ve malınıza kötülük geleceğine işarettir. Cinden yardım istemek çeşitli maceralara atılma … Devamını Oku

BOHÇA: Uzak ve beklenmeyen bir yerden ummadığınız bir misafir gelecek demektir. Dolu bohça zenginlik, bohça kaybetmek sıkıntıların başlaması ve aşk hayatının kötüleşmesine işarettir.BARIŞMAK: Yaşanılan küskünlüklerin büyüyeceğine işaret eder.BIYIK: Rüyada bıyıklı olduğunuzu gördüyseniz, bu … Devamını Oku

Uyudunuz, uykunuzda bir rüya gördünüz… Belki cennete gittiniz, belki büyük bir yangının ortasında kaldınız… Peki bu rüyanın bir anlamı var mı? İnsanların uyurken deneyimlediği olaylara ‘Rüya’ adı veriliyor ve rüyalar … Devamını Oku

RuyaTabirleri.com sitesine hoş geldiniz. Gördüğünüz rüyaların anlamlarını merak ediyor ve bunlara en doğru cevapları arıyorsanız o zaman doğru adrestesiniz! Uyku, hayatımızın oldukça büyük bir kısmını kaplar. Tüm bedenimiz, tam olarak … Devamını Oku

Hz Musa (as)’ın Şeytan ile karşılaşması ve konuşması şöyle rivayet edilmiştir.İblis Hz. Musa ile karşılaştı. Onu şaşırtmak ve kandırmak için şöyle dedi:“Ey Musa! Allah seni peygamberliğe seçti ve seninle konuştu. … Devamını Oku

Mescitte dahi olsa şeytan mutlaka insanoğluna musallat olmaya çalışır. Peygamberimiz namazda musallat olan cinlere karşı şöyle buyurmuştur:“Saflarınızı düzeltip perçinleyin, aralık bırakmayın. Omuzlarınız aynı hizada olsun. Muhammed’in canı elinde ona yemin … Devamını Oku

İbn. Abbas (ra) diyor ki:“Cin suresi 90. ayette olduğu gibi Nusaybin ahalisinden dokuz kişi geldi. Kur’an-ı Kerim’i dinlediler. Müslüman oldular ve peygamber (sav) onları kavimlerine elçi olarak yolladı.İsimleri de şöyleydi: … Devamını Oku

Hz. Süleyman  ve CinlerKuran-ı Kerim’de, Hz. Süleyman (as) hakkında nazil olan ayetlerde, cinleri emrinde çalıştırdığı bildirilmektedir. Hz. Süleyman (as) cinlerden teşkil ettiği işçileri, onların usta ve sanatkarlarına kaleler, burçlar, saraylar yaptırmıştır; … Devamını Oku

Nuru Arşillah (sav) efendimiz buyurmuştur ki;“Şeytan biriniz uyuduğu zaman gelip başının uç kısmına üç düğüm atar. Her düğüm atarken şöyle der; “Uyu yat daha uzun gecen var…” Uyuyan kişi, uyandığı … Devamını Oku

Cinlerin konuşması mümkündür. Çünkü o konuşma  büyülenmiş kişiye sihirbazın telkin ettiği gibi ruhun meyil ettiği bir şey olabilir. O bir ses değil ama büyülenmiş kimsede bir etki meydana getirmektedir. Cinler yakıcı … Devamını Oku

Cinlerin Sebep Olduğu Hastalıklar?Cinler ruhsal olarak bir çok rahatsızlıklara sebep olduğu gibi fizyolojik olarak baş ağrısı, damar tıkanıklığı, ümmüsübyen, veba, hayız kanı gibi rahatsızlıklara da sebep olmaktadır. Cinlerin sebep olduğu hastalıkları … Devamını Oku

Cinlerin kendilerinden peygamberi yoktur. Onlar “insi” peygamberlere tabidirler. Nitekim En’am suresi 135. ayete mealen şöyle denmektedir.“O gün Allah sorar. Ey Cinler ve İnsanlar topluluğu! Size ayetlerimi anlatan ve bugüne erişeceğini … Devamını Oku

Rukye Nedir?Rukye, okuyup üflemek veya üzerinde taşımak demektir. Ayet-i Kerime ve Resulullah’tan gelen dualar ile rukye yapmaya “taviz “denir. Taviz caizdir ve inanan, güvenen kimseye fayda verir. Taviz yazılı muskayı su … Devamını Oku

Cinler, her insana musallat olabilir.  Ancak daha çok bebeklere, küçük çocuklara, genç kızlara, hamile ve loğusa hanımlara, yalnız yaşayan yaşlı kişilere, ruhsal ve bedensel yönden aşırı rahatsızlıkları olanlara, gerek evde … Devamını Oku

İnsanların bu hususta üç ayrı görüşü vardır. Biz bu görüşleri dörde çıkarıyoruz.Cinlerin tümü yemezler, içmezlerOnlardan bir sınıf yemez içmez, diğer bir sınıf hem yer hem içerBütün cinler yerler içerlerAncak bu görüş sahipleri … Devamını Oku

Kehf Suresi 50. ayetinde mealen“Şimdi siz beni bırakıp da düşmanınız olduğu halde onu ve neslini mi dost edinirsiniz?”denilmektedir. Ayette  geçen nesil kelimesi sebebiyle, cinlerin evlendiğinin burada acıkça belirtildiği söylenmiştir.Hatta, onlar … Devamını Oku

Müslümanlar İmam Malik B. Enes’e bir mektup yazarak cinlerle evlenmenin hükmünü sordular. İmam Malik’in cevabı şu şekilde olmuştur.“Dinde bu hususta hiç bir sakınca görmüyorum. Ancak hoş da karşılamam; çünkü ‘Cinden bir … Devamını Oku

Namaz sonrası yapılan Dua

Volkan Kemal Ergenekon1959 yılında Erzurum’da doğdu. 1977 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nden, 1982 yılında da Kara Harp Okulu’ndan mezun oldu . 1983’te Tuzla Piyade okulunu bitirdi ve 1986’da İstanbul Üniversitesi İktisat … Devamını Oku

Yirmi dört yıl önce yaşadığım o acımasız olay, hayatımın ve inançlarımın dönüm noktası oldu…İlk eşimle beşik kertmesiydik. Daya bebekken ailelerimiz bizim evlenmemize karar vermişler. Almanya’da çalışan sözlüm, Türkiye’ye gelip hemen … Devamını Oku

Cinin insan bedenine girmesi, İbn-i Teymiyye’nin de dediği gibi, Ehl-i Sünnet ve el-Cemaat’ın ittifakıyla sabittir.Allah Teala buyurmuştur:“Faiz yiyenler, mahşerde ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar.”Sahih’te Allah Nebisi (s.a.v.)’den varit … Devamını Oku

Büyü Nedir?Her ne kadar isteyen bir kimse Havâss’ı, Vefkler, Remil, Cifir, Hâdim davetleri, Tılsımlar gibi bir sürü dala ayırsa da, ne olursa olsun bu bir büyü sistemidir. Bununla beraber Orta … Devamını Oku

Cinler Ne Zaman Yaratıldı?Cinlerin ne zaman yaratıldıklarına dair birçok görüş vardır. Ancak bu husus Kur’an’da ve sahih hadislerde tam olarak belirtilmediği için kesin olarak bir şey söyleyemeyiz. Tek kesin bildiğimiz … Devamını Oku

Hüddam Nedir?Hüddam; en yalın haliyle cinlerin kontrol altına alınarak  hizmet ettirilmesi  olarak tanımlanır.  Hüddamların çeşitleri olmakta birlikte kendilerine görevler verilebilir, sorular sorulabilir ve bir çok zor iş onlar vasıtasıyla çok … Devamını Oku

Cinlerin özellikleri ile ilgili genel olarak elde edilen bilgiler kısıtlı olmakla birlikte ,bir çok kaynakta birbirlerinden farklı zıt anlatımlarda bulunmaktadır.Kur’an ve hadislerin bildirdiğine göre cinlerin özellikleri insanlarla benzerlik gösterse de farklılıklar mevcuttur. … Devamını Oku

Rüyaların tabiri onu gören kimsenin durumuna göre değişir. Bu nedenle rüya tabiri kitapları yerine, ilim ve amelde güvenilir insanlara sorulmasını ve onlardan tabir alınmasını tavsiye ediyoruz. Güzel gören güzel düşünür, güzel … Devamını Oku

Rüyaların üç farklı çeşidi vardır. Bunları şöyle açıklayabiliriz: Kimi ilahi, kimi şeytani, kimi de karışık olarak görülebilir.Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Andolsun ki Allah, elçisinin rüyasını doğru çıkardı…” (Fetih, 27)Rasûlullah -sallâllahu aleyhi ve sellem-buyurdular:“Rüya üç … Devamını Oku

Rüyaların üç farklı çeşidi vardır. Bunları şöyle açıklayabiliriz: Kimi ilahi, kimi şeytani, kimi de karışık olarak görülebilir.
Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Andolsun ki Allah, elçisinin rüyasını doğru çıkardı…” (Fetih, 27)
Rasûlullah -sallâllahu aleyhi ve sellem-buyurdular:
“Rüya üç … Devamını Oku

Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor:   (Gerçek) mü’minin rüyası, peygamberliğin kırk altı cüzünden (bölümünden) biridir. (Buhârî-Müslim-Ebû Dâvûd-Tirmizî-İbni Mâce)   Peygamberimiz (s.a.v.) kırk yaşına yaklaşınca her gece sabahın aydınlığı gibi açık ve net rüyalar görmeye başladı ve … Devamını Oku

Rüyanızda her şey olabilir.  Uçabilirsiniz, okyanusları dolaşan küçük bir kara balık olabilirsiniz, ya da bir süper kahraman olabilirsiniz, inanılmaz yeteneklere sahip olabilir bu yetenekleri kolaylık..Rüyanızda her şey olabilir.  Uçabilirsiniz, okyanusları … Devamını Oku

İslam’da rüya nedir? Rüya tabirleri ve yorumları nasıl yapılır? Kur’ân’da ve hadiste rüyanın önemi nedir? Tasavvufta rüyanın mânaları nelerdir? Sufilerin rüyaya verdiği önem nasıldır? Bu ve benzeri birçok sorunun cevabını … Devamını Oku

Rüya nedir? Rüyaların mahiyeti nedir? Rüyalar kaç çeşittir, nasıl yorumlanır? Rüyalara gönül bağlamak doğru mu?Rüyâ, uyku sırasında zihinde beliren görüntülerin bütünü, görülen hayaller dizisi, hayal, düş, ümit mânâlarına gelir.RÜYALAR KAÇ ÇEŞİTTİR?Gönüller Sultânı … Devamını Oku

Rüya, uykunun bir sürecidir. Rüya süreci her gece 5 kez tekrarlanmaktadır. Gecenin ilk yarısında daha kısa süreli iken, sabaha doğru saatlerde daha uzun süreli görülmektedir. Uykusu normal yani uyku yapısının … Devamını Oku

Kimi zaman uyandığınız an da sizleri tüm gün etkisine alır kimi zaman da az önce gördüklerim neydi diye düşünür durursunuz… Rüya, uykunun REM evresi denilen hızlı göz hareketi evresi ile … Devamını Oku

Kuran Oku, Kuranı Kerim meali, Kelime mealli kuran okuSitemize Hoşgeldiniz!Kur’ān’ın Aydınlığıyla yeni Coğrafyalara açılabilmek maksadıyla Kur’ān Haritamız İnşa edilmektedir..Çağın İdrakı ve İnşasına inşā-Allah.. Berk Ay Öz Can www.sonsuzlukkulesi.com Haritamızın kısa ve uzun vadede … Devamını Oku

Ayet mealiBismillâhir rahmânir rahîm. Elmalı Hamdi YazırRahmân ve Rahîm olan Allah´ın ismiyle. DiyanetRahmân ve rahîm olan Allah´ın adıyla. Ahmed Hulusi(“B” işareti kapsamı itibarıyla) Esmâ ’sıyla varlığımı yaratan ismi Allâh olanın Rahmâniyeti ve Rahıymiyeti ile… Yaşar … Devamını Oku

Kuran’ı Kerim’de 114 besmele vardır (19×6). Bu besmelelerden 112 tanesi numarasız, 2 tanesi numaralıdır. Numaralı olan besmelelerden bir tanesi Kuran’ın ilk suresi olan Fatiha’nın başındadır. Diğer numaralı besmele ise 27. … Devamını Oku

Besmele Kuran’ın en büyük mucizelerindendir.Besleme Kuran’da 114 kez geçer ve 19 harften oluşur. Bu harflerin dizilişi ve Ebced değerleri incelendiğinde Besmele’de muhteşem bir 19 mührü ortaya çıkar.بسم الله الرحمن الرحيم(Bismillahirrahmanirrahim) Besmele … Devamını Oku

Nasr Suresi Dinle

Kuran’ı Allah Korumuştur!Kuran; Allah katından, benzersiz, uydurulmamış, gerçek, korunmuş ve ayırt edici bir mesaj olduğunu iddia eder. Ancak bu iddiaların ispatı “Kuran’da yazıyor işte!” cümlesi değildir… 32:2  Bu kitabın indirilişi, hiç kuşkusuz, evrenlerin Rabbi tarafındandır.17:88  De ki: “Tüm insanlar ve cinler … Devamını Oku

Annem ve babam genelde kiliseden sonra toplantılara katılırdı ve ben genellikle asabi ve aç olmalarına rağmen üç küçük erkek kardeşime bakar ve onların öğle yemeğini hazırlamalarına yardım ederdim. Genellikle kavga … Devamını Oku

Dua, ruhsal savaşta mücadele ederken sahip olduğumuz en büyük silaht bize savaşımızın insanlara karşı değil, güçlü ruhsal varlıklara ve güçlere karşı olduğunu hatırlatır. Burada bir savaş resmi betimlenir. Hristiyan yaşamı … Devamını Oku

Dua, günahın ve ayartılmanın üstesinden gelebilmek için önemli bir araçtır. Belki de Mesih’in dünyadaki yaşamındaki hiçbir tecrübe, dua konusunda kadar öğretici değildir. Luka sahneyi hazırlar. İsa’nın ölümünden önceki geceye gideriz. … Devamını Oku

Bir namazın farz ve nafile kısmı olduğu gibi, duanın da farz ve nafile kısmı vardır. Nafile namazlar genellikle her zaman kılınabilir, fakat farz namazların belli vakitlerde kılınması gerekir.Bir musibet, bir … Devamını Oku

Dualarmızın kabul olması için dikkat etmemiz gereken usul ve adabları 15 madde halinde haberimizde bulabilirsiniz.DUANIN USUL VE ADABIDua basit bir iş değil, yüce Allah’a ibadet etme, O’nu anma ve O’na … Devamını Oku

Dua etmeyen insan Allah tarafından gelecek manevi yardımdan, rahmet ve mağfiretten mahrum kalır. Bu nedenle dua etmeyi ihmal etmek büyük bir kayıptır. Dua kulluğun bir parçası ibadetlerin en kolayı ve kısası, … Devamını Oku

Dua etmeyen insan Allah tarafından gelecek manevi yardımdan, rahmet ve mağfiretten mahrum kalır. Bu nedenle dua etmeyi ihmal etmek büyük bir kayıptır. Dua kulluğun bir parçası ibadetlerin en kolayı ve kısası, … Devamını Oku

Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı’nı yakından tanıyın ve eserleri resmi yayıncı kuruluş olan ekitapnoktasi.com’dan, yani bizden indirin!Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile Alakalı Bütün Detaylar!Çok Önemli Not: Bu sayfa, hayatında tertemiz bir sayfa ve dönüm noktası … Devamını Oku

Zenginlik Duasının Sözleri, Okunma Adabı ve TesirleriZenginlik duası Kuran ayetlerine ve Allah’ın güzel isimleri olan esmalara dayanan etkili dualardan biridir. Bu dua vesilesi ile sıkıntılarından kurtulan ve sevdikleri ile birlikte … Devamını Oku

Hayırlı Eş Duası En Tesirli Dualardan Biri Dikkatlice İnceleyin!Birçok kadının ve birçok erkeğin hayırlı bir eş bulabilmek için ve bu anlamda kendisini mutluluk ve huzur içerisinde hissedebilmek için birçok değişik yola … Devamını Oku

Muazzam Tesirli Bir Güzellik Duası Okuyacaksınız, Dikkat!Bütün insanlar güzel olmak ister ve güzellik amacıyla türlü türlü işlemlere başvurur; dolayısı ile güzellik herkesin hakkıdır ve herkesin içinde böyle bir duygu olduğu … Devamını Oku

 Bu Etkili Duayı Okuyarak İnşallah Daha Güzel Bir Yüze Kavuşacaksınız! Yüzyıllar boyunca Müslümanlar tarafından okunmuş bir güzellik duasını bu yazımızda okuyucularımızla paylaşacağız. Güzellik duasını okuyarak Rabbimin de izniyle inşallah daha güzel … Devamını Oku

Güzellik duası, mümin kadınların en sık okudukları dualardan birdir. Sadece 7 günde inşallah tesirini gösterir. Bu dua Allah’ın güzellikle ilgili esmalarından oluştuğu için kişinin yüzüne adeta “nur iner” Çevredeki konu … Devamını Oku

Yüz güzelliği için dua, besmeleyi şerifle başlar. Ardından sırasıyla Duha, İhlas, Kevser ve Nas sureleri okunur. Bu surelerden önce ise 11 adet esma nida (seslenme) biçiminde okunmaktadır. Her sure öncesinde … Devamını Oku

Yüz güzelliği için dua Kuran’ın 4 kısa suresi ve Allah’ın güzel isimlerinden 11 esma ila okunan muazzam etkili bir niyazdır. Dua, hem kişinin yüz güzelliğine kavuşmasına vesile olmakta hem de … Devamını Oku

Kur’ân-ı Kerîm’de dua ile ilgili âyetler geniş bir yer tutar. 200 kadar âyet doğrudan doğruya dua konusundadır; ayrıca tövbe, istiğfar gibi kulun Allah’a yönelişini ve O’ndan dileklerini ifade eden çok … Devamını Oku

Tasavvufta duanın hâricî âdâb ve erkânı genellikle sünnette belirlendiği şekliyle icra edilmekle birlikte özellikle muhteva açısından farklı bir nitelik kazanmıştır. Mutasavvıflar bir yandan teorik olarak duanın mahiyetini araştırırken öte yandan … Devamını Oku

. Kur’ân-ı Kerîm’de yirmi yerde geçen dua kelimesiyle birlikte bazı âyetlerde da‘vâ ve da‘vet kelimeleri de aynı anlamda kullanılmıştır; ayrıca pek çok âyette dua kökünden fiiller yer almıştır. Bu âyetlerde dua ve … Devamını Oku

Dua kelimesi, “çağırmak, seslenmek, istemek; yardım talep etmek” mânasındaki da‘vet ve da‘vâ kelimeleri gibi masdar olup, “küçükten büyüğe, aşağıdan yukarıya vâki olan talep ve niyaz” anlamında isim olarak da kullanılır. Ayrıca Allah’a … Devamını Oku

Sübhâneke Duası”Sübhânekellâhümme ve bi hamdik ve tebârakesmük ve teâlâ ceddük (ve celle senâük) ve lâ ilâhe gayrük.”Anlamı:”Allah’ım! Sen eksik sıfatlardan pak ve uzaksın. Seni daima böyle tenzih eder ve överim. … Devamını Oku

Subhanekeسُبْحَانَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ ﴿﴾ وَتَبَارَكَ اسْمُكَ ﴿﴾ وَتَعَالَى جَدُّكَ ﴿﴾ وَلاَ إِلَهَ غَيْرُكَOkunuşu: Subhânekellâhumme ve bi hamdik ve tebârakesmuk ve teâlâ cedduk (ve celle senâuk*) ve lâ ilâhe ğayruk.* (vecelle senâuk kısmı sadece cenaze namazında okunur.)Anlamı: Allah’ım! … Devamını Oku

Merhaba arkadaşlar. Bugün size duavekuran.com sitesi olarak para dolduran dua hakkında bilgiler vereceğiz. Bu duanın neden para dolduran dua ismini aldığını şöyle açıklayabiliriz. Hepimizin bir hayali vardır ve bu hayalleri … Devamını Oku

Şehidallahü Duası adı ile maddiyat ile ilgili konularda bulabileceğiniz bir duadır. Rızkın artması amacı ile okunur. Bu nedenle her daim okunabilecek dualardan biridir. Rızkın artması yolu ile hemen para elde … Devamını Oku

Şüphesiz günümüzün en önemli problemlerinden biri de paradır. Ve dinimizde para ile ilgili sorunlara çözüm olacak dualarda bulunmaktadır. Bu dualar din âlimleri tarafından kitaplara dökülmüş ve günümüze kadar gelmiştir. Acilen … Devamını Oku

Denenmiş para getiren dua denildiğinde akla gelen dualardan bir diğeri de, Amennerrasulü Duasıdır. Bu dua her bakımdan bir Müslümanın bilmesi ve okuması gereken bir duadır. Parasını arttırmak, zengin olmak isteyen … Devamını Oku

Birçoğumuz Arapça bilmediğimiz için, okunuşu  yazılan fakat anlamına yer verilmeyen dualara çok güvenemiyoruz. Dolayısıyla hem okunuşuna bakıyoruz, hem anlamını okuyoruz hem de daha önce denenmiş mi diye araştırmalar yapıyoruz. Bilmediğimiz … Devamını Oku

Yıllardır kullandığımız dua kitaplarında, birçok sorun karşısında okunabilecek dualar yer almaktadır. Para ve maddiyat ile ilgili konular da, yine dua kitaplarının vazgeçilmez parçalarından biri haline gelmiştir. Günümüz teknolojisini göz önüne … Devamını Oku

Zenginliği sağlayabilmek için yapılabilecek bir diğer şey de, Allah’ın o hikmetli, o kudretli isimlerini zikretmektir. Allah’ın isimleri gerçekten de birden fazla dilek için zikredilebilecek, birden fazla istek için el açılacak … Devamını Oku

Zenginlik dualarının büyük bir kısmının içerisinde Esma’ül Hüsnalar bulunmaktadır. Allah’ın isimleri son derece faziletli ve mucizevi isimlerdir. Bu 99 ismin her birinin kendisine has fakat fazlaca sıkıntıyı savacak özellikleri bulunur. … Devamını Oku

Zenginliği sağlamak için ilk olarak tutumlu olmak bilinmelidir. Zengin kalmak içinde kanaatkâr olmak gereklidir. İnsan karakteri ve davranışları ile bir bütündür. Maddi anlamda zengin olmak için önce maneviyatınızın da güçlü … Devamını Oku

Peygamber Efendimizin (asm) mucizelerinin bir türü de duasıyla gerçekleşen olağanüstü hallerdir. Bu mucizeler hakikî mütevatirdir. Küçük büyük pek çok örnekleri vardır. Örneklerin çokluğu bu mucizeleri mütevatir derecesine çıkarmıştır. Belki tevatüre … Devamını Oku

ilahi – Biz Kuranın Hadimleriyiz

112 ihlas Suresi Dinle

Peygamber Efendimizin (asm) mucizelerinin bir türü de duasıyla gerçekleşen olağanüstü hallerdir. Bu mucizeler hakikî mütevatirdir. Küçük büyük pek çok örnekleri vardır. Örneklerin çokluğu bu mucizeleri mütevatir derecesine çıkarmıştır. Belki tevatüre … Devamını Oku

Allah’ın en sevdiği amel hangisi? Bu ameli nasıl yapmalıyız? Bununla ilgili hadisler neler? Bu konuyla ilgili kıssalar neler? Peygamberimiz Hz. Ayşeyi neden susturdu? Allah amellerimize verdiği sevabı neden keser? Melekler … Devamını Oku

Bereket kapılarını açan dua.Karınca DuasıKarınca duası diye bir dua var mıdır? Kaynağı nedir? Karınca duasının Türkçesi, anlamı ve okumanın fazileti nedir? Karınca duasının Arapçası, yazılışı ve okunuşu…Halk arasında Hz. Süleyman … Devamını Oku

BİR İŞE BAŞLARKEN VEYA KARAR AŞAMASINDAYKEN OKUNACAK DUABir işe başlarken okunan dua hangisidir? Dr. Adem Ergül işlerin hayrı ve bereketi, ilahi yardımın temennisi için bir işe başlarken veya karar aşamasında … Devamını Oku

Sınavdan önce okunması gereken dualar hangileridir? Sınavlardan önce okunabilecek ayet ve hadis-i şeriflerdeki duâlar…Besmele her hayrın başıdır. Her işe besmele ile başlamak en güzelidir. Ardından Allah Teâla’ya hamd etmek ve Resûlullâh Efendimiz’e salavat … Devamını Oku

Ezan okunduğu zaman ne yapmalı? Cuma gününün fazileti nedir? Cuma günü ne yapılmalı? Cuma sünnetleri nelerdir? Cuma günü yapılması tavsiye edilen sünnetler…Cenâb-ı Hak buyuruyor:“Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığı … Devamını Oku

113 Felak Suresini Dinle

114 Nas Suresi Dinle

PEYGAMBERİMİZİN HZ. ALİ’YE ÖĞRETTİĞİ DUAPeygamber Efendimizin, rızkın artması ve borçtan kurtulması için Hz. Ali’ye (r.a.) öğrettiği duâ…Hazret-i Ali -radıyallâhu anh-’tan rivâyet edildiğine göre mükâtep (anlaşmalı) bir köle ona gelerek:“–Borcumu ödeyecek … Devamını Oku

Muksit ne demek? Muksit anlamı nedir? Muksit Esmasının zikri, anlamı ve fazileti…Muksit; adâlet sahibi; bütün işlerini denk, birbirine uygun ve yerli yerinde yapan demektir.Allah Teâlâ, adâletle hükmedendir. En üstün adâlet … Devamını Oku

“Rabbena ve lekel hamd” ne demek? “Rabbena lekel hamd hamden kesiran tayyiben mubareken fihi” ne anlama geliyor? “Rabbena ve lekel hamd” duasının fazileti nedir?Hanefilerde cemaatle namaz kılarken rukudan kalkınca “Rabbena … Devamını Oku

.262. Hadis-i Şerif Riyazussalihin – Gerçek yoksul sadaka isteyemeyen:262. Yine Ebû Hüreyre’den (ra) rivayet edildiğine göreResûlullah sav şöyle buyurmuştur:Yoksul kimse, kapı kapı dolaşıp bir iki hurma, bir iki lokma ile savuşturulankimse … Devamını Oku

Yedi bütük günahtan biri olan iftira nedir? İftira etmek veya atmak ile ilgili ayet ve hadisler nelerdir?İftira Nedir?Sözlükte “yalan söylemek, uydurmak, asılsız isnatta bulunmak gibi” anlamlara gelen iftira, ahlâk terimi … Devamını Oku

EVLİYALARIN DİLEK DUASI (DİKKAT ÇOK KUVVETLİ DUADIR OKURKEN DİKKATLİ VE CİDDİ OKUYUN )BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎMLahavle Vela kuvvete illa billahil aliyyil azimAllahümme inni eseluke ya kadimuYa daimuYa vitruYa ehaduYa sameduYa hayyumYa kayyumYa zelcelali … Devamını Oku

PEYGAMBERİMİZE SELAM NASIL VERİLİREssalâtü vesselâmü aleyke yâ RasulallahEssalâtü vesselâmü aleyke yâ HabiballahEssalâtü vesselâmü aleyke yâ HalilallahEssalâtü vesselâmü aleyke yâ NebiyyallahEssalâtü vesselâmü aleyke yâ SafiyyallahEssalâtü vesselâmü aleyke yâ Hayra halqıllahEssalâtü vesselâmü … Devamını Oku

ŞEVVAL ORUCUNUN FAZİLETLERİŞevval orucu nedir? Şevval orucunun fazileti nedir? Şevval orucu ile ilgili hadis var mı? Peygamber Efendimizin (s.a.v) hiç terketmediği sünnet Şevval orucu hakkında bilmemiz gerekenler…Ramazan’ı oruçlarla, teravihlerle, Kur’an’la, … Devamını Oku

Zina nedir? Zina ile ilgili ayet ve hadisler nelerdir? Zinadan nasıl uzak durulur? Zina neden yasaklanmıştır ve zinanın zaraları nelerdir? İslam hukukunda zinanın cezası nelerdir? Sorularının cevabını haberimizin detayında bulabilirsiniz…Zina … Devamını Oku

HÂL DİLİ İLE YAPILAN DUAMevlânâ’nın Mesnevi eserinde geçen hâl dili ile yapılan dua…“Duâ üç şekilde yapılır.” dedi salkım söğüt, “Kabul edilmemiş bir duânın gölgesinde akıp gitmekteyim hep…” diye dertlenen dervişe:“Söz … Devamını Oku

Bayram gecelerde yapılması tavsiye edilen ibadetler nelerdir? Ramazan ve Kurban Bayramı geceleri hangi ibadetler yapılır? Bayram gecesinin önemi ve fazileti nedir?İslam’da gece, günden önce geldiği için bayram geceleri Arefe gününden … Devamını Oku

EL-HAYY NE DEMEK? EL-HAYY ESMASIHayy ne demek? El-Hayy anlamı nedir? El-Hayy Esmasının zikri, anlamı ve fazileti…Hayy; diri, canlı olan; ölmek şânından olmayan demektir.Allah Teâlâ, bütün hayatların kaynağıdır. Hep diridir. Allah’ın … Devamını Oku

RABBİĞFİR-LÎ VE TÜB ALEYYE İNNEKE DUASIİstiğfarın belli bir sayısı var mıdır? Peygamber Efendimiz günde kaç kere istiğfar ederdi? Peygamberimizin istiğfar duası.Egarr İbni Yesâr el-Müzenî radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûlullah … Devamını Oku

SAĞLIKLA GENÇ KALMA DUASI Ya allahu ya vahidu ya ehadü enifihni minke bi neftain hayrin inneke ala külli şeyin kadir.

Dualarmızın kabul olması için dikkat etmemiz gereken usul ve adabları 15 madde halinde haberimizde bulabilirsiniz.DUANIN USUL VE ADABIDua basit bir iş değil, yüce Allah’a ibadet etme, O’nu anma ve O’na … Devamını Oku

SADAKA İLE İLGİLİ AYET VE HADİSLERSadaka nedir? Sadakanın önemi nedir? Sadakanın çeşitleri nelerdir? Sadaka vermenin faziletleri nelerdir? Kuran’da geçen sadaka ayetleri ve Hadis-i şerifler nelerdir? Sadaka ile ilgili ayet ve … Devamını Oku

Kur’ân-ı Kerim okumanın fazileti nedir? Kur’ân-ı Kerim okumanın insan üzerinde ki maddi ve manevi etkileri nelerdir? Kur’ân-ı Kerim okumanın fazileti ile ilgili hadis-i şerifleri istifadenize sunuyoruz.Kur’an şefaat edecektirEbû Ümâme radıyallahu anh, … Devamını Oku

ALLAH KATINDA İSMİNİZ HANGİ SIFATTA GEÇİYOR?Kişi hangi amelle Allah katında bir sıfat kazanır? Allah katındaki sıfatınız nedir?Cenâb-ı Hak buyuruyor:“İnsan hiçbir söz söylemez ki, yanında onu gözetleyen yazmaya hazır bir melek … Devamını Oku

Yasin suresi kaç ayettir? Yasin suresi ne anlatıyor? Yasin-i Şerifin fazilet ve sırları nelerdir? Yasin suresi Türkçe, Arapça okunuşu ve anlamı… Yasin suresini okumanın fazileti ve Yasin suresi ile ilgili … Devamını Oku

KADİR GECESİ İLE İLGİLİ AYETLER VE HADİSLERKadir Gecesi nedir?  Kadir Gecesi ile ilgili ayetler ve hadisler nelerdir?Bin aydan daha hayırlı olduğu belirtilen Kadir Gecesi, Kur’an’ın Allah tarafından Cebrail (a.s.) aracılığıyla … Devamını Oku

Kadir Gecesi yapılacak dua ve ibadetler nelerdir? Kadir Gecesinin fazileri ve Kadir Gecesinde yapılacaklarKadir Gecesi’nin FaziletiKur’ân-ı Kerimde bin aydan daha hayırlı olarak buyrulan bu gece (Kadir Sûresi 3) hakkında Peygamber Efendimiz: “Kadir … Devamını Oku

ALLAH DOSTLARINDAN RAMAZAN MESAJLARIAllah’ın salih kulları olan Allah dostları Ramazan-ı Şerif’i nasıl geçirirdi? Allah dostlarından İmâm-ı Rabbânî, Mirza Mazhar Cân-ı Cânan, Caferi Sâdık, Mahmud Sami Ramazanoğlu ve Musa Topbaş Efendilerin … Devamını Oku

Ezanı duyunca asla bunları yapmayın..Ezan ve kamet okunurken ne yapılır, ne yapılmaz? Ezanın anlamı nedir? Ezan ne ifade eder?Ezanla ilgili hadisler ve hadislerin açıklaması…1- Abdullah bin Amr bin Âs (r.a), … Devamını Oku

Rızkı kim verir? Müminler rızkı nerede aramalı?Allah Teâla bu dünyayı bizim için yaratmış, onu bizim için süslemiş ve rızkımız için gerekli her şeyi dünya gezegenine ihsan etmiştir.  Ne var ki … Devamını Oku

RAMAZAN’IN SON ON GÜNÜ YAPILACAK İBADETLERRamazan’ın son 10 günü neler yapılır? Ramazan’ın son 10 günü neye girilir? Ramazan’ın son 10 gününde itikafa girmek vacip midir? Ramazan’ın son 10 günü yapılacak … Devamını Oku

Dr. Ahmet Hamdi Yıldırım, “Ramazan orucunu tutamayan kimse ne yapmalıdır?” sorusunu cevaplıyor.Ramazanda herhangi geçerli bir mazeret yüzünden orucunu tutamamış bir kimse varsa öncelikli olarak tutamadığı bu orucunu daha sonra günü … Devamını Oku

RAMAZAN’IN FAZİLETİNİ BİLSEYDİNİZÖmür takvimi içerisinde müs­tesnâ bir lûtuf ve rahmet ayı… Cenâb-ı Hakk’ın ümmet-i Muhammed’e bahşettiği, mânevî kıymetlerle dolu, ilâhî bir hazine olan Ramazan Ayı’nın fazileti nedir?Ramazân-ı Şerîf, ömür takvimi … Devamını Oku

Malikü’l-mülk ne demek? El- Malikü’l-mülk anlamı nedir? El-Malikü’l-mülk Esmasının zikri, anlamı ve fazileti…Mâlikü’l-mülk; mülkün gerçek sâhibi; bütün varlık âleminin tek hâkimi demektir.ALLAH’IN BÜTÜN GÜZEL İSİMLERİNİ KENDİNDE TOPLAYAN ZİKİR – VİDEOAllah … Devamını Oku

Abdesti Bozan ŞeylerS- Alınan abdest ne zamana kadar geçerlidir?C- Bozuluncaya kadar geçerlidir.S- Abdest nasıl bozulur?C- İnsanın ön ve ardından gelen necâset ve yellenme, bedenin dışına çıkan akıcıkan, irin ve sarı … Devamını Oku

FATİHA SURESİ NEREDE İNMİŞTİR VE KAÇ AYETTİR?Fatiha Suresi, Mekke döneminde inmiştir. Yedi âyettir. Kur’an-ı Kerim’in ilk sûresi olduğu için “başlangıç”anlamına “Fâtiha” adını almıştır. Sûrenin ayrıca, “Ümmü’1-Kitab” (Kitab’ın özü) “es-Seb’ul-Mesânî” (Tekrarlanan yedi âyet) , “el-Esâs”,“el-Vâfiye”, “el-Kâfiye”, “el-Kenz”, … Devamını Oku

Abdest BölümüS- Hangi hallerde abdest alınması farz olur?C- Farz olsun, nâfile olsun namaz kılmak için, cenâze namazı kılmak için, tilâvetsecdesi yapmak için, Kur’an-ı Kerim’e dokunmak için abdest almak farz olur.S- … Devamını Oku

Ashâb-ı kiram, bilmedikleri konuları Hz. Ali’den (r.a.) öğrenirlerdi. İbn-i Ömer (r.a.) anlatıyor…Ashâb-ı kiram hazerâtı (r.a.), bilmedikleri konuları Hazreti Ali’den (r.a.) öğrenirlerdi. İbn-i Ömer (r.a.) Hazreti Ömer (r.a.) ve Hazreti Ali … Devamını Oku

Fıkıh Açısından NamazFıkıh; Bilmek, anlamak, meselenin inceliklerini ve detaylarını kavramak demektir.Bu nedenle fıkıh ilminin ayrı bir özelliği vardır. Çok dikkat isteyen, kelime kelimeokunması, düşünülmesi ve üzerinde titizlikle durulması gereken bir … Devamını Oku

Sağlık Açısından NamazCanlı varlıkların bedensel ve duygusal açıdan sağlıklarını koruyabilmeleri,fıtratlarına (yaratılış amaçlarına)uygun bir ortamda yaşamalarına bağlıdır.Tatlı suda yaşaması gereken balıklar denize açılırlarsa ve yerin altında karanlıktayaşaması gereken hayvan türleri, toprağın … Devamını Oku

Felak suresi ve anlamı nedir? Felak suresi ne zaman ve nerede inmiştir? Felak suresi okunuşu, anlamı ve tefsiri. Felak suresinin fazileti nedir? İşte Felak suresi hakkında bilgiler…Hz. Peygamber sahâbeden Ukbe b. Âmir’e şöyle … Devamını Oku

Ayetel Kürsi duası okunuşu ve anlamı nedir? Ayet-el Kürsi nasıl indirildi Ayetel Kürsi fazileti ve faydaları neler? Ayet el Kürsi nerelerde okunur? Ayet-el Kürsi okunuşu, Arapçası ve Türkçe anlamı… Ayetel … Devamını Oku

Günah Açısından NamazRuhla sonsuzlaştırılan ve akılla bilinçlendirilen insan, ölünce bir saman çöpü gibiçürüyüp yok olmayacak ve mahşere kadar, dünyadaki inancı ve yaşantısı ile orantılıolarak, ya Cennet bahçesine dönüşen kabrinde rahat … Devamını Oku

Farz oruç nedir? Ramazan orucu farz mı vacip mi sünnet mi?Farz olan oruç denince, Ramazan orucu kastedilir ve zaten tayin edilmiş, önceden belirlenmiş (muayyen) olan oruç da budur. Mazeretli veya … Devamını Oku

Sevap Açısından NamazCennet-Cehennem gibi, sevap-günah da, birbirinin tam zıddıdır. Sevabın genelanlamı, Cennet’e giden yol demektir. bu yolun başlangıcında, yani dünyabölümünde, islâm düşmanlarının zulûm, baskı ve zorbalıkları vardır.İki yüzlü münafıkların sapıklık … Devamını Oku

Oruç, Allâh’ın emrine tâbî olmak ve O’nun rızâsını kazanabilmek için imsak vaktinden akşam Güneş’in batışına kadar yemek, içmek ve cinsî münâsebetten uzak durmak sûretiyle yapılan bir ibadettir.Başta oruç olmak üzere … Devamını Oku

Günahlardan Korunma Açısından NamazGünah ne demektir?Günahın genel anlamı; Cehennem’e giden yol demektir. Bu yolun başlangıcındaAllah’a, Peygamber’e isyan ve nefsâni duyguların isteği doğrultusunda çılgınca vehayvanca bir yaşam vardır.Günahların kökeni, öfke, şehvet, … Devamını Oku

Oruç, sadece uzuvlarla tutulmamalı, gönlün de nasîb aldığı duygulu ve feyizli bir ibâdet olarak icrâ edilmelidir. Nitekim yalnız mîdeyi aç bırakarak tutulan oruç hakkında Hazret-i Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem-: “O kişiye … Devamını Oku

Mîrâc Açısından NamazMîrâc nedir?Mîrâc; yüceldi, yükseklere çıktı anlamındaki “arece” fiilinin miftah vezninde ism-iâletidir.Miftah; (anahtar) kapalı kapıları açan bir âlet olduğu gibi, Mîrâc da madde ötesimelekût âleminin kapılarını açan, mânevî araçtır.Madde … Devamını Oku

Ramazan, Kur’ân ayı… Kur’ân, rûhun gıdası…“Kur’ân okuyunuz. Çünkü Kur’ân, kıyamet gününde kendisini okuyanlara şefaatçi olacaktır.” (Müslim, Müsâfirîn, 252; ayrıca bk. Ahmed bin Hanbel, Müsned, V, 249, 251) Abdullah bin Ömer’den (ra) … Devamını Oku

Bir rekâtta bedenin temel olarak dört pozisyonu vardır. Her biri Arap alfabesinin bir harfinden oluşur ki onlar Allah’ın isminin yazıldığı harflerdir. ‘Elif’ kıyamdır, ‘Lam’ rükûdur. ‘He’ ise secde ve aynı … Devamını Oku

İbadet Açısından NamazMadde ve madde ötesi varlıkları, kâinattaki denge ve düzenin gereği birbirlerininyararı için yaratan Yüce Allah, insanı kendisi için, kendisine bilinçli ibâdet etmesiiçin yaratmıştır.Anatomisi ve fiziksel yapısı ile “ahsen-i … Devamını Oku

Tövbenin zamanı ve süresi yoktur. “Güneş battığı yerden doğuncaya kadar o kapı kapanmayacaktır” ifadesiyle, kıyamet kopana kadar insanların tövbe edebileceği anlatılmak istenmiştir. Bu bir müjdedir. Allah Teâlâ’nın kullarına olan sevgi … Devamını Oku

Evden çıkarken okunacak bir kısa duâ da şudur:”Bismillâh tevekkeltü alallâh. Lâ havle velâ kuvvete kuvvete illâ billâh.””Allah’ın ismiyle (Allah’ın ismini söyleyerek) evimden çıkıyorum. Bütün işlerimde Allah’adayandım. (O’na dayanıyor, O’na güveniyorum) … Devamını Oku

Sürekli abdestli olmanın faydası nedir, sevabı var mıdır?Abdestin faziletiyle ilgili hadisler ve hadislerin açıklaması…1- Ebû Hüreyre’den (r.a) rivâyet edildiğine göre Resûlullah şöyle buyurmuştur:“Müslüman -veya mü’min- bir kul abdest alır ve … Devamını Oku

Mevlânâ Hazretleri buyurur: “Şunu iyi bil ki açlık, ilâçların şâhıdır. Açlığı canla başla benimse, onu hor görme! Nice hastalık, açlıkla iyileşir. Güzel yemekler bile, acıkmadıkça hoşa gitmez!”AÇLIĞIN FAYDALARIAçlık; kalbi yumuşatıp nurlandırırken, aşırı … Devamını Oku

Vesvese, çeşitli sebeplerle insanın yaşadığı kararsızlık, şüphe ve kuruntu hâlidir. Bu, çoğu kere abdest ve guslün alınıp alınmadığı, tam olup olmadığı ya da bozulup bozulmadığı şüphesi şeklinde ortaya çıkmaktadır. Gusül … Devamını Oku

Zenginliği Celp etmek istersen

Kul hakkına ait güzel bir Dua – Mutlaka oku

Günahları yıkayıp temizleyen gözyaşı; ilâhî muhabbet bağına girenler için bir tevbe pınarıdır, Hakk’ın ümit dergâhıdır. Bütün ümitlerin kesildiği anda bu dergâhın eşiğinde ağlayabilenler, gerçek bahtiyarlardır. Hazret­i Mevlânâ ne güzel buyurur:“Hak Teâlâ bu dünyada … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz -sellallahu aleyhi vesellem- oruçlunun iki sevincini açıklıyor.Nebi sallallahu aleyhi ve sellemin “Oruçlunun kendisiyle haz duyduğu iki sevinci vardır.Birisi iftar vaktindeki (oruç bozmak) sevinci…”[1]Bunun hadisini Kelabazi şöyle yorumlamaktadır: İftar vaktinde, … Devamını Oku

Kalbin sırları nelerdir? Kalpler, manevi durumlarına göre kaç kısma ayrılır?İdrîs -aleyhisselâm-’ın hayatı bizlere, semâvî hayranlığın esrârını ve musaffâ (arınmış) bir kalbin, ilâhî tecellîlere nasıl mazhar olduğunu gösterir. Hayvanlardan aşağı derekelerle … Devamını Oku

Bir Vasıtaya Arabaya binerken edilecek Dua

Peygamber Efendimiz, Ramazan ayında umre yapılmasının faziletini anlatıyor.Abdullah İbni Abbâs’dan -radıyallahu anh- rivayet edildiğine göre Nebî -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurdu:“Ramazan ayında yapılan umre, tam bir hac sayılır, yahut  … Devamını Oku

Ebû Hüreyre –radıyallahu anh-’dan rivâyete göre Rasûl-i Ekrem –sallallahu aleyhi ve sellem– Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:Her kim günde yüz kere:Allah’tan başka hiçbir ilâh yoktur, sâdece O vardır. O tektir ve şerîki … Devamını Oku

İnsanın manevi güzelliğini arttıran üç şey…İnfâk edilen mal veya imkânlar, ebedî saâdetin sermâyesidirler.Ahmed bin Ebû Verd ,(r.a.) Hak dostlarının hâlini şöyle hulâsa eder:“Üç şey vardır ki, bunlar bir velî kulda … Devamını Oku

Cemaatle namaz kılmanın hükmü nedir? Cemaatle namaz kılmanın önemi nedir? Cemaatle namaz kılmanın fazileti ve faydaları…İctimâî terbiye, İslâm’ın en mühim esaslardan biridir. Müslümanın ilk ictimâî terbiyesi de cemaatle namaz kılmaktan … Devamını Oku

Küfür nedir? Şirk nedir? Küfür ve şirk arasındaki fark nedir?Küfür ve şirk kavramları…KÜFÜR NEDİR?Küfür kelime olarak “örtmek” demektir. Terim anlamı ise, Allah’ı, Hz. Peygamber’i ve onun Allah’tan getirdiği şeyleri yalanlayıp, … Devamını Oku

İslâm; selâm demek, insanlığın selâmeti demek, barış, saâdet ve huzur demek… İslâm; korkutucu değil, bilâkis gönle huzur verici, aynı zamanda zarâfet, incelik ve nezâket tevzî edici bir din yani insanlığın … Devamını Oku

Kabir Azabından koruyan SüreTebareke (Mülk) suresi kaç ayettir? Tebareke (Mülk) suresi ne anlatıyor? Tebareke suresi Arapça, Türkçe okunuşu ve meali. Mülk suresinin (Tebareke) fazileti nedir? Tebareke suresi ne zaman ve … Devamını Oku

Namazın beden ve kalb âhengi içinde kılınması zarûrîdir. Ancak böyle bir namaz mü’mini fahşâ ve münkerden koruyabilir.NAMAZ NASIL KILINIR? (Tüm Namazlar için tıklayınız…)İBÂDETTE HUŞÛ ZARURÎKalbin hastalıklardan temizlenebilmesi için ibâdetleri huşû … Devamını Oku

İslâm’ın esâsı îman, hedefi ise sâlih ameller ve güzel ahlâktır. İslâm sadece vicdanda gizlenmesi lâzım gelen bir şey değildir. Zira fikir ve kalp sahasında kalarak amelî bir sûrette yaşanmamış olan … Devamını Oku

Ramazan ayı gecelerinin önemi ve fazileti nedir?Peygamber Efendimiz Ramazân-ı Şerîf’in gecelerinin ehemmiyetiyle ilgili şöyle buyurmuştur:“Kim, (îmanlı bir gönülle) inanarak ve sevâbını Allah’tan umarak Ramazan gecelerini ihyâ ederse, geçmiş günahları affolunur.”Nasıl … Devamını Oku

Sabah okunduğunda Beladan koruyan DuaPeygamber Efendimiz’in öğrettiği ve sabah akşam okunmasını tavsiye ettiği dualar nelerdir? İşte sabah okunacak dualar…Bismillah, her hayrın başıdır. Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu:“Besmeleyle başlanmayan her mühim işin … Devamını Oku

Lebbeyk ne demek? Lebbeyk duası ne zaman okunur? Telbiye nasıl getirilir? Lebbeyk duası Arapça, okunuşu ve anlamı…Lebbeyk sözlükte “buyrunuz, ne emrettiniz efendim” anlamlarına gelir.Hac veya umreye niyetlenen kimse ihrama girdiği zaman ve daha … Devamını Oku

Duaların Kabul ZamanlarıEzanla kamet arasında yapılan dualarCuma namazı\’nın farzında (âmin) dendiğinde kalbinden geçirilen duaHarp meydanında yapılan dualarGece yarısından sonra yapılan dualarYağmur yağarken yapılan dualarKabe-i Muazzama görüldüğü vakit yapılan dualarRüzgar eserken … Devamını Oku

Oruçlunun duası ne zaman kabul olur? Ramazan ayında oruçlunun duasının geri çevrilmediği vakit…Hz. Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- buyuruyor:“Oruçlunun orucunu açarken yapacağı dua reddedilmez.” (İbni Mâce, Siyâm, 48)Hadiste, ihlas ile … Devamını Oku

Ramazân-ı Şerîf’in lâyıkıyla ihyâsı yolunda en çok dikkat edilecek husus, şüphesiz ki oruç ibâdetidir. Oruç, bize dünyânın fânî nîmetleri elinden alınacak bir âhiret yolcusu olduğumuzu hatırlatır. Kur’ân’ın rûhâniyeti altında, bâzı … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz’in Ramazan ayında orucunu açarken okuduğu iftar duası…Hz. Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- orucunu hurmayla açardı, şayet hurma bulamazsa su ile açmayı tercih ederdi. Peki Peygamberimizin orucunu açarken okuduğu … Devamını Oku

Allah’ın dilediği vakit gelmedikçe hiçbir kaza insanı canından edemez. Peygamber Efendimiz’in kaza ve belalardan korunmak için okunmasını tavsiye ettiği dua.Cenab-ı Hak “Her canlı bir gün ölümü tadacaktır” buyuruyor. Ancak ölümün ne … Devamını Oku

Ramazan’da yapılacak ibadetleri liste halinde sizler için hazırladık. Fakat bu ibadetleri sadece Ramazan ayında değil, hayatın her safhasına yapmamız gerektiğini unutmamalıyız. İşte Ramazan’da yapılacak ibadetler ve yapılması gerekenler…Bu mübârek Ramazan ayında … Devamını Oku

Orucu bozan ve bozmayan durumlar nelerdir? İşte Diyanet’e oruçla ilgili en çok sorulan sorular ve cevapları…Ramazan ayında Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kuruluna oruçla ilgili en çok sorulan sorular … Devamını Oku

Yard. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Yıldırım, “Çocuklar nasıl oruç tutmalı, Müslüman için oruç tutmama mazereti olabilir mi?” sorularını cevaplıyor.Çocuklarımızı oruca alıştırmamız gerekiyor. Anadolu insanının güzel icatları vardır. Tekne orucu diye … Devamını Oku

Cennetül EsmaHazreti Ali kerramellahü veçheh Efendimiz bu isimlere devam etmiştir. Bu yüce isimlerin öyle bir sırrı vardır ki hangi niyet olursa olsun okunduğu takdirde niyet hasıl olur. Bütün islam uleması … Devamını Oku

Prof. Dr. Ömer Çelik, İslam’a göre oruç tutmanın faziletini ve kimlerin oruç tutmayabileceğini anlatıyor.“Sayılı günlerde olmak üzere (oruç size farz kılındı). Sizden her kim hasta yahut yolcu olursa (tutamadığı günler … Devamını Oku

Oruçlunun duası ne zaman kabul olur? Ramazan ayında oruçlunun duasının geri çevrilmediği vakit…Hz. Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- buyuruyor:“Oruçlunun orucunu açarken yapacağı dua reddedilmez.” (İbni Mâce, Siyâm, 48)Hadiste, ihlas ile … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz’in Ramazan ayında orucunu açarken okuduğu iftar duası…Hz. Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- orucunu hurmayla açardı, şayet hurma bulamazsa su ile açmayı tercih ederdi. Peki Peygamberimizin orucunu açarken okuduğu … Devamını Oku

Teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazı kaç rekattır? Terâvih namazının erkekler ve kadınlar için nasıl kılındığını yazılı, resimli ve videolu anlatım olarak aşağıda bulabilirsiniz.Teravih namazı hakkında hadisler ve teravih namazının … Devamını Oku

Güneş batıdan ne zaman doğacak? Güneş batıdan doğarsa ne olur? Kıyamet alametlerinden güneşin batıdan doğması ve bunun ardından gerçekleşecek hadiseler…Güneş’in batıdan doğması, kıyâmetin en büyük alâmetlerinden biridir. Gök cisimleri, kâinat … Devamını Oku

İlim ne demektir? İlmin faydaları nelerdir? Faydalı ve zararlı ilmin farkı nedir? Faydalı  ve gerçek ilim hangisidir? İlim ile insanın sır ve fazileti…İnsanın mahiyeti, sır ve faziletleri, onu diğer insanlardan … Devamını Oku

Ramazan’da yapılacak ibadetleri liste halinde sizler için hazırladık. Fakat bu ibadetleri sadece Ramazan ayında değil, hayatın her safhasına yapmamız gerektiğini unutmamalıyız. İşte Ramazan’da yapılacak ibadetler ve yapılması gerekenler…Bu mübârek Ramazan … Devamını Oku

Sıkıntıyı gideren Kalbe ferahlık veren DuaPeygamber Efendimiz’in öğrettiği, her türlü sıkıntıyı gideren dua… Hz. Ali (r.a.) şöyle der:“Resûlullah Efendimiz, başıma bir sıkıntı geldiğinde bana şöyle demeyi öğrettiler:لَٓا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهُ … Devamını Oku

On bir ayın sultânı Ramazân-ı Şerîf’in taşıdığı yüce değerin en mühim sebebini, Ramazanın on bir ayın sultanı olmasının ve bu kadar kıymetli olmasının en açık delilini Kur’an’da belirtiyor. Ramazanın kıymetini … Devamını Oku

Ahiret hesabını hafifleten AmelAhiret hesabını hafifletmek için neler yapılmalı?Kıyâmet gününün dehşet verici hesâbından selâmetle çıkabilmek için bilhassa kul haklarından sakınıp hak sahipleriyle helâlleşmek zarûrîdir. Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz, … Devamını Oku

Günümüzde çocuklarımıza isim olarak bile verdiğimiz gün ve ay isimleri nereden gelmektedir? İşte gün ve ay isimlerinin kökeni ve anlamı…Frenk, Arabî ve İbrânî takvimleri incelendiğinde, Türkçe’de kullandığımız gün ve ay isimleriyle aynı veya benzer … Devamını Oku

Cinlere karşı korunmak için en etkili silah duadır. Eğer doğru duaları ederseniz cinlerin size musallatı kesinlikle olmayacaktır. Eğer bir yakınınızın cinlenmiş olduğunu anlarsanız aşağıdaki vereceğimiz duaları okuyarak onu sağlığına kavuşturabilirsiniz. Cinler … Devamını Oku

Pazartesi günü haftanın ilk günüdür. Bugün okuyacağınız dualar bütün hafta boyunca etkisini gösterecektir. Bu dua eğer o hafta içinde yaşamak istediğiniz bir şey var ise bu duayı okuyarak o isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. … Devamını Oku

Haramdan uzaklaşmak istiyorsanız, doğru yolu bulmak istiyorsanız bu beyti okuyarak gerçekleştirebilirsiniz.  Celcelûtiye duasından alınan bu beyiti günde 27 kere okumalısınız. En yakın zamanda yararını göreceğiniz bu beyti namazlardan sonra da kalkmadan … Devamını Oku

Mevlid kandili peygamberimizin doğduğu gün olarak belirlenmektedir. Bugün edilecek tüm dualar özellikle günahların affı için çok önemlidir. Bu vereceğimiz duayı peygamberimizin doğduğu saatte okursanız tüm günahlarınız af olacaktır. Peygamberimizin hangi … Devamını Oku

Özellikle çocuğunu sütten kesmek isteyenler için verilen büruc süresini yazıp çocuğunuzun üzerine koyarsanız sütten kesilecektir. Bu dua çok etkili bir duadır. Bütün dilekleriniz için bu duayı okuyabilirsiniz. Büruc süresini yattıktan sonra uyumadan … Devamını Oku

Sıkıntılarına karşı dua olarak geçen Mülk Süresi çok etkili bir duadır. Herhangi bir sıkıntı durumunda , başınız dara düştüğünde, borçlarınızı ödemekte güçlük çekiyorsanız gece sabaha karşı 2 rekat namaz kıldıktan sonra Mülk … Devamını Oku

Rızık duası olarak bilinen bu duayı okuyarak yüce Allah’tan işlerimizin bir an önce yolunda gitmesi için yardım isteriz. En etkili rızık duası olarak bilinen bu duayı günde en az 7 kere … Devamını Oku

Hayatınızda ne gibi sıkıntılar var. Her sıkıntının sonu olduğunu biliyor musunuz? Eğer sıkıntılarınız aldı başını gidiyorsa bugün size vereceğimiz zikirleri okuyarak hayatınızı değiştirebilirsiniz. Sıkıntıdan kurtaran zikirler olarak bilinen bu zikirleri okuyan … Devamını Oku

Üç aylarda okunacak duaların en etkili olanını sizlerle paylaşıyoruz. Bu duaları her gün üç ay boyunca okursanız Allah’ın izni ile tüm günahlarınız silinir ve dilediğiniz bir dilek gerçek olur. Dua … Devamını Oku

Kısaca orucu bozup kaza ve kefareti gerektiren durumlar nelerdir?Oruçlu olduğunu bilerek herhangi bir şey yemek veya içmek.Cinsî ilişkide bulunmak.Sigara içmek.KEFFÂRET: Bozulan bir günlük Ramazan orucu yerine altmış gün oruç tutmak.KAZÂ: Bozulan orucun … Devamını Oku

Fahr-i Kâinât Efendimiz’in peygamberliğine îmân etmeyen müsteşriklerin; hadislerin sıhhatine de inanmaması kendi küfür ve gafletlerine gayet muvâfıktır. Asıl anlaşılması zor olan şey; “Ben müslümanım!” diyen bir kişinin sünnet-i seniyyeye atılan … Devamını Oku

İlahi aşkın sırrı nedir? Hak dostları İlahi aşkı nasıl tarif etmişler, hakkında neler söylemişler? İnsan ve kainatın yaratılışındaki sır nedir? İlahi aşkın sırları ve etkisi…Yûnus Emre Hazretleri, Mecnûn’un kavurucu aşkından … Devamını Oku

Sahur yapmanın fazileti ve faydalarıSahur ne demek? Sahur yapmanın önemi, fazileti ve faydaları nelerdir?Sahur yemeği, oruç tutacak kişilerin imsak vaktinden önce gece yedikleri yemektir. Hz. Peygamber, sahura kalkmış ve bunu … Devamını Oku

Sahur ne demektir? Sahur yemeğinin dindeki yeri nedir? Sahurla ilgili hadisler…Sahur yemeği, oruç tutacak kişilerin imsak vaktinden önce gece yedikleri yemektir.SAHUR YAPMAKRamazan ayıda mümkün olduğu kadar sahur yapmaya gayret etmeliyiz. … Devamını Oku

Bereket kapılarını açan dua.Karınca DuasıKarınca duası diye bir dua var mıdır? Kaynağı nedir? Karınca duasının Türkçesi, anlamı ve okumanın fazileti nedir? Karınca duasının Arapçası, yazılışı ve okunuşu…Halk arasında Hz. Süleyman … Devamını Oku

Kalp ferahlığı için okunacak dua…Kalp ferahlığı için okunacak dua arapçası, okunuşu ve anlamı.Arapçası:قَالَ رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي * وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي * وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي * يَفْقَهُوا قَوْلِTürkçe okunuşu:Kâle … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz (sas) hastalıklardan korunmak için dua ederdi. Sağlığın büyük bir nimet olduğunu hatırlamak gerekirse aldığımız her sağlıklı nefes için ne kadar şükretsek az gelir. Bu açıdan bakıldığında da Efendimiz … Devamını Oku

Sehiv secdesi nedir? Neden sehiv secdesi yaparız? Sehiv secdesi gerektiren durumlar nelerdir? İşte cevapları…Sehiv “yanılma, unutma ve dalgınlık” gibi anlamlara gelir.SEHİV SECDESİ NEDİR?Sehiv secdesi, yanılma, unutma veya dalgınlık gibi durumlar yüzünden namazın vâciplerinden … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) hastalara ve ağrısı olanlara karşı okuduğu duâlar…Hazret-i Âişe’den -radıyallahu anha- rivayete göre Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- kendilerine bir hasta getirildiğinde şöyle duâ ederlerdi;Türkçe Okunuşu: Ezhibil-be’se … Devamını Oku

Hüddam (Ayrıntılı)Hüddam Nedir?Ayetlerin okunmasıyla elde edilen güçle kişiye yardımına gelen hizmetçi konumundadırlar. Cinlerden daha üstün yetenekleri vardır.Buna sahip olan dinine ve genel ahlak kuralları içerisinde hareket etmesiyle cenabı hak tarafından … Devamını Oku

Resûlullah, bütün Müslümanları da kendisi gibi insanlığın selâmeti için çalışmaya ve duâ etmeye teşvik ederlerdi.Peygamber Efendimiz bir hadîs-i şerîflerinde şöyle buyurmuşlardır:“Allah katında, kulun şöyle demesinden daha sevimli bir duâ yoktur:«Allâh’ım! … Devamını Oku

Oruçun hikmetiOruç, sadece uzuvlarla tutulmamalı, gönlün de nasîb aldığı duygulu ve feyizli bir ibâdet olarak icrâ edilmelidir. Nitekim yalnız mîdeyi aç bırakarak tutulan oruç hakkında Hazret-i Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve … Devamını Oku

Oruç, Allah tealâ ve tekaddes hazretlerinin, kulları üzerine (Ramazan orucu) farz kıldığı mühim bir emridir.Oruç tutmak, kadın, erkek âkil bâlîğ olan sıhhatli ve akıllı her Müslümana farzdır. Hastalıklı ve şuuru … Devamını Oku

İnsan okyanustan bir damla mesabesindedir. Peki bu damla Allah’ın varlığını tamamen kavrayabilir mi?Bir sanat eserini vücuda getirenin, o eserin şekillenmesine medâr olan his ve düşüncelerine, hiç kimse sanatkârındaki kadar vâkıf … Devamını Oku

Rabbimiz, Kur’ân-ı Kerîm’de zamana yemin ediyor. Hayat ırmağımızın hızla akmakta olduğunu, fânî ömürlerimizin büyük bir hızla tükeniş hâlinde bulunduğunu hatırlatıyor. Dünyâ hayâtının kısa bir zaman dilimi olduğunu, asıl hayâtın âhiret … Devamını Oku

Her Şeyin Hayırlısını isteme DuasıHayrın her çeşidini istemek ve her türlü şerden korunmak için bu duayı okuyun! Peygamber Efendimiz’in Ayşe vâlidemize öğrettiği her şeyin hayırlısını isteme ve şerden korunma duası…Hayatının … Devamını Oku

Müslüman bir iş adamının çalıştırdığı işçi ile münasebetleri nasıl olacak? İşçi hakkı nedir? İşçi ücretlerinin tayininde nasıl bir kıstas uygulanabilir?İŞÇİ-PATRON MÜNASEBETİAltınoluk: Efendim, müslüman bir iş adamının çalıştırdığı işçi ile münasebetleri … Devamını Oku

Bir tövbenin geçerli olabilmesi için hangi şartlar gereklidir? İslam’da tövbe etmenin şartları…Âlimlere göre insan, yaptığı her günahdan dolayı tövbe etmelidir. İşlenen günah sadece Allah’a karşı olup kul hakkını ilgilendirmiyorsa, bundan … Devamını Oku

Peygamber Efendimizin gece namazından sonra okuduğu dualar…İbn-i Abbâs -radıyallâhu anhümâ- anlatıyor:Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’in geceleyin namazdan sonra şu duâyı okuduğunu işittim:“Allâh’ım! Sen’den, katından vereceğin öyle bir rahmet istiyorum ki, … Devamını Oku

Eve veya herhangi bir haneye, ticaretaneye, camiye ve bunun gibi herhangi bir yere girerken veya çıkarken besmele ile başlamak sünnettir. Zira her hayırlı işe besmele ile başlamak sünnettir.Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) evden … Devamını Oku

Salı günü dualarımızın kabulü maddi ve manevi sıkıntılarımız için Allah rızası için Peygamberimizin şefaati için ve ölülerimizin ruhu için okuyacağımız dua ve zikirler.100 istiğfar (Estağfirullah el aziıym ve etübü ileyk)100 defa … Devamını Oku

Sabah enerjik uyanmanız kaliteli bir uykunun yanı sıra alışkanlıklarınıza da bağlı. Günün geri kalanını pozitif ve enerji dolu geçirmeniz için bu 8 öneriyi uygulayabilirsiniz.İyi bir uykudan sonra güne enerjik ve … Devamını Oku

İyimser duygular içinde olduğunuz bir dönem. Karşılaştığınız bazı kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve yepyeni projeler yapabilirsiniz. Eski birikimlerinizi gözden geçirecek ve yeteneklerinizi kullanmak için harekete geçeceksiniz. İsteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya … Devamını Oku

Yoğun duygular içinde olabilirsiniz ve özellikle iletişim trafiğinizde ortaya çıkacak bazı karışıklıklar duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız. Özellikle önemsediğiniz ve sevdiğiniz kişilerin davranışlarından … Devamını Oku

Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi bugün daha iyi hissedeceksiniz. Ciddi konular, patron veya büyükleriniz ile ilişkileriniz yeni boyutlar kazanabilir ve girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili ciddi çalışmalar yapabilirsiniz. Bu … Devamını Oku

Detaylar ve dikkatinizi dağıtan konular ile fazla ilgilenmeyin. Hayal gücünüzü yapıcı ve yaratıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Güçlü kişilerden etkilenebilirsiniz ve siz de güçlü olmak isteyeceksiniz. Ve bu arzu … Devamını Oku

Heyecanlı ve huzursuz olabilirsiniz ancak duygularınızı denetlemeyi başaracaksınız. Çünkü önem verdiğiniz kişilerin yaşadığı olaylardan etkilenebilirsiniz ve içinizden yükselen kuvvetli arzuları denetleyebilirsiniz. Aslında denetlemek yerine baskı altına almak dersek daha doğru … Devamını Oku

Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve kendinizi zorlamaktan vazgeçip çevreniz ile ilgileneceksiniz. Gelişmeler sizin beklediğinizden ve istediğinizden daha farklı olabilir veya ağır koşulların zorlayıcı etkisi ile başa çıkmanız gerekebilir. Ancak … Devamını Oku

Bugün kendinizden memnun olacaksınız. Karşılaştığınız kişiler ve alacağınız bir haber sizi geçmişte yaşadığınız günlere götürebilir ve önem verdiğiniz konuların değiştiğini anlayabilirsiniz. Aynı zamanda geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için çalışabilirsiniz. Aile … Devamını Oku

Önemsediğiniz kişilerin yaşadığı olaylar veya karşılaştığınız kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve düşünceleriniz derinleşebilir. İtiraz ettiğiniz her ne var ise, bunları ortaya koymanız mümkün olduğu halde durabilirsiniz ve içinizden yükselenleri tutabilirsiniz. Aslında … Devamını Oku

Önemsediğiniz işler ile ilgileneceksiniz ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Derin duygulardan uzaklaşacak ve geleceğe yönelik isteklerinize odaklanacaksınız. Patronlar, önemsediğiniz büyükleriniz ve ciddiye aldığınız konular ile ilgileneceğiniz bir gün… Ciddi ve … Devamını Oku

Hareketli ve enerjik tavırlarınız ile çevrenizi etkileyeceksiniz. Daha önce istediğiniz fakat çeşitli nedenler ile yapamadığınız projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Hemen girişimde bulunmanız zor olsa bile gelişmeler sizi canlandıracak ve … Devamını Oku

Duygularınız yoğun ve derin… Önem verdiğiniz kişilerin yaşadığı olaylardan etkilenebilirsiniz ve kendinizi gözden geçirebilirsiniz. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye zorlayan durumlar karşısında itiraz etmeniz mümkün. Ancak kendinizi ve çevrenizdeki önemli kişileri zorlamasanız … Devamını Oku

Eski isteklerinizi hatırlatan olaylar ile karşılaştığınız bir dönem. Eski aşklar, unutulmuş arzular ortaya çıkabilir ve isteğinizi gerçekleştirmek için hırslı bir tavır içine girebilirsiniz. Sizi zorlayan veya işlerinizi zorlaştıran kişiler ve … Devamını Oku

Şahmaran DuasıBütün Dilekleriniz ve Dertlerinizden Kurtulmak için okunan duadır. Çok etkili Bir duadır. Aynı zamanda bir iş arıyorsanız bu duayı okuyabilirsiniz. duavekuran.com sitesinde aradığınız bütün duaları bulabilirsiniz. Allah dualarınızı kabul … Devamını Oku

Uyumayan Çocuk İçin Dua, Dua insan oğlunun Rabbine niyazda bulunuşudur. Yüce Allah C.C ”duanız olmasaydı ne kıymetiniz vardı” buyurmuştur. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallahu Aleyhi Ve Sellem aklınıza gelen her şeyi … Devamını Oku

Salavatlar, Peygamber efendimizi övme ve ona dua etmeyi ifade etmektedir.  Bu salavatları okuyarak dua edebilir, Allah’a olan inancınızı daha da kuvvetlendirebilirsiniz. Allah bize Ahzab Suresi 56. ayette şöyle emretmiştir. ”Şüphesiz … Devamını Oku

Hazreti Muhammet’e ve onun soyundan gelen kimselere saygı göstermek amacıyla okunan dualara salavat denir. Salavat okuyarakPeygamberimize dua etmiş olur ve ona olan vefa borcumuzu ödemiş oluruz. Yayınlayacağımız bu salavatlar 7 … Devamını Oku

Bakara suresinin son iki ayeti olan AmenerRasulü duası çok etkili bir duadır. Peygamberimiz ” Bakara suresinin son iki ayetini gece kim okursa o iki ayet ona kafi gelir. ” demiştir.  … Devamını Oku

Hepimiz evimizde huzurlu, bereketli, mutluluklarla dolu bir yuva olmasını dileriz. Ama bazı sıkıntılar yüzünden bu huzuru bulamayız ve evimizin içinde huzursuz yaşamaya kavga ve dövüş içinde yaşamaya mecbur kalırız. Böyle … Devamını Oku

Özellikle çocuğunu sütten kesmek isteyenler için verilen büruc süresini yazıp çocuğunuzun üzerine koyarsanız sütten kesilecektir. Bu dua çok etkili bir duadır. Bütün dilekleriniz için bu duayı okuyabilirsiniz. Büruc süresini yattıktan sonra uyumadan … Devamını Oku

Çocuk sahibi olmak için okunacak en etkili dua ile ilgili bir çok mesaj almış bulunmaktayız. İnternet üzerinden de en çok aranan dualar arasında olan bu duayı herkes okuyabilir. Çocuk sahibi … Devamını Oku

El-CemilGüzel olan, gerçek güzellik sahibi olan, iyilik ve ihsan sahibi, zatı, sıfatları, fiilleri ve isimleri güzel olan, tüm kainata olan tecellisinde güzelliğin sonsuz mertebeleri bulunan ve bu kainat bütün güzellikleriyle … Devamını Oku

El-KerîmEL – KERÎM: Cömert olmak, iyi ve ahlâklı olmak, asil ve değerli olmak, izzetli ve şerefli olmak anlamındaki  “kerem” den türemiş bir sıfattır. Yaratılış itibarıyla cömert , insan şerefiyle bağdaşmayacak huy … Devamını Oku

El-BâsıtEl-BASIT; Lütuf ve hikmetiyle istediğinin rızkını açıp genişleten, Kullarının ihtiyaçlarını veren, Darlık ve sıkıntılardan kurtaran, işlerinin yoluna koyan, kalplerini hidayete açan, kullarının nefislerini temizleyip arıtan, ruhlarına genişlik veren, genişletip açan, … Devamını Oku

El-KaviyyEL-KAVİYY: Gücü ve kuvveti sınırsız olan, kendisini hiç bir şey aciz bırakmayan demektir.El-Kaviyy (c.c.) esmasının Anlamı : Her şeye gücü yeten sınırsız kudret sahibi, asla yorgunluğa ve zaafa uğramayan, kayıtsız şartsız … Devamını Oku

El-MelikEL-MELİK: Bütün kainatın gerçek sahibi ve tek hükümdarı ; hâkim-i mutlak, hükümdar ve sultanBütün kâinatın mutlak ve hakiki sahibi, mutasarrıfı Allahü Teâladır. Kâinatta ancak O’nun iradesi hüküm ve tasarrufu hakimdir. … Devamını Oku

El-Mü’minEL-MÜ’MİN: Mahlukatı korkulardan emin kılan ve onları güven içinde yaşatan, Kullarına vadinde, verdiği sözde sadık olan, kalplere iman nurunu veren ve onları mümin yapan, her türlü korkudan kurtarıp, güvenliğe kavuşturan. … Devamını Oku

En fazîletli zikirlerimizden biri salavât-ı şerîfedir. Mü’min, Allâh Resûlü -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’e ne kadar salât ü selâm getirirse, o nisbette mânen istifâde eder. Çünkü Efendimiz’in Allâh katındaki kıymeti çok … Devamını Oku

EL-MÜZİLLEL-MÜZİLL; Dilediğini zelil edip alçaltan, süründüren, hor hakir  eden. İstediğinden izzet ve şerefi çekip alan.El-Müzill (c.c.) esmasının anlamı: Dilediğini hor ve hakir kılan, emir ve yasaklarına karşı koyanları zelil eden, … Devamını Oku

Er-RezzâkEr-Rezzâk esmasının Anlamı : Bütün mahlukatın rızkları yaratan ve ihtiyaçlarını karşılayan, rızık bahşeden. Rızkları ve rızklandırdıklarını yaratan, bütün mahlulatına rızıklarını ulaştıran ve rızk elde etme sebeplerini meydana getiren, sürekli besleyen, bütün … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) sık sık okuduğu dualar…Peygamber Efendimiz (s.a.v.) : “Allah Teâlâ kimin hayrını murâd ederse onları ona öğretir, sonra ebediyyen unutturmaz.” buyurdu ve şu duâları tavsiye ettiler…Anlamı: “Allah’ım! Ben zayıfım, zaafımı … Devamını Oku

Salı günü dualarımızın kabulü maddi ve manevi sıkıntılarımız için Allah rızası için Peygamberimizin şefaati için ve ölülerimizin ruhu için okuyacağımız dua ve zikirler.100 istiğfar (Estağfirullah el aziıym ve etübü ileyk)100 defa … Devamını Oku

İslam’da ihlas ve niyetin önemi nedir? Amellerde ihlas ve niyetin fazileti nedir? İhlas ve niyet ile ilgili ayet ve hadisler nelerdir? Hadislerde ihlas ve niyet nasıl geçer? Gizli – açık … Devamını Oku

Kim bu sureyi bilerek okuduğunda ve tefsirine hakim olduğunda size en büyük dertlerden ve sıkıntılardan kurtulmak için deva olacaktır.Bismillahirrahmanirrahim1- Elem neşrah leke sadrek2- Ve vada’na ‘anke vizreke3- Elleziy enkada zahreke4- … Devamını Oku

Merhaba arkadaşlar.Günlük hayatımızda hepimizin bir sıkıntısı vardır. Bu sıkıntıları gidermek için namaz kılarız ve Allah’a zikir edip dua ederiz. Bazen dualarımızın kabul olmadığını sanarız ama aslında Allah’ın bizi sınavdan geçirdiğinin … Devamını Oku

Akşam namazı ne zamana kadar kılınır? Akşam namazını en son ne zamana kadar kılabilirim? İşte cevabı…Akşam namazının vakti; güneşin batması ile başlayıp, Ebû Hanîfe’ye göre güneşin batışından sonra ufukta kalan … Devamını Oku

Allah’ın dilediği vakit gelmedikçe hiçbir kaza insanı canından edemez. Peygamber Efendimiz’in kaza ve belalardan korunmak için okunmasını tavsiye ettiği dua.Cenab-ı Hak “Her canlı bir gün ölümü tadacaktır” buyuruyor. Ancak ölümün ne … Devamını Oku

Hepimiz bir evimiz olsun isteriz. Bunu tabi Allah’ın izniyle başarırız. Ev almak için dua arıyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Eğer ev almayı kafaya koyduysanız ve o niyette gidiyorsanız bazı dualar ederek Allah’tan yardım … Devamını Oku

Üç aylarda okunacak duaların en etkili olanını sizlerle paylaşıyoruz. Bu duaları her gün üç ay boyunca okursanız Allah’ın izni ile tüm günahlarınız silinir ve dilediğiniz bir dilek gerçek olur. Dua … Devamını Oku

Herkes hayatta başarılı olmak ister. Gerek iş yerinde, gerek okulda gerekse kendi becerilerimizi ortaya koyarak başarı oluruz. Başarı hiç bir zaman tesadüf değildir. Bazı insanlar başarılarının ardında Allah’a dua ettiklerini … Devamını Oku

Üç Aylarda Yapılacak İbadetler Nelerdir?Kuran-ı Kerim Okumak.Peygamberimizin Mübarek duası olan Cevşen-ül Kebiri Okumak.Ailenizle birlikte günün mana ve ehemiyeti hakkında sohbet etmek.Namaz Kılmak.Oruç tutmak.Allah’tan Af Dilemek.Peygamberimize bol bol salat ve selam okumak.Dünya ahirete … Devamını Oku

Pazartesi günü haftanın ilk günüdür. Bugün okuyacağınız dualar bütün hafta boyunca etkisini gösterecektir. Bu dua eğer o hafta içinde yaşamak istediğiniz bir şey var ise bu duayı okuyarak o isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. … Devamını Oku

72. Sure – Cin Suresi Hakkında BilgiCin Suresi adını, birinci ayette geçen ve “cinler” anlamına gelen “cinn” kelimesinden almıştır. Sure ilk kelimeleri olan “Kul ûhiye ileyye” veya kısaca “Kul ûhiye” isimleriyle de … Devamını Oku

95. Sure : Tin Suresi  Hakkında BilgiTin Suresi (Arapça: سورة التين) Kur’an-ı Kerim’in 93. suresidir. Mekke’de indirilmiştir. 8 ayettir. “Tin”; bir dağ adı veya incir demektir. Tûr-u Sînîn, üzerinde Allah’ın Hz. Mûsâ (a.s.) … Devamını Oku

Kulak ÇınlamasıKulak çınlaması, kulakta uğultu, tiz bir düdük sesi veya cızırtı duymak şeklinde tarif edilebilir. Uzun süreli ve geçici olabilen kulak çınlamaları huzursuzluğa, yorgunluğa ve depresyona bile neden olabilir. Bu … Devamını Oku

Ettehiyyâtü DuasıBütün namazların ilk ve son oturuşlarında Tahıyyat yani etthıyyatü duası okunur. Bu dua Kur’an-ı Kerimde geçmediği için ayet değildir ve Allah’u Teâlâ, Peygamber Efendimiz ve Cebrail (Aleyhisselam)’in de katılımıyla … Devamını Oku

İşlere Kolaylık, Kalbe Ferahlık, Ömre Bereket ve Günahlara Mağfiret Kazandıran Salât-ü SelamMeşayıhtan (Şeyhler, velîler, evliyâlardan) bazı zatların beyanı veçhile; her kim bu aşağıda zikredilecek salât-ü selamları günde bir kere dahi … Devamını Oku

Kendi yolunuzda ilerlemek o kadar da zor değil. Yeterki oyunu kuralına göre oynayın. Asla kendinden şüphe etme. Asla farklı olduğun için utanma. Geçmişte yaptıkların için pişmanlık duyma ve özür dileme. … Devamını Oku

Hayallerini gerçekleştiren başarılı kadınlar tüm kadınlara ilham oluyor. Neden sizde onlardan biri olmayasınız? Sizi başarıya taşıyacak günlük rutinleri keşfetmeye hazır mısınız?En Başarılı Kadınların Vazgeçemediği 7 Günlük RutinÇalışmalarına hayran olduğunuz ve … Devamını Oku

Vücudumuzdaki fazlalıklardan kurtulmak için detoks yapıyoruz. Peki, zihnimizdeki fazlalıklardan nasıl kurtulacağız? İşte kendimizi yenilemek için 10 adımda zihinsel detoks…10 ADIMDA ZİHİNSEL DETOKS!Toprakla uğraşan insanlar bilirler, onu çer çöpten arındırmadan temizlemeden yeni … Devamını Oku

Bir konuyu en sade haliyle başkasına anlatabiliyorsanız öğrenmişsinizdir. Anlatamıyorsanız, ihtiyacınız olan şey Feynman Tekniği olabilir. Bu teknik, öğrenmenizi ve bilgileri kolayca hatırlamanızı sağlıyor. Nasıl mı? İşte yanıtı…Öğrenmeyi ve Hatırlamayı Kolaylaştıran … Devamını Oku

Önemli bir savaş sırasında Japon bir komutan askerlerinin sayısının düşmanlarınkine kıyasla çok daha az olmasına rağmen saldırıya geçmeye karar verir. Ordusunun kazanacağına olan güveni tamdır. Ancak, askerleri zafer konusunda oldukça … Devamını Oku

Arama motorlarından gelen trafikte “asosyallikten kurtulmak” fazlasıyla üst sıralarda. Bende bununla ilgili birşeyler yazmaya karar verdim, çünkü teknoloji insanlar için yararlıyken, “insanlık” için fazlasıyla tehlikelidir.Bu yazıyı acayip bir asosyal adamdan, … Devamını Oku

Kişisel motivasyon grafiğiniz inişli çıkışlı bir seyir izliyorsa hayatınızı ve alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirme vakti gelmiş demektir. İşte size kişisel motivasyonunuzu artırmak ve korumak için 17 yöntem…Kişisel motivasyonu artırmak ve … Devamını Oku

Erken Yatan Erken Kalkar KuralıSabah erken kalkmak çoğumuzun kulağına kötü geliyor biliyorum ama atalarımız erken kalkan yol alır derken çok haklılarmış. Ayrıca sadece erken kalkmak değil, zamanında uyumak da çok … Devamını Oku

Eviniz veya işyerinizle ilgileneceksiniz. Eşyaların yerlerini değiştirip büyük temizlikler yapabilirsiniz. Duygunuzun yükselmeye başladığı bu dönem dikkatinizi kendinizden uzaklaştırıp dış dünya ile daha fazla ilgilenebilirsiniz. Bugün arkadaşlarınızla telefonlaşmak, haberleşmek kendinizi iyi … Devamını Oku

Yükselen enerjiniz nedeniyle kendinizi bugün daha güçlü hissedeceksiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçmek isteyeceksiniz. Fakat her zaman olduğundan daha tedbirli olduğunuz bir dönemdesiniz. Bu arada burcun son on günlük … Devamını Oku

Bugün gerilim ve karmaşa hissedebilirsiniz. Fakat mantıklı ve iyimser bir tavır içinde olabilirsiniz. Fakat burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar bugün duygularını denetlemek için gayret göstermeleri gerekiyor. Çünkü karşılaştığınız … Devamını Oku

Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. Derin düşünceler içinde olsanız bile dikkatinizi farklı konulara yönelebilir ve yaratıcı işlerle meşgul olabilirsiniz. Aslında ilginç fikirlerinizi gerçekleştirmek için proje yapmanın tam zamanı. Birlikte iş yaptığınız … Devamını Oku

İsteklerinizin yarattığı gerilim devam etse bile kendinizi güçlü hissedeceğiniz bir dönemdesiniz. İçinizdeki karmaşık duygulardan rahatsız olabilirsiniz fakat düşüncelerinizi ve bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor ve zaten meydana gelen olaylar da sizi … Devamını Oku

Kolay heyecanlanacağınız bir gün. Bazı olaylar huzursuzluk duygusu uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlatan kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Özellikle burcun son on günlük … Devamını Oku

Kendinizi iyi hissedeceğiniz bir gün. Sevdiğinizle aranızdaki ilişkileri gözden geçirebilir, geleceğe yönelik isteklerinizi anlatabilirsiniz. Ancak endişe ve kuruntulardan uzaklaşmalı, yapıcı ve olumlu beklentiler içinde olmalısınız. Yaratıcılığınızın yükselmeye başladığı bir dönemdesiniz. … Devamını Oku

Bu dönem duygularınızı harekete geçirecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Heyecan verici istekler ve hayaller içinde bulunuyorsunuz. Bugün isteklerinizin yaratacağı gerilimi sevdiğinize yansıtmaktan kaçının. İlişkilerinizi sorguladığınız bu dönem meydana gelen değişimler farklı beklentiler … Devamını Oku

Bugün bazı olaylardan etkilenerek huzursuzluk hissetseniz de çabuk toparlanacak ve dikkatinizi yaptığınız işlere yönelteceksiniz. Kafanızı karıştıran sorunlardan uzaklaşmasanız bile arkadaşlarınızla iletişiminiz kendinizi iyimser ve güçlü hissetmenizi sağlayacak.Â� Kendinizi zorladığınız ve … Devamını Oku

Hareketli olduğunuz bir dönem. Karşılaştığınız olaylar duygularınızı değiştirebilir. Ancak kararlılığınızı sürdürmeyi başaracaksınız. İlginç girişimlerde bulunabilirsiniz ve çevrenizi şaşırtabilirsiniz. Fırsatları kendiniz yaratıyorsunuz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olabilirsiniz … Devamını Oku

Hareketli bir gün. Ancak enerjinizi yapıcı biçimde kullanmaya çalışın. Yoksa kendinizi isteksiz ve halsiz hissedebilirsiniz. Gün içinde bazı olaylar nedeniyle gerilim hissedebilirsiniz ancak kendinize olan güvenin arttığı bir süreçte olduğunuz … Devamını Oku

Bugün, başlattığınız çalışmalarınızla ilgili hoş gelişmelerin meydana gelmesini istiyorsunuz ancak hırslı bir tavır içinde bulunmamanız gerekiyor. Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay değil. Fakat yükselen duygular sizi harekete geçirecek ve hareket … Devamını Oku

 Kur’an-ı Kerim’de pek güzel, ibretli kıssalar anlatılır.Yüce Rabbimiz kıssalarla insanoğlunun dikkatini çeker ve hayat ölçüsü prensipler ortaya koyar. Yarattığı kulunun ebedi mutluluğu kazanabilmesi için ona yol gösterir. İnsanoğlunun iç âleminde saklı bulunan … Devamını Oku

Korkulardan Kurtulmak, korktuklarından emin olmak için, korku içinde olanlar için, korktuğu şeylerden kurtulmak isteyenler için Allahu Teala’nın Esmaül Hüsna’sından isimler, Kuran ve Hadislerde geçen Dualar, ZikirlerKorkulardan Kurtulmak için Esmaül HüsnaYa … Devamını Oku

Cenâb-ı Hak, âyet-i kerîmelerde yedi kat semâdan bahsetmektedir. İnsan fikren, bu yedi kat içerisinde bir miktar dolaşmaya başladığında, âdetâ akıl tutulması yaşamaktadır. Allâh’ın sonsuzluğunu idrake, az da olsa yaklaşmaktadır.Bir de … Devamını Oku

Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz’in en çok sevdiği kişiler kimlerdir?Hazreti Fatıma radıyallahu anhâ ile Hazreti Ali radıyallahu anh sohbet ediyordu:Hazret-i Fâtıma radıyallahu anhâ annemizin hayatı, kıyamete kadar gelecek İslâm hanımefendilerinin … Devamını Oku

Azîz Mahmûd Hüdâyî Hazretleri’nin Sultan 1. Ahmed Hân’ın talebi üzerine yaptığı şu duâsı ne kadar mânâlı ve güzeldir…“Yâ Rabbî! Kıyâmete kadar bizim yolumuzda bulunanlar, bizi sevenler ve ömründe bir kere … Devamını Oku

Kâinat, ilâhî bir hesap ve nizam içinde varlığını sürdürürken, âlemin en üstün varlığı, varlıkların ziyneti ve bir îcâd bedîası (sanat hârikası) olan insanın hesapsız, ölçüsüz, duygusuz, nizamsız ve mânâsız bir … Devamını Oku

HASBUNALLAHU VE Nİ’MEL VEKİL“Hasbunallahu ve nimel vekil” Zikrinin AnlamıHer türlü sıkıntınız için bu dua çok makbuldür.Bu dua ile sıkıntınız çözümü için Allahü Teâlâ’yı vekil ediyorsunuz..Her işinizi ve sıkıntınız Allah’ı vekil … Devamını Oku

Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz’in öğrettiği tüm dûaları içine alan dua:Ebû Ümâme radıyallahu anh şöyle dedi:Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem birçok dua okudu, fakat biz ondan hiçbir şey ezberleyemedik. Bunun üzerine:– Yâ Resûlallah! … Devamını Oku

Hz. Ali’nin (r.a.) yapmış olduğu bazı dualar…Ali bin Rebîa (r.a.) şöyle anlatır:Bir gün Hz. Ali’ye (r.a.) binmesi için bir binek getirildi. Hz. Ali (r.a.) ayağını eğere koyunca “اللّٰه بِسْمِ” dedi. Hayvanın … Devamını Oku

Sol el ile bir şeyler yeyip içmek haram değildir. Ancak Peygamberimiz (asm)’in yemek adabına uymadığı için, yemek yeme edebine uymamış olur ve sevaptan mahrum kalır. Bu bakımdan küçük yaştan itibaren sağ … Devamını Oku

Rızık Bolluk Bereket Duaları
Rızık duası; rızkın çoğalması ve sıkıntıların giderilmesi için okunmasında fayda bulunan bir duadır. Bu mübarek olan dua, temiz bir kalp ile, rızkı bereketlendirmek ve çoğaltmak için okunabilmektedir.
Rızkı … Devamını Oku

Hz. Ademİlk peygamber ve ilk insan olan Hz.Adem’i Allah topraktan yaratmış ve ruhundan üfleyerek ona can vermiştir. Kuran Hz. Adem’in yaratılışı ile ilgili pek çok ayet içerir.Allah, Hz. Adem yaratıldığı … Devamını Oku

Hazreti Adem ve Havva (Aleyhisselâm)’ın suçlarını itiraf ederek Mağfiret isteme DualarıEy Rabbimiz! Biz (emrine muhalefet edip, kendimizi cennetten çıkaracak iş yaparak) nefislerimize zülmettik. Eğer Sen bizim için (günahlarımızı) bağışlamada bulunmazsan ve bize … Devamını Oku

Tebbet SuresiMekke döneminde inmiştir. 5 âyettir. “Tebbet” kelime anlamı olarak, kurusun, kahrolsun demektir.Tebbet Suresi 5 Ayetten oluşmaktadır. Kuran-ı Kerim’in yüz on birinci (111.) suresidir. Tebbet Suresi 30. Cüzde yer alır. Tebbet kelime anlamı olarak … Devamını Oku

TAHMÎDİYE DUÂSIBismihî Sübhânehû“Çoktan beri benim husûsî bir virdim ve hiç kaleme alınmayan ve mesleğimizin dört esâsından en büyük esâsı olan şükrün en geniş ve en yüksek mertebesini ihâta eden ve … Devamını Oku

Cuma Namazından Sonra Okunacak Zenginlik DuasıHuccetü’l İslam İmam Gazali (k.s) Hazretleri İhya-i Ulum’unda şöyle buyurmuştur:Bir kimse Cuma Namazından sonra“Allahümme yâ ğaniyyü yâ hamidü yâ mubdiyyü yâ muidu yâ fa’alü lima yüridu … Devamını Oku

Alak Suresi, Mekke döneminde inmiştir. 19 âyettir. Sûre, adını ikinci âyette geçen “alak” kelimesinden almıştır. Kur’an-ı Kerim’in ilk inen Suresidir.96. Sure: Alak Suresi Hakkında BilgiAlak Suresi’ne “İkra suresi” de denir. Mekkede indirilmiş … Devamını Oku

Sahabelerden Ebu Mı’lâk hakkında Rivayet edilen Zor durum karşısında okuduğu ve Allah’ın duasını kabul edip yardım etttiği duasıEbû Mı’lâk DuasıAshâb-ı kirâm’ın hâcet namazı ile Allâh’a yönelip yalvarmalarına misâl Enes bin Mâlik -radıyallâhu … Devamını Oku

Ruhi bunalım, ruhsal rahatsızlıklardan kurtulmak için, psikolojik sorunlardan ve sıkıntılardan kurtulmak için Esmalar, Allah’ın isimlerinden şifalar ve dualarRuhsal Rahatsızlıklar için Esmaül HüsnaYa Mucib, Ya Allah, Ya Kaviyy, Ya Muktedir, Ya … Devamını Oku

Esmaül Hüsna Zikri – ER RAHMAN c.c.Havas Dua Tılsım Vefk CinlerER RAHMAN: Rahman ( Bütün yaratılmışlar için hayır ve merhameti tercih eden) Dünyada ve ahrette Allah’ın sevdiği bir kul olmak … Devamını Oku

7 AyetlerMuaz bin Cebel Hazretleri’nden nakledilen bir rivayete göre;Kur’an’da 7 Ayet-i Kerîme vardır ve bunların bir takım sırları ve hikmetleri bulunmaktadır. Bilinen bazı sırları ve hikmetleri şöyledir:Bir mü’min bunları abdestli … Devamını Oku

Hz. Eyyüb (Aleyhisselâm)’ın DuasıKur’an-ı Kerim’de bahsi geçen Sabır Kahramanı Hazreti Eyyüb Aleyhisselam kıssasında, birçok yara, bere içinde epey müddet kaldığı halde, o hastalığın büyük mükâfâtını düşünerek, büyük bir sabırla tahammül göstermiştir.Daha sonra yaralarından ve hastalığından … Devamını Oku

Es Seyyid Süleyman El Hüseyni Hazretlerinin Havas-ul Kurân – Kenz-ül Havas adlı kitabında Göz ağrısı ve göz rahatsızlıkları hakkında okunacak dualar şu şekilde açıklanıyor..Göz Ağrısı ve Gözün Nurlanması için DualarGözü ağrıyan … Devamını Oku

Ya Kaviyy – Ya BediSaçların dökülmesi, kepeklenmesi gibi her türlü sorunların önlenmesi ve beslenip saçların sıklaşması için ve daha parlak, güzel olması için  ve ayrıca yüz ve vûcut güzelliği için … Devamını Oku

Zor ve kötüye giden işlerin düzelmesi için, zor işlerin çözümü için dualar, işlerin kolaylaşması için esmaül hüsna ve dualar, her türlü işlerin rast gitmesi için okunacak Esmalar ve DualarOkunacak EsmalarYa … Devamını Oku

Ahidname DuasıEbu Bekir es-Sıddîk (Radıyallâhu Anh)’dan rivayet edildiğine göre, Resûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu;“Her kim, namazlardan selam verdikten sonra şu kelimeleri söylerse bir melek onları bir sayfaya yazıp … Devamını Oku

El-ÂhirSonu olmayan, Her şey helak olduktan sonra geri kalan El-Âhir isminin AnlamıEvvel, Âhir, Zâhir ve Bâtın isimleri Kur’ân-ı Kerîm’de birlikte zikredilmektedir.“O, Evvel’dir, Âhir’dir, Zâhir’dir, Bâtın’dır. O, her şeyi bilendir.” (Hadîd Sûresi … Devamını Oku

Evlilik İle İlgili Hadis-i ŞeriflerKur’an-ı Kerim’de Nur Suresi 32. Ayette, “Sizden bekâr olanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden durumu uygun olanları evlendirin.” (Nûr  Suresi – 32) ve Rum Suresi 21.Ayet-i Kerimede ise , “Kendileri ile huzur … Devamını Oku

Peygamber Efendimizin Yalan İle İlgili HadisleriHadis-i Şerifte Buyuruldu ki:Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki: “Benim hakkımda yalan söylemeyin. Zira benim üzerime yalan uyduran cehenneme girer.”(Buhari, İlm 38, Müslim, Mukaddime 1, … Devamını Oku

Altın ve gümüş kullanımıyla ilgili yaygın olarak bilinen hadislerden başlıcaları şöyle sıralanabilir:1- İslâm âlimleri tarafından birçok fıkhî hükme mesnet olarak kullanılan bir hadiste Hz. Peygamber, “Altın ve ipek ümmetimin erkeklerine haram, … Devamını Oku

Kıyamet Suresi (Kıyame Suresi), Kur`an-ı Kerim’in yetmiş beşinci suresi. Mekke devrinde Karia Suresinden sonra nazil olmuştur. Sure kırk (40) ayetten oluşur. Sure ismini ilk ayette geçen ve ölümden sonra dirilme anlamına … Devamını Oku

“Hasbunallahu ve nimel vekil” Zikri, Anlamı, Faziletleri.. Sıkıntı ve zorluklar karşısında okunan tesirli bir zikir…HASBUNALLAHU VE Nİ’MEL VEKİL“Hasbunallahu ve nimel vekil” Zikrinin AnlamıHer türlü sıkıntınız için bu dua çok makbuldür.Bu … Devamını Oku

Sabah-akşam 3 defa okunması tasvib edilmiş olan “Bismillahillezi lâ yedurru..” Duası, Anlamı, Havassı ve Faziletleri…                                … Devamını Oku

İşsizlik sıkıntısı çeken, iş bulup çalışamayan, ihtiyaç ve zaruret içerisinde olan kimseler 5 vakit namazlardan sonra aşağıda yazılı Yusuf Suresi 54-55-56 ayeti kerimeleri 7 veya 11 defa okumaya devam ederlerse kısa … Devamını Oku

Kün feyekün Arapça bir ifade olarak Kuran-ı Kerim’de birçok ayette geçen Türkçe anlamı ”Ol der ve oluverir” anlamına gelen Cenab-ı Allah’ın bir şeye Ol! deyince onu hemen olduruveren emridir.Kün feyekünكُنْ فَيَكُونُ ifadesi … Devamını Oku

Pazar Günü Okunacak SurelerPazar sabahı güneş doğmadan 10 veya 20 dakika önce Kafirun suresini 10 defa okuyun , önce ve sonra 11 defa Salavat-ı Şerife okuyun. Dileğiniz olacaktır, eğer olmazsa … Devamını Oku

Tüm İlahi Kitaplarda anlatılan Musa Peygamberin denizi yarması bir Kuran mucizesidir. Firavun olarak bilinen Mısır kralları, eski Mısır’ın çok tanrılı batıl dininde, kendilerini ilah olarak kabul etmekteydiler. Allah, hem Mısır … Devamını Oku

Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah’tır… (Araf Suresi, 54)Herkesin cevabını merakla aradığı soru olan evrenin varoluşu bir Kuran mucizesidir. Kuran ile modern bilim arasındaki … Devamını Oku

Sabah saatlerinde anneniz ile aranızda gerilim olabilir. Veya eski günler, geçmişte yaşanmış olaylar ve daha önemlisi bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekleriniz açığa çıkabilir. Hayal gücü gerektiren çalışmalar yapanlar heyecan duyacakları işler … Devamını Oku

Kafanız karışık olabilir ve yakınlarınızın yaşadığı olaylardan etkilenmiş olabilirsiniz. Ancak yaşam enerjiniz yüksek ve böylece yapıcı davranmayı başarabilirsiniz. Karmaşık düşünceler yüzünden sağlık sorunları ortaya çıkabilir ancak kendinizi hızlı iyileştirebilirsiniz ve … Devamını Oku

Bugün kendinizi güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Parasal konulara yönelik bazı karışıklıklar olsa bile sorunları çözebileceğinize yönelik inancınız yükseliyor. Bugün moraliniz yükselten gelişmeler olacak ve kendinize olan güveniniz artacak. Böylece zorluklar … Devamını Oku

Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Duygusal geriliminizi sevdiklerinize yansıtmasanız iyi olacak. Kuşkucu ve karamsar bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında yaşam enerjiniz yüksek ve kuşkularınız olsa bile olaylara yapıcı … Devamını Oku

İyimser ve neşeli tavırlarınızla çevrenizdeki kişileri ve özellikle sevdiklerinizi etkileyebilirsiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanacak ve bu arada kendinizi yenileyeceksiniz. Güçlü ve etkileyici kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilirsiniz ve hayal gücü … Devamını Oku

Sürprizlerden etkilenebilir ve düşüncelerinizi tamamen değiştirebilirsiniz. Bu arada yapacağınız organizasyonlarda bazı karışıklıklar çıkabilir ve ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Aslında sahip olduğunuz potansiyel yeteneklerinizi keşfedeceğiniz bir dönem. Ancak dikkatinizi dağıtan olaylara … Devamını Oku

Bugün tuhaf rüyalar görmüş olarak uyanabilirsiniz ve karşılaştığınız olaylardan etkilenebilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün ve hareket halinde olmak sizi rahatlatacak. Saygı duyduğunuz kişilerin yardımı ve önerileri size yeni bir bakış … Devamını Oku

İlişkilerinizde hem neşeli, hem de ne istediğinizi bilen tavrınız sizi ön plana çıkarabilir. İsteklerinizi gerçekleştirmede çok kararlı olacak ve gereken özveriyi göstereceksiniz. Maddi atılımlar yapabilir ve bütçenizi daha hesaplı kullanmaya … Devamını Oku

İsteklerinizi gerçekleştirme konusunda kararsızlıklarınız olsa bile bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve kendinize olan güveniniz artacak. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün. … Devamını Oku

Duygusal ve alıngan bir tavır içinde olabilirsiniz ve olaylara kuşkucu bakabilirsiniz. Hayal gücünüzü kuşkulardan arındırın ve sevdiklerinize endişelerinizi yansıtmaktan kaçının. İlişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz ve bu arada idealleriniz değişebilir. Ancak duygularınızı … Devamını Oku

Bugün kendinizi iyimser ve neşeli hissedeceksiniz. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir zaman. Evinizde olmak ve sevdikleriniz ile birlikte vakit geçirmek moralinizi yükseltecek. Hayallerinizi ve isteklerinizi … Devamını Oku

Eski konular gündeme gelebilir ve daha önce gizlediğiniz bazı durumlar ortaya çıkabilir. Çılgınlık olarak değerlendirilen her ne var ise, size pek çılgınca gelmeyecek ve olaylara çok farklı açılardan bakabilecek duruma … Devamını Oku

Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimizin yatmadan önce ve sonra okunmasını istediği duâlar…UYUMADAN ÖNCE OKUNACAK DUÂLARNebiyy-i Ekrem –sallallahu aleyhi ve sellem– Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:“Uyku için yatağa yatarken evvelâ Fatiha, sonra … Devamını Oku

Rûm Sûresi, Mekke döneminde nâzil olmuştur. Yalnız 17-18. âyetler Medine döneminde inmiştir. 60 âyettir. İranlılar ile Rumlar’ın yapacağı savaşta Rumlar’ın gâlibiyetinden bahseden olaydan hareketle sûreye bu ad verilmiştir.Rûm Sûresi’nde Cenâb-ı … Devamını Oku

Allâh’a karşı büyük bir teslîmiyet örneği sergileyen peygamberlerin zor ve sıkıntılı zamanlarda okuduğu duâ..Abdullâh bin Abbâs Hazretleri’nin rivâyetine göre:                        … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz’den okunduğu zaman şeytanı evden uzaklaştıran sure hangisidir? Bu surenin fazileti nedir?Resûlullah şöyle buyurur: Evlerinizi kabirlere çevirmeyiniz. Şüphesiz şeytan, içinde Bakara Sûresi okunan evden kaçar. (Müslim, Müsâfirîn 212)BAKARA SURESİ’Nİ … Devamını Oku

Hz. Yunus’un (a.s.) Kur’an-ı Kerim’de geçen duası…Yûnus Peygamber, balığın karnında şöyle dua etmiştir:                      وَذَا النُّونِ إِذْ ذَهَبَ مُغَاضِبًا فَظَنَّ أَنْ … Devamını Oku

Hz. Süleyman’ın hayırlı ve bol rızık , merhamet ve mağrifet dilediği ve okuduğu dualar. Hz. Süleyman’ın (a.s) duaları…Hz. Süleyman’ın (a.s) okuduğu duların Arapçası, Türkçe okunuşu ve anlamı.1- HZ. SÜLEYMAN’IN (A.S.) … Devamını Oku

Ebû Hüreyre –radıyallahu anh-’dan rivâyete göre Rasûl-i Ekrem –sallallahu aleyhi ve sellem– Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:“Her kim günde yüz kere:                          … Devamını Oku

Ebu Hüreyre’den (r.a.) rivâyetle, dünya ve ahirette mutlu olmak için okunacak dua…Arapçası:اَللّٰهُمَّ أَصْلِحْ لِي دِينِي الَّذِي هُوَ عِصْمَةُ أَمْرِي ، وَأَصْلِحْ لِي دُنْيَايَ الَّتِي فِيهَا مَعَاشِي ، وَأَصْلِحْ لِي آخِرَتِي … Devamını Oku

Kur’an-ı Kerim’de cehennem nasıl tasvir edilmiştir?Cehennem’deki acı azâbı tadan kâfirler, orada ölmeyi, mahvolup yok olmayı isteyeceklerdir. Lâkin bu mümkün olmayacaktır. Ne öldüren, ne de hayatta bırakan, usandırıcı bir azâb içerisinde … Devamını Oku

Dua etmenin 10 adabı nelerdir? İmam Gazâlî, İhyâ’nın “Duâ Âdâbı” bahsinde şu şartlara temas etmektedir:1- Şerefli vakitleri aramak. Duâ için belli bir zaman olmamakla birlikte belli zamanlarda duâların kabûlüne dair … Devamını Oku

Kalp ferahlığı için okunacak dua…Kalp ferahlığı için okunacak dua arapçası, okunuşu ve anlamı.Arapçası:                                    … Devamını Oku

Maddi-manevi bütün hastalıklarda istimdat edebileceğiniz, medet bekleyebileceğiniz bizzat Rabbimiz’in buyurduğu şifâ veren duâlar…Şifâ; devâ demektir. Şifâ; insanın hastalıktan kurtulması, sıhhat bulması, iyilik bulması anlamlarına gelir. Peki hastalara ne şifa olur?KUR’AN’DA … Devamını Oku

Bakara Suresi, 30. ayet: Hani Rabbin meleklere: “Muhakkak Ben, yeryüzünde bir halife var edeceğim” demişti. Onlar da: “Biz Seni şükrünle yüceltir ve (sürekli) takdis ederken, orada bozgunculuk çıkaracak ve kanlar akıtacak … Devamını Oku

Bakara Suresi, 186. ayet: Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler … Devamını Oku

Kur’an’ın en uzun suresi olan Bakara suresinin ikinci ayetinde: ذَلِكَ الْكِتَابُ لَا رَيْبَ فِيهِ هُدًى لِلْمُتَّقِينَ “Kendisinde hiçbir şüphe olmayan bu kitap muttakiler için hidayet rehberidir, onlara doğru yolu gösterip … Devamını Oku

19 rakamının bir Kuran mucizesi olduğunu biliyor muydunuz? Kuran’ın matematiksel mucizelerinin bir başka yönü ise 19 sayısının, ayetlerin içine şifresel bir biçimde yerleştirilmiş olmasıdır. Kuran’da “Onun üzerinde ondokuz vardır.” (Müddessir Suresi, 30) … Devamını Oku

Kuran’da tekrar edilen kelimelerin de birer Kuran mucizesi olduğunu biliyor muydunuz? Kuran’ın şimdiye dek incelediğimiz mucizevi özelliklerinin yanı sıra bir de “matematiksel mucize”leri vardır. Bu mucizeye bir örnek, Kuran’daki bazı … Devamını Oku

Güzel ahlak ve erdem olarak bildiğimiz affetmek, Kuran mucizelerinden biridir. Kuran’da tavsiye edilen güzel ahlak özelliklerinden biri de “affedici ve bağışlayıcı olmak”tır:Sen af (veya kolaylık) yolunu benimse, (İslam’a) uygun olanı … Devamını Oku

İslam’da nikah ve ailenin önemi nedir? Evlilik niçin önemlidir? Evlilikle ilgili ayet ve hadisler nelerdir? Kuran ve Sünnet ışığında evlilik ile ilgili ayetler ve hadisler…İslâm’a göre nikâh ve âile müessesesi; nesil yetiştirmek, … Devamını Oku

Hamilelik mütevellit şişliklerde – Bitkisel çözüm

Rabbiniz dedi ki: “Bana dua edin, size icabet edeyim. Doğrusu Bana ibadet etmekten büyüklenen (müstekbir)ler; cehenneme boyun    bükmüş kimseler olarak gireceklerdir. (Mümin Suresi, 60)Herkesin ihtiyacı olan dua aynı zamanda bir Kuran … Devamını Oku

Bu bölümde Araf Suresi mealini okuyabilir, alt kısımda diğer surelerin meallerini inceleyebilir, üst kısımdaki Kuran’da arama bölümünden istediğiniz kelime ile ilgili tüm ayetleri bulabilirsiniz. Araf Suresi Oku, Araf Suresi Meali…Rahman … Devamını Oku

Ayetel Kürsi yada Ayetel Kürsi duası olarakta isimlendirilen bu ayet Bakara suresinin 255. ayetidir. Ayetel Kürsi için Peygamberimiz ayetlerin efendisidir buyurmuşlardır. İşte Ayetel Kürsi duası okunuşu ve anlamı…AYETEL KÜRSİ OKUNUŞUAllâhü … Devamını Oku

Cenâb-ı Hak; insanoğlunun, insanlık haysiyet ve şerefi içinde yaşamasının reçetesini, göndermiş olduğu peygamberler ve kitaplarla kullarına bildirmiştir.En nasipli ümmet, ümmet-i Muhammed’dir. Nitekim bizlere, âlemlere rahmet menbaı olan Hazret-i Peygamber -sallâllâhu … Devamını Oku

Öfke günlük hayatta her insanın az veya çok yaşayabileceği son derece normal ve insani bir duygudur. Neye öfkelenmeyiz ki; yolda giderken bize çarpan adamdan sözünü tutmayan arkadaşımıza, geç gelen otobüsten … Devamını Oku

Allâh’ın rızâsını kazanmak için öfkeyi yenmek mühim olduğu kadar, gerektiğinde Allah için öfkelenmek de son derece mühim bir vazifedir.Îtidâl ve muvâzeneyi bozan en mühim âmillerden biri olan öfke, insanın zayıflık … Devamını Oku

Şeyh Sâdî buyurur: “Senin boyunduruğun altında, emrine tâbî ve hizmetine âmâde köleye lüzumsuz yere ve haddinden fazla öfkelenme. Sen de haddini bil ve aşırı gitme! Zira mahşer günü köle âzâd … Devamını Oku

Zamanı kullanma husûsunda nelere dikkat etmeliyiz? Hayat, Cenâb-ı Hakk’ın her canlıya bir defâ kullanmak üzere bahşettiği ve muayyen bir zamanla hudutlandırdığı son derece kıymetli bir nîmettir. Zamanı, onun değerine en lâyık … Devamını Oku

Her anne için zorlayıcı olan yenidoğan bakımı ile ilgili bilmeniz gereken bu detaylar bu süreci daha rahat geçirmenizi sağlayabilir.Bebekle geçirilen ilk haftalar birçok anne için zorlayıcı olabilir. Bu detaylara dikkat … Devamını Oku

Yeni doğan bebeğe İslam’a göre neler yapılmalı? Her Müslüman anne-babanın evladı doğunca yapması gerekenler.Bu safha, doğumla başlayıp tam iki sene devam eder. Müslüman anne-babaların, dünyaya gelen çocuklarını, Sünnet’e uygun olarak … Devamını Oku

Sabah saatlerinde anneniz ile aranızda gerilim olabilir. Veya eski günler, geçmişte yaşanmış olaylar ve daha önemlisi bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekleriniz açığa çıkabilir. Hayal gücü gerektiren çalışmalar yapanlar heyecan duyacakları işler … Devamını Oku

Kafanız karışık olabilir ve yakınlarınızın yaşadığı olaylardan etkilenmiş olabilirsiniz. Ancak yaşam enerjiniz yüksek ve böylece yapıcı davranmayı başarabilirsiniz. Karmaşık düşünceler yüzünden sağlık sorunları ortaya çıkabilir ancak kendinizi hızlı iyileştirebilirsiniz ve … Devamını Oku

Bugün kendinizi güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Parasal konulara yönelik bazı karışıklıklar olsa bile sorunları çözebileceğinize yönelik inancınız yükseliyor. Bugün moraliniz yükselten gelişmeler olacak ve kendinize olan güveniniz artacak. Böylece zorluklar … Devamını Oku

Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Duygusal geriliminizi sevdiklerinize yansıtmasanız iyi olacak. Kuşkucu ve karamsar bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında yaşam enerjiniz yüksek ve kuşkularınız olsa bile olaylara yapıcı … Devamını Oku

İyimser ve neşeli tavırlarınızla çevrenizdeki kişileri ve özellikle sevdiklerinizi etkileyebilirsiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanacak ve bu arada kendinizi yenileyeceksiniz. Güçlü ve etkileyici kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilirsiniz ve hayal gücü … Devamını Oku

Sürprizlerden etkilenebilir ve düşüncelerinizi tamamen değiştirebilirsiniz. Bu arada yapacağınız organizasyonlarda bazı karışıklıklar çıkabilir ve ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Aslında sahip olduğunuz potansiyel yeteneklerinizi keşfedeceğiniz bir dönem. Ancak dikkatinizi dağıtan olaylara … Devamını Oku

Bugün tuhaf rüyalar görmüş olarak uyanabilirsiniz ve karşılaştığınız olaylardan etkilenebilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün ve hareket halinde olmak sizi rahatlatacak. Saygı duyduğunuz kişilerin yardımı ve önerileri size yeni bir bakış … Devamını Oku

İlişkilerinizde hem neşeli, hem de ne istediğinizi bilen tavrınız sizi ön plana çıkarabilir. İsteklerinizi gerçekleştirmede çok kararlı olacak ve gereken özveriyi göstereceksiniz. Maddi atılımlar yapabilir ve bütçenizi daha hesaplı kullanmaya … Devamını Oku

İsteklerinizi gerçekleştirme konusunda kararsızlıklarınız olsa bile bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve kendinize olan güveniniz artacak. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün. … Devamını Oku

Duygusal ve alıngan bir tavır içinde olabilirsiniz ve olaylara kuşkucu bakabilirsiniz. Hayal gücünüzü kuşkulardan arındırın ve sevdiklerinize endişelerinizi yansıtmaktan kaçının. İlişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz ve bu arada idealleriniz değişebilir. Ancak duygularınızı … Devamını Oku

Bugün kendinizi iyimser ve neşeli hissedeceksiniz. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir zaman. Evinizde olmak ve sevdikleriniz ile birlikte vakit geçirmek moralinizi yükseltecek. Hayallerinizi ve isteklerinizi … Devamını Oku

Eski konular gündeme gelebilir ve daha önce gizlediğiniz bazı durumlar ortaya çıkabilir. Çılgınlık olarak değerlendirilen her ne var ise, size pek çılgınca gelmeyecek ve olaylara çok farklı açılardan bakabilecek duruma … Devamını Oku

Dr. Ahmet Hamdi Yıldırım, “Kunut duasını bilmeyen kimse vitir namazında hangi duayı okumalıdır?” sorusunu açıklıyor.Kunut dualarını okumak vaciptir.  Bu yönüyle bu duaları öğrenmek durumundayız.Bir kimse namazda okunacak sureleri, okunacak tesbihatı, … Devamını Oku

Esmaül Hüsna Zikri – EL VEKİL c.c.Havas Dua Tılsım Vefk CinlerEL-VEKİL Kendisine tevekkül edilen işleri en iyi şekilde yerine getiren anlamlarına gelen EL VEKİL ismini günde 66 kere okumaya devam … Devamını Oku

Amenerrasûlü’yü okumanın fazileti ve Fatih Çollak Hoca tarafından Arapça okunuşu…Ebû Mes’ûd el-Bedrî -radıyallahu anh-’dan rivayete göre Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuşlardır:“Her kim Bakara Sûresi’nin sonundaki iki âyet-i celîleyi … Devamını Oku

Zikrin muhtelif çeşitleri vardır. Allâh’ı şöyle veya böyle zikredin, diye bir emir yoktur. Her zikirde ayrı ayrı tecellîler bulunmaktadır.İSM-İ A’ZAM ZİKRİKıymet, rütbe ve netîce bakımından zikirlerin en güzeli ism-i a’zam zikridir … Devamını Oku

Peygamberimizin sık okumamızı tavsiye buyurduğu dualardadır.“Rabbena âtina fiddünya heseneten ve fil âhireti heseneten ve kınâ azâbenâr.”“Ya Rabbi, bize dünyada ve ahirette güzellikler ihsan buyur,cehennem azabından  koru.”“Allahım bizlere af ve afiyet … Devamını Oku

Yunus Peygamber Balığın karnında iken böyle dua edip sıkıntısından kurtuldu.وَذَا النُّونِ إِذ ذَّهَبَ مُغَاضِبًا فَظَنَّ أَن لَّن نَّقْدِرَ عَلَيْهِ فَنَادَى فِيالظُّلُمَاتِ أَن لَّا إِلَهَ إِلَّا أَنتَ سُبْحَانَكَ إِنِّي كُنتُ مِنَ … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz bir gün Hz. Ebûbekir’in kızına, duâları birleştiren bir duâ okumayı tavsiye etti.“Ey Ebû Bekr’in kızı! Sana diğer duâları da içinde toplayan bir duâ öğreteyim mi? Şöyle duâ et:“Allah’ım! … Devamını Oku

Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen bekar kardeşlerim cuma ezanı vakti (1062) kere “Ya Bais Celle Celalühü” ismi şerifini okuyup,hayırlı bir  evlilik için dua ederlerse  kısmetleri açılır ve evlenirler.

Akşam namazını kıldıktan sonra (40) defa okunan aşağıdaki dua kabule şayan bir duadır.Çabuk kabul olması için,3 gün yada 7 gün arka arkaya yapılması uygundur.Ayrıca duayı okuyup bittikten sonra “37 defa … Devamını Oku

HAŞR SÜRESİ (LEV ENZELNA’DAN SONRA)ÖLÜM HARİC HER DERDE DEVAResûlullah(s.a.v) Hazreti Ali’ye buyurdu ki;“Başın ağrıyınca elini başına koy ve Haşr süresinin sonunu “Lev enzelna’dan itibaren ” oku.”Resûlullah’ın Haşr süresinin bu kısmını … Devamını Oku

PEYGAMBER EFENDİMİZİN SÜNNETLERİ1. hayırlı işlerde sağı, adi işlerde solu kullanmak. 2. yemekten önce ve sonra elleri yıkamak. 3. yemeğe besmele ile başlamak, allah’ın sonsuz ikram ve nimetlerini tefekkür ederek yemek, sonunda da … Devamını Oku

Hâlık ile mahlûk arasında bir bağ olan, yalnız Hâlık ile mahlûk arasındaki hususları, cemiyet nizamı için en büyük fâideyi hâiz bulunan, namâzdan sonra İslâmî ibâdetlerin en mühimi ve ikinci rüknü, … Devamını Oku

Bu yazımızda da, ağlamanın, hadisler bazında, ortaya çıkan anlam açılımlarını görmeye çalışacağız.HADİSLERDE AĞLAMAKAğlamakla ilgili hadislere baktığımızda orada insanı ulviyat merdivenlerinde tırmandıran büyük mana açılımları görülür.1Mesela Peygamberimiz (sav) Abdullah b. Abbas’a … Devamını Oku

İnsan; düşünen varlık, konuşan canlı şeklinde tarif edilir. Fakat insanı, sorumlu varlık olarak tanımlamak daha kapsamlı bir tanım olsa gerek.Yeryüzünde Allah’ın halifesi olarak görevlendirilen insanın bu ağır görevi, ona aynı … Devamını Oku

Güzel ahlâk peygamberin sıfatı ve sıddîkların en makbûl amelleridir. Aslında güzel ahlâk, îmânın yarısıdır. Takvâ sahiplerinin mücâhe-delerinin meyvesidir. İbâdet edenlerin riyâzetidir.Kötü huy ise, öldürücü bir zehir, insan beynini kemiren bir … Devamını Oku

Cinler duyu organları ile algılanmayan ve insanlar gibi şuur ve iradeye sahip olan, ilahi emirlere uymakla yükümlü tutulan varlık türünün adıdır. Varlıkları Kur’an ve Sünnet’le sabittir.Onlarda insanlar gibi evlenirler çoluk … Devamını Oku

Her mü’minin seher vakti kalkıp secde etmesi, ibadet etmesi icab eder. “Çünkü seher vakti, Allah Teâlâ’nın kullarına bahşettiği en mühim ikramıdır. Bütün Hak âşıklarının kışın sıcak yataklarını terkedip gönüllerini Hâlık … Devamını Oku

Hûd sûresinde şöyle buyruluyor: “O halde seninle beraber tövbe edenlerle birlikte emrolunduğun gibi dosdoğru ol! Aşırı da gitmeyin. Çünkü O, sizin yaptıklarınızı çok iyi görendir. Zulmedenlere meyletmeyin; sonra size ateş dokunur … Devamını Oku

Kur’ân-ı Kerîm, nüzûlü tarihinden kıyamete kadar insanlığı irşâd edecek hidâyet rehberi. Bu itibarla her âyeti, dikkatle değerlendirmek durumundayız. Ahkâm âyetleri gibi, ahlâkî erdemleri işâret edenleri de, mücmeli ve mufassalı da, … Devamını Oku

Mârifet âlemi (tasavvuf) çok değişiktir. Kimi insan mârifet âlemi dendiği zaman bir köy kadar bilir. Bazısı bir kasaba kadar büyük bilir. Bazıları da, bir koca ülke kadar gözünde büyütür. Bazıları … Devamını Oku

İhyâ u Ulûmi’d-Din’den:Bilmiş ol ki; hased kalbin en büyük hastalıklarındandır. Kalb hastalıkları ise, ancak ilim ve amel ile tedâvi edilir. Hased hastalığının tadâvisinde fayda sağlayacak ilim, hem dünya, hem de … Devamını Oku

“Ey îman edenler, şüphe yok ki, Allah’ın vâ’di bir gerçektir. O hâlde dünya hayatı sakın sizi aldatmasın. Çok aldatıcı şeytan da sakın sizi Allah’ın (mühleti) ile aldatmasın.” (Fâtır Sûresi, 5)Rasûl-i … Devamını Oku

Önceki yazımızda imanımızı koruma gereği ve inançla ilgili olarak gayba ve gaybı ancak Allah Teala’nın bildiğine inanma konusu üzerinde bazı tespitlerde bulunmuştuk. Bu defa söylem ağırlıklı koruma yolları üzerinde kısa … Devamını Oku

Altınoluk’un son üç sayısında (Aralık 2018-Şubat 2019) işlemeye çalıştığım iman mutluluğu ve koruma sorumluluğu konusunun âhirete uzanan boyutu ile yakından ilgili, fakat gerçekten ilginç bir çelişkiye dikkat çeken bir hadis-i … Devamını Oku

Hazreti Ebubekir (r.a.) halife seçildiğinde şöyle buyurdu;“Ben sizin en hayırlınız olmadığım halde sizin başınıza halife seçildim. Ancak Kur’an nazil olmuş, Hz. Peygamber (sav) dinin hükümlerini açıklamıştır. Sizin en zayıfınız, hakkı … Devamını Oku

Peygamber Efendimiz uyumadan önce yatağa yattığımızda Âyete’l-Kürsî’yi okumamızı tavsiye ettiği gibi Fatiha ve İhlâs-ı şerîf okunabileceğine dair de hadisleri bulunuyor. Uyumadan önce okunacak duaları haberimizden okuyup-dinleyebilirsiniz.Ebû Hüreyre –radıyallahu anh– der ki: “Rasûlullah –sallallahu … Devamını Oku

Allâhümme’c‘al fî kalbî nûran ve fî lisânî nûran vece‘ale fî sem‘î nûran vece‘ale fî basarî nûran vece‘ale min halfî nûran ve min emâmî nûran vece‘ale min fevkî nûran ve min … Devamını Oku

Sa‘d b. Ebû Vakkas (r.a.)’den rivâyet edilmiştir: Resûlullâh (s.a.v.) her namazın ardından şu cümlelerle muhakkak (Cenâb-ı Hakk’a) sığınırdı:Allâhümme innî e‘ûzü bike mine’l-‘aczi ve’l-keseli ve’l-cübni ve’l-herami ve’l-buhli ve e‘ûzü bike min … Devamını Oku

Hz. Âişe (r.anhâ)’dan rivâyete göre, Nebî (s.a.v.) şöyle duâ ederdi:Allâhümme innî e‘ûzü bike mine’l-keseli ve’l-herami ve’l-me’semi ve’l-mağremi vemin fitneti’l-kabri ve azâbi’l-kabri ve min fitneti’n nâri ve azâbi’n-nâri ve min şerri … Devamını Oku

Hz. Ebû Hüreyre (r.a.) anlatıyor:Allâhümme’slih lî dînî’llezî hüve ‘ısmetü emrî ve eslih lî dünyâye’lletî fîhâ me‘âşî ve eslih lî âhiretî’lletî fîhâ me‘âdî vec‘ali’l-hayâte ziyâdeten lî fî külli hayrin vec‘ali’l-mevte râhaten … Devamını Oku

Ebû Hüreyre (r.a.)’den rivâyete göre “Resûlullâh (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: Her kim günde yüz kere:“Lâ ilâhe illallâhu, vahdehû lâ-şerîkeleh, lehü’l-mülkü ve lehül-hamdü ve hüve alâ külli şeyin kadîr.”Türkçe Anlamı:“Allâh’tan başka ilâh … Devamını Oku

Sübhânallâhi ve bihamdihî ‘adede halkihî ve rıdâ nefsihî ve zinete ‘arşihî ve midâde kelimâtihî. (Üç kere söylenir.)Türkçe Anlamı:“Allâh’ı; mahlûkâtı sayısınca, nefsinin rızasınca, arşının ağırlığınca, kelimelerinin adedince hamd ile tesbih ederim.” … Devamını Oku

Abdullâh ibn Mes‘ûd (r.a.) şöyle dedi: “Resûlullâh (s.a.v.)’e salevât okuyunca salevâtı güzel yapın. Zîrâ siz bilemezsiniz, belki bu salevâtınız O (s.a.v.)’e arzedilir.” Kendilerine: “Öylesini (güzel olan salevâtı) bize öğretin!” dediler. … Devamını Oku

Hadîs-i şerîfte: “Kim, bu salevât-ı şerîfeyi bir def‘a okursa bana on iki bin salevât getirmiş gibi olur” buyurulmuştur.Allâhümme salli ‘alâ muhammedini’n-nebiyyi ‘adede men sallâ ‘aleyhi mine’l-ahyâri ve ‘adede men lem … Devamını Oku

Aşağıdaki âyet-i celîle, Zâriyât sûresi 58. âyeti olup akşam ve sabah veyâhud beş vakitte on birer kerre okunacaktır:İnna’llâhe hüve’r-razzâku zû’l-kuvveti’l-metîn.Türkçe Anlamı:Muhakkak ki Allâh (c.c.) sağlam güç sahibi, bol rızık verendir.

Bi’smi’llâhi’r-rahmâni’r-rahîmVe-in yekâdü’llezîne keferû le-yüzlikûneke bi-ebsârihim lemmâ semiu’zzikra veyekûlûne innehû le-mecnûne vemâhüve illâ zikrun li’l-‘âlemîn.Türkçe Anlamı:Hakîkat o küfredenler zikri işittikleri zaman az kaldı gözleriyle seni yıkacaklardı. Hâlâ da (kin ve hasedlerinden) … Devamını Oku

Abdullâh ibn-i Amr ibnü’l-As (r.a.) anlatıyor: Resûlullâh (s.a.v.) Efendimiz şu duâyı okurlardı:Allâhümme innî e‘ûzü bike min kalbin lâ yehşe‘u ve min duâin lâ yüsme‘u ve min nefsin lâ teşbe‘u ve min … Devamını Oku

Bismi’llâhi’r-rahmâni’r-rahîmAllâhümme bi-satveti ceberûti gahrike. Ve bi-sür’ati iğâseti nasrike ve bi-ğayratike li-intihâki hurumâtike. Ve bi-himâyetike li-meni’htemâ bi-âyâtike. Neselüke yâ Allâhu yâ Garîbü yâ Semîu yâ Mücîbü yâ Serîu yâ Cebbâru yâ … Devamını Oku

Esmaül Hüsna Zikri – EL-MUĞNİ c.c.Havas Dua Tılsım Vefk CinlerEL MUĞNİ Dilediğini zengin kılan anlamlarına gelen bu ismi günde 1100 kere okuyan kişi geçim genişliğine ve zenginliğe sahip olur. Ya … Devamını Oku

İmâm-ı Mâlik (r.a.)’e ulaştığına göre Hz. Peygamber (s.a.v.) sefer arzusuyla ayağını bineğinin üzengisine koyduğu zaman şu duâyı okurdu:Bi’smillâh, Allâhümme ente’s-sâhibu fî’s seferi ve’l-halîfetü fi’l-ehli. Allâhümme’zvi lene’l-arda vehevvin aleynâ’s-sefere. Allâhümme innî … Devamını Oku

Hz. Sa‘d (r.a.) anlatıyor: Resûlullâh (s.a.v.) buyurdular ki; “Balığın karnında iken, Zü’n-Nûn’un (Yûnus aleyhisselâmın) yaptığı duâ şu idi:Lâilâhe illa ente sübhâneke innî küntü mine’z-zâlimîn.ManasıAllâh’ım! Senden başka ilâh yoktur, Seni her … Devamını Oku

Celcelûtiye duasının beytlerinden olup,bu beyti kim her gün (27) defa okursa;Doğru yola ulaşır.Masiyet ve fesat yollardan korunur.Allah Teâlâ onu helal mal ile zengin kılarak haramlardan uzaklaştırır.Okunacak Beyt:” Tevesseltü yâ Rabbi … Devamını Oku

Prof. Dr. Ömer Çelik, Peygamber Efendimiz’in “şifadır” diye beyan ettiği Fatiha Suresi’nin tefsirini ve faziletlerini anlatıyor

Yeni doğan bebeğe İslam’a göre neler yapılmalı? Her Müslüman anne-babanın evladı doğunca yapması gerekenler.Bu safha, doğumla başlayıp tam iki sene devam eder. Müslüman anne-babaların, dünyaya gelen çocuklarını, Sünnet’e uygun olarak … Devamını Oku

“Allah’a güzel bir borç verecek olan kimdir? Artık Allah, bunu kendisi için kat kat artırır. Onun için oldukça üstün ve onurlu bir ecir vardır.” Rabbimiz’in vaadine göre yalnızca Zülcelal’in rızasını … Devamını Oku

Kültür, en geniş anlamıyla “yaşam şeklini” ifade eder. Bir milletin devlet yönetiminden eğitim-öğretimine, hukuk anlayışından geleneklerine, sanat ve estetik anlayışına kadar her türlü değeri içine alan bir kavramdır. Sahip olduğumuz … Devamını Oku

Mü’min insanın ilk başladığı günkü gibi heyecanlı, eksiksiz, tam bir ibadet ortamı oluşturması neredeyse mümkün değildir. Yer yer heyecanda, kalitede ve fıkhına uygunlukta sorunlar yaşayabilir mü’min. Bunu benzetmek için şöyle … Devamını Oku

Allah Teâlâ kullarını iyilik ve kötülük için uygun olacak şekilde yarattı ve bunu da bir imtihan sebebi yaptı. Her insan en iyi ile en kötü arasında gelir gider. Kişinin kendini … Devamını Oku

Dua nedir? Duanın önemi ve fazileti nedir? Allah ile irtibat nasıl kurulur? Dua ve duanın kısaca anlamı…Duâ, Allah Teâlâ ile irtibatta bulunmak; O’na gönülden yönelmek, meramını vâsıta kullanmadan arz etmek … Devamını Oku

Panik atak,kurgu,vesvese,bunalım,kaygı,korku ve evham hastalığı olan kimseler 21 yada 41 gün ” 170 defa Yâ Kuddus celle celalühü “zikreder yada bir bardak suya 170 kere okur içerse,inşallah bu hastalıklarından Allah’ın … Devamını Oku

Anlama kabiliyeti az,zekası kıt olan kimseler için Besmele-i Şerif ile duaBir kimse Besmele-i şerif bir kabdaki suya (786)  ” Bismillahirrahmanirrahim.”defa okur da anlayışı kıt ve zekası kıt olan kişiye 7 gün … Devamını Oku

Büyük peygamberleri görmek izzet, şeref, zafer ve yardıma işarettir. Bir peygamberden azar işiten veya ondan sille, tokat yiyen mağlubiyete uğrar.Hazreti Adem’i gören bir şeyde ilk olur. Dini bütün ise, erer. … Devamını Oku

Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem-, nübüvvet gelmeden altı ay evvel sâlih ve sâdık rüyalar görmeye başlamıştı. Rüyâsında gördüğü her şey sabah aydınlığı gibi aynen çıkardı. Bu sebeple Allah Rasûlü’nün “rüyamda … Devamını Oku

Âyet-i kerîmedeki ilâhî ferman mûcibince, O Fahr-i Kâinât’a salât ü selâm getirmek mecbûrîdir. Bu, Cenâbı Hakk’ın Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’e karşı bütün ümmetin yapmasını murâd ettiği ve emir buyurduğu … Devamını Oku

Şifa salavatı, hastaların şifâsı için okunan meşhur salâtlardandır.Şifa salavatının Arapça yazılışı, Türkçe okunuşu ve meali:Okunuşu: “Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin tıbbi’l-ku­lû­­bi ve devâihâ ve âfiyeti’l-ebdâni ve şifâihâ ve nûri’l-eb­sâri ve … Devamını Oku

Avustralyalı psikolog Ian Wallece, uzun süreli kariyerinde rastladığı rüyalar içerisinden, en çok görülen 10 rüyayı anlamıyla beraber İngiliz Daily Mail gazetesine açıkladı.1- Rüyada kovalanmak: Rüya sahibinin korktuğu veya yüzleşmek istemediği … Devamını Oku

Bilim adamları beyindeki molekülleri takip ediyor ve beynin sırasıyla hangi işleri yaptığını, “PET scan” tekniğiyle çözümleyebiliyorlar. Uygulanan yöntem sonucunda rüyaların asetilkolin, pinolin, serotonin, dimetiltriptamin, melatonin ve β-karbolin moleküllerinin sürekli olarak … Devamını Oku

Sabah saatlerinde anneniz ile aranızda gerilim olabilir. Veya eski günler, geçmişte yaşanmış olaylar ve daha önemlisi bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekleriniz açığa çıkabilir. Hayal gücü gerektiren çalışmalar yapanlar heyecan duyacakları işler … Devamını Oku

Kafanız karışık olabilir ve yakınlarınızın yaşadığı olaylardan etkilenmiş olabilirsiniz. Ancak yaşam enerjiniz yüksek ve böylece yapıcı davranmayı başarabilirsiniz. Karmaşık düşünceler yüzünden sağlık sorunları ortaya çıkabilir ancak kendinizi hızlı iyileştirebilirsiniz ve … Devamını Oku

Bugün kendinizi güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Parasal konulara yönelik bazı karışıklıklar olsa bile sorunları çözebileceğinize yönelik inancınız yükseliyor. Bugün moraliniz yükselten gelişmeler olacak ve kendinize olan güveniniz artacak. Böylece zorluklar … Devamını Oku

Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Duygusal geriliminizi sevdiklerinize yansıtmasanız iyi olacak. Kuşkucu ve karamsar bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında yaşam enerjiniz yüksek ve kuşkularınız olsa bile olaylara yapıcı … Devamını Oku

İyimser ve neşeli tavırlarınızla çevrenizdeki kişileri ve özellikle sevdiklerinizi etkileyebilirsiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanacak ve bu arada kendinizi yenileyeceksiniz. Güçlü ve etkileyici kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilirsiniz ve hayal gücü … Devamını Oku

Sürprizlerden etkilenebilir ve düşüncelerinizi tamamen değiştirebilirsiniz. Bu arada yapacağınız organizasyonlarda bazı karışıklıklar çıkabilir ve ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Aslında sahip olduğunuz potansiyel yeteneklerinizi keşfedeceğiniz bir dönem. Ancak dikkatinizi dağıtan olaylara … Devamını Oku

Bugün tuhaf rüyalar görmüş olarak uyanabilirsiniz ve karşılaştığınız olaylardan etkilenebilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün ve hareket halinde olmak sizi rahatlatacak. Saygı duyduğunuz kişilerin yardımı ve önerileri size yeni bir bakış … Devamını Oku

İlişkilerinizde hem neşeli, hem de ne istediğinizi bilen tavrınız sizi ön plana çıkarabilir. İsteklerinizi gerçekleştirmede çok kararlı olacak ve gereken özveriyi göstereceksiniz. Maddi atılımlar yapabilir ve bütçenizi daha hesaplı kullanmaya … Devamını Oku

İsteklerinizi gerçekleştirme konusunda kararsızlıklarınız olsa bile bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve kendinize olan güveniniz artacak. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün. … Devamını Oku

Duygusal ve alıngan bir tavır içinde olabilirsiniz ve olaylara kuşkucu bakabilirsiniz. Hayal gücünüzü kuşkulardan arındırın ve sevdiklerinize endişelerinizi yansıtmaktan kaçının. İlişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz ve bu arada idealleriniz değişebilir. Ancak duygularınızı … Devamını Oku

Bugün kendinizi iyimser ve neşeli hissedeceksiniz. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir zaman. Evinizde olmak ve sevdikleriniz ile birlikte vakit geçirmek moralinizi yükseltecek. Hayallerinizi ve isteklerinizi … Devamını Oku

Eski konular gündeme gelebilir ve daha önce gizlediğiniz bazı durumlar ortaya çıkabilir. Çılgınlık olarak değerlendirilen her ne var ise, size pek çılgınca gelmeyecek ve olaylara çok farklı açılardan bakabilecek duruma … Devamını Oku

HER TÜRLÜ İSTEK ARZU VE HACET İÇİN OKUNACAK AYETEL KÜRSİ OKUMA  ŞEKLİ.HER KİM BU ÇALIŞMAYI 7 GECE ARALIKSIZ SAAT 23:00 İLE 06:00 ARASIOKURSA NE İSTEĞİ OLURSA OLSUN ALLAHIN İZNİYLE HER … Devamını Oku

Hz.Peygamber ekseriyetle şu duayı okurdu:“Allahümme  Rabbena atina fiddünya haseneten ve fil’ahireti haseneten bı kına azaben nar!””Allah’ım! Ey Rabbim! Bize dünyada iyilik ver.Ahirette de iyilik ver! ve bizi cehennnem azabından koru!” … Devamını Oku

Havas bilğinlerince denmiş ki:Nazar değmesinden korkulan çocuğa 7 (Yedi) defa “Ya Berru Celle Celalüh” İsm-i Şerifi okunursa nazar değmesinden ve diğer kötülüklerden korunmuş olunur.El-Berru İsmi Şerifinin anlamı;İyilik eden ve ihsanları … Devamını Oku

Bu ismin zikrine yedi gün 100 defa  ” Yâ Bari Celle Celalühü” okumaya  devam eden kimse ,ruhen ve bedenen sağlık ve sıhhate kavuşur. Doktorların bu ismin vekfini yaptırıp üzerlerinde taşımaları halinde daha … Devamını Oku

Sabah Akşam Özellikle namaz sonraları okumaya gayret edelim.Seyyidül İstiğfar“Allahümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ’dike mes’tetâtü eûzü bike min şerri … Devamını Oku

Eşi kendisini aldatan kişi EL-CELİL zikri ile eşini evine ve kendisine döndürebilir.Okuma usulü:Özellikle Pazar günü güneş saatinde(73) defa yada büyük ebced değeri hesaplanarak(73×73=5329) defa okursa istediğini elde eder.Ayrıca gece hayatına düşkün … Devamını Oku

“Amentü” Arapça “İnandım” anlamına gelir. Amentü bir sure veya dua değildir, İslam dinin iman esaslarını ifade eder. İmanın şartında belirtilen esaslarla kelime-i şehadetin birleşmesi gibiAmentü Duası OkunuşuAmentü billahi ve melâiketihi,ve … Devamını Oku

Fil Suresi Kur’an’ın 105. suresidir, 5 ayetten oluşur. Kabe’yi yıkmak isteyen Ebrehe’nin fillerle hücumunu konu edindiği için bu adı almıştır.Fil Suresi’nin OkunuşuBismillahirrahmânirrahîm.1- Elem tera keyfe fe’ale rabbüke biashâbilfîl2- Elem yec’al … Devamını Oku

Alak suresi Kur’an’ın 96. suresidir.Mekke’de inen sure 19 ayetten oluşur. İnananlar için son ayetinde tilavet secdesi yapılması gerekmektedir. Sureye ismini veren ayetler şöyledir: Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insanı bir alak’tan yarattı.Alak suresi … Devamını Oku

İbn-i Abbâs ve Ebû Râfî -radıyallâhu anhüm- anlatıyor: Rasûlullâh -sallallâhu aleyhi ve selem- Abbâs bin Abdülmuttalib’e dediler ki:“Ey Abbâs, ey amcacığım! Sana bir iyilik yapayım mı? Sana bağışta bulunayım mı? Sana … Devamını Oku

Ömründe 4 Defa Okuyana Mucizeler Yaşatan Muazzam İstiğfarAbduh Muhammed Baba (elmecmuatul mubareke)Abdullah İbni Sultan (r.a) istigfarıdır !Ulu Serverimiz (s.a.v) Allah’a yemin ederek diyor ki;Bu salavatı şerifeyi hayatı boyunca bir defacık … Devamını Oku